şükela:  tümü | bugün
  • kuvvetle muhtemel en önde oturan öğrencilerden biridir.
    ders sonuna doğru rahatlayıp gevşeyen bünye varsa (bazı üniversitelerde de zil varmış) zil çalmasını beklemekte çıkışta yapılabilecekler hakkında düşünmektedir.esneyip hocaya bakılır, ne diyo bu şimdi gibilerinden.zaten ders bitmek üzeredir erken bıraksa ne olur bugün ki?

derken önlerden hocaya sorar biri, "hocam ödev vermeyecek misiniz" o an boğmak istenir o kişi arkadaki onlarcası tarafından.madem istiyosun git akşam istediğin kadar çalış, ödev verilmiş gibi yap yapmak istediklerini.diğerlerini ne zan altında bırakıyosun.

ayrıca bu tipler yine ders sonuna doğru hocaya uzun bir cevabı olan soru sorup milleti gererler.zaten ders bitiminde hocanın etrafında toplanan tipler de bu ve bunun gibilerden oluşur. *

(bkz: merak etmeyin çocuklar sınav çok kolay)
  • ayni zamanda sinavda 100 uzerinden 90 aldiklarinda da oturup hungur hungur aglayan insanlardir bunlar.

bunlari okul cikisinda tutup agzina agzina yedirmek sureti ile yumruk manyagi yapmak milli egitim bakanligi tarafindan yayinlanan bir genelge ile onaylanmistir. diyanet vakfi da bunun caiz oldugunu belirtmistir. yediriniz efenim.
  • bu aynı zamanda sınavdan sonra bütün soruları çözdüm diyen öğrencidir. öğretmen hatırlayıp ödev verirken de "hı hı" diyerek destekler. sonunda "bu kadar mı öğrttmenim?" dye sorduğu vakidir.

(bkz: sınavı iyi geçse de kötü geçti diyen öğrenci)
  • uyuzun onde gideni cocuk olup, genellikle sinif ortalamasindan kisa olurlar. "odev vermiceniz mi ortmenim" diye bagrinirken bi yandan da o kisa boylarinin getirdigi atiklikle pire gibi tahta siralarinda ziplar, saga sola hizli hizli yatip dururlar. cok vaktin var di mi odev neyin yapacaksin arkadaslarla sokakta oynamak dururken. bizim siniftakinin adini hic unutmuyorum. umut'du adi. bole kocaman hudaverdi gozlukleri vardi.
  • matematik bölümünde okumayan öğrencidir. matematik bölümünden de hocam ödevleri toplamayacak mısınız diyen çıkar ama ders sonunda odev vermeyecek misiniz diyen ogrenci çıkmaz çıkmamalıdır bu eşyanın ve insanın doğasına aykıdır. böyle bir öğrenci bulursanız haber verin beraber , ya ben lan neyse bisey demiyorum .
  • yalakalık yapıp göze girmeye çalışan öğrencidir.bir sonraki ders muhtemelen "hocam ödevleri kontol etmeyecek misiniz" sorusunu soracaktır.sınavlarda sınav kağıdı dağıtılır dağıtılmaz "çok kolay sormuşsunuz" deyip tansiyonu yükseltirken, arka sıralarda oturan ve dersten tiksinen öğrencilerin hedefi haline gelir.
  • böylesine (kızlardan değilse) "karambol", "göt tahtaya" vs. bilimum teneffüs aktivitelerinde araya almak suretiyle cezası verilir.
  • "ulan delikanli adam arkadasini satar mi?" diye dalip hirpaladigim sinif baskanlarindan sonra, beni psikopat yapan ikinci ogrenci tipi olur bunlar... lan sana ne zibidik, sana ne yahu hocanin vermedigi odevden? allahin antisosyal gerzegi, evde ders yapacagina disari cikip bizimle arsada top oynasana dallama!!!

sonra niye bunca agresif insan ortalikta geziniyor diye dusunmeyin, ilk ve orta ogrenim surecindeki bu tipler yuzunden hersey...
  • ıslak sopayla dövülüp, gecenin bir köründe çıplak bir halde ümraniyenin ortasında bırakılması gereken öğrencidir. çıplak diyorum evet, çünkü genelde bunlar aşure kazanı gibi bir kıça sahip olan, ütü yanığı suratlı dişiler olurlar. gözlüklere hiç girmiyorum.

*