• hehe ücretsiz eğitim evet ücretsiz.
    akaryakıta verdiğin vergiyi, otomobile verdiğin vergiyi düşünmezsen ücretsiz gerçekten.
    akp kimi nasıl kandıracağını iyi bilir,
    kimini makarna, kömürle,
    kimini ücretsiz ders kitabıyla.
    ülkedeki et fiyatının almanyayla aynı olduğunu biliyor musun?
    tabi bizim gelirlerimiz onlara göre 1/3
    yani bizden daha çok et alabiliyorlar.
    evet ders kitapları ücretsiz.
    kültürlü, eğitimli gençlerimiz onun için kaçıyor avrupaya.
    nankörler.
  • okulların eğitim amaçlı kullanıldığı dönemdir.
  • en azından kıymeti vardı o kitapların, şimdi ücretsiz dagitilan kitaplardan ne biçim rantlar dönüyor. her sene ne kadar çok kitap israf oluyor. sıraların altlarında çöplerde unutuluyor.
  • o dönemde nitelik vardı. şimdi ise sadece kağıt israfı. kullanan da yok zaten.
  • bugünlerde mumla aradığımız dönemdir.

daha yeni veli toplantıları yapıldı ilkokul a giden iki ve liseye giden bir yeğenimin.

bilgi vereyim az sana troll kardeşde aydınlan: nasıl olmuşsa fetto ders kitaplarına sakıncalı bilgiler (!) sokmuşmuş. okul açıldığından beri çocuklar kitapsız. bu hafta başında gelecekmiş kitaplar. e öğretmenler de durmamış kaynak kitap dedikleri setlere yönelmiş. hediyesi altmış lira. ( lisedekine üni sınavı ayağıma bilmem ne seti alacaksın denmiş 500 lira istenen rakam ) .

ha bu arada sizin fatih projesi var ya. o hepten patlamış. internet yok , internet olsa ders materyali yok . bu akıllı tahtalar (!) yatıyor buyurmuşlar. tepegöz için para isteniyor. ( tablet leri duyan gören hiç olmamış )

para demişken okul aile birliği başkanı açıklamış. devlet okula öğretmen gönderiyor bi de belli miktar doğalgaz parası. hepsi buymuş. okuldaki tamirat, boya badana , temizlik hizmeti için 3 personel ve güvenlik için personelinin maaşını veli ler ödüyormuş. merak ettiysen adam başı 200 lira iki taksitle mümkünmüş ama tek taksit daha iyi olurmuş.

sınıf mı. çok değil mevcudu canım 27 kişi ( yazıyla da yazayım tam (bkz: yirmiyedi) kişi.

aa bi de şey. ilkokul 1 e yeni başlayan yeğenimin öğretmeninin miniciik bir ricası varmış. çocuklara ders materyali gösterecekmiş de bi laptop cık alınsınmış. her 4 yılda bir birinci sınıflardan istiyormuş sadece. malum bi laptop 4 sene zor gidiyormuş.

senin anlayayacağın ak troll kardeş. akp nin patlayan sağlık balonundan sonraki en büyük balon olan eğitinde devrim balonu da ağır patladı.

bak daha yeniden gelen okul formaları na istenen yüzlerce liraya , fahiş servis ücretleri ' ne , her öğrenciden 20 şer 30 ar lira istenen fotokopi paraları na , bitmek tükenmek bilmeyen kağıt , toner , sarf malzemesi ` isteklerine hiç girmedim.

ha. sanmaki tüm bu garabetlerin , eksiklerin , rezilliklerin yaşandığı yer bi anadolu şehri yada kasabasıdır.

ankara ' nın göbeği ulan burası. başka yerleri hayal bile edemedim durumu .

sözün özü. aman diyeyim bugünlerde sokakta da eğitim konusunda trolluk yapmaya filan kalkışma pek. ağır dayak yersin benden uyarması.

aman diyeyim.

ps : ba ba ba akp para toplanmasını yasaklamışmış da şikayet edecekmişiz. komik çocuk seni .

edit : lan hala akp okulda para toplanmasını yasaklamış diyor ya. kim temizleyecek okulun tuvaletlerini. akp nin okula hiç tahsis etmediği hademe mi sen mi. en son bi okula devlet tarafından hizmetli tahsis edileli yıllar olmuş hala maval anlatıyor .
  • şimdi nerde parasız, kaynak kitap adı altında dünya para ödüyo aileler. ayrıca ders kitapları nın içeriği kalitesiz. kaliteli olsalar kaynak kitap aldırmazlar zaten.
  • içi bomboş bedava kitabın ben aq.
  • hayatın daha kaliteli olduğu; kemalist değil, bu ülkenin kurucusu olan kişiye ve ilkelerine saygı duyulan dönem. okumaya, öğrenmeye, bilime değer verilen, saygı duyulan dönem. öyle bir dönemde ders kitapları paralı olabilirdi ama kaliteliydi. kitaplar da, eğitim-öğretim de, hocalar da, öğrenciler de.
  • eskinin lise mezunu şimdinin üniversite mezunundan daha kalifiye, daha bilgili.
  • (bkz: esra sen misin)

tanım: yukardaki bkz'dan sonra özel mesajla seri küfür ve tehdit savuran trolle dert olmuş dönemdir.
    başlık başa kalmış, way emenike.
hesabın var mı? giriş yap