şükela:  tümü | bugün
  • turk egitim sistemini hazmedememis kisi. bugun sana yarin bana felsefesini benimseyememis kisi modeli
  • bazıları da ilk sınavdan önce notlarını vermişlerdir ancak notlarını verdiği kişi sınavda kendisinden yüksek alınca, ikinci sınav vaktinde "not veriyoz bizden yüksek alıyosun, vermiyorum" derler, yeni notları vermezler. bunun üzerine ilk sınavda yüksek alan kişi, ikinci sınavda patır patır sçınca mutlu olurlar, içleri rahatlar. nirvanaya ulaşmışlardır artık.
    aynı kişiler sınavdan önceki son dakikalarda, yani insanların harıl harıl son tekrarlarını yaptığı, bir iki bir şey daha kapmaya çalıştığı zamanlarda, "ben şunların yanına gideyim de konuşturayım, çan eğrisi düşsün" derler, yaparlar bunu.
  • tembel turk ogrencisine yok oyle bele$ diyen ogrenci tipi. 'siz de gelin kardesim derse, yazin adam gibi, mal misiniz?' deme hakkini kullanma ihtimali bulunan bir tiptir bu.
  • eger ders notlarinin verilmedigi bir insanin gecerli bir nedeni varsa (hastalik, is vs.) soz konusu modelin insafli davranmasi gereklidir yok not isteyen eleman butun donemi tatli hayat modunda hic bir is yapmadan gecirmisse bu elemana sinav donemlerindede ayni seyi yapmasi tavsiye olunur ve gulumseyerekten gecilir gidilir...
  • en one oturmanin, butun notlari tutmanin disinda not istediginiz zaman kendisini dunyevi ve uhrevi en yuce yaratik ilan edercesine size donup "sen bu notu haketmiyorsun" diyebilen ve canli orneklerine cok kolay rastalanabilen* canli organizmalar
  • "bu tipler; yazarlar-cizerler, gerekirse boyarlar, hatta en basit cizgiyi cizmek icin bile cetvel kullanırlar, islerini de cok iyi yaparlar, cantalarında mutlaka pergel vardır ama gelin gorun ki dersten hicbirsey anlamazlar. bu yuzdendir derslere hic gelmemis, sınava 2 saat calısmıs sozum ona agustos bocklerinin daha yuksek not alması. hicbir dersi kacırmazlar, her derse gelirler, bu onlar icin olum kalım meselesidir. derse girip not tutup gene de dersi anlama yetisinden yoksundurlar, bir ders kacırırlarsa arayı nasıl kapatacaklardır. bunların cogunun kafası calısmaz, zannederler ki iyi not tutmak bunları akıllı yapar, oysa ki tek yaptıgı kendi guvensizliklerini bir parca ortmektir." paragrafıyla tarif edilebilinecek universite ogrencilerine verilen genel addır.
  • kendine güveni olmayan insanlardır bunlar genellikle. gerçek emeğin ne olduğunu bilmeden başlattıkları bir 'emeğim benim hakkım savaşı' nın ardında asıl kaybettiklerini asla anlayamazlar. ayrıca notlarını vermekten kaçınan insanların düşüncesinin aksine enteresandır genellikle notlarım alındığında yüksek not alacağıma dair bir batıl inancım da yok değil...
  • ilerde master yapmak gibi bir fikre sahip olup not ortalamasi kadar bitirme sirasininda onemli oldugunu dusunen ve bu nedenle diger ogrencilerin yuksek not almasina yardimci olmak istemeyen ogrenci modeli.
  • ders notlarının tam olmasının, onlara ukalaca davranma hakkını verdiğini sanan ama laboratuvar esnasında ve projeler soz konusu oldugunda odleri boklarına karısan, "teoride" basarılı ogrenci toplulugu.