şükela:  tümü | bugün
 • seçim süresince bol bol duyacağımız iğrenç ötesi yaftalamalardan bir tanesi.

  (bkz: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/17091206.asp)

  edit: burada yaftalama ibaresi, çıkarı uğruna başkalarına iftira kusanlar için kullanılmıştır. yoksa bir insanın dersimli veya ermeni ya da her ikisi birden olması bu topraklardaki zenginlikten başka birşey değildir. işbu yazı boş vaktinin önemli bir kısmını anadolu ermeni müziğini araştırmakla geçiren bir insan tarafından yazılmıştır.

  edit ii: illa tepki göstermek isteyen arkadaşlar için miting meydanlarında önemli olan boy değil soy diye çığırtan politikacıları adres gösterebilirim
 • aslında kötü bir şey değildir. neden yaftalama olsun ki? ayıp bişey mi dersim ermenisi bir annenin çocuğu olmak sanki.

  şöyle bir şey hatırladım:

  birisi bişey dediydi sanki:

  (bkz: canan arıtman)
 • dersimli ve/ya ermeni olmanın hakaret olarak kullanıldığı / hakaret olarak kabul edildiği çirkin durum. bataklıkta dövüşen iki adamdan hangisi kazanabilir ki.
 • sadece bir tanımlama biçimidir.sıfattır da.kısmen lakapda olur bundan "çarkçı kemal" .insanları soyundan renginden dininden tanıtmakta deyil sorun,sorun bunları kötü bişeymiş gibi yaftalamaymış gibi gösterenlerde haber yapanlarda.ayıptır gençler.
 • "evet" diyeceğini açıklayan adamı anında istifa ettiren ama malum sözlerinden ötürü canan arıtman'ın kılına dokunamayan "sosyal demokrat" chp'nin(ha baykal ha kk) yediği hurmaların tırmalaması durumu.

  edit: hayır anam, abdullah gül'ün hakaret davası açması, arıtman'a sahip çıkan chp'yi aklamıyor; ikisinin de aynı çukurda olduğunu kanıtlıyor.
 • dersimli olmayı, ermeni olmayı hakaret sayan malların yaptığı kendince karalama kampanyası. gerçi bu tutar, maalesef tutar. türkiye'nin taşrasında ermeni olmak bir hakarettir. maalesef böyle.

  canan arıtman olayı hatırlanmış hemen (yerinde bir hatırlatma). arıtman'ın yaptığı saçmalık kadar abdullah gül'ün de 'hakaret davası' açmasını es geçmeyelim. orada saçmalık iki taraflı icra edilmişti... irkçılık iki taraflı afişe olmuştu.
 • yok artık dedirten kitap. mhp'yi baraj altında bırakmak isteyenler, faşistlikte sınır tanımıyorlar.
 • ak parti'nin işi değil. 12 haziran genel seçiminde gayrimüslim milletvekili adayı çıkaracak olan bir parti, "ermeni" kelimesini hakaret anlamında kullanarak bindiği dalı kesmez sanıyorum.

  kim bastırdı derseniz; aklıma yalnızca bir kişi geliyor:

  (bkz: canan arıtman)
 • melih gökçek 12 eylül referandumundan önce sıra dışı diye bir programa katılmıştı.

  bu programda kemal kılıçdaroğlu'na verdi veriştirdi. ssk'yı batırdı, torununu sigorta yaptırdı şöyle yaptı böyle yaptı bilmem ne. iyi yaptı güzel yaptı. kemal kılıçdaroğlu'yla bu şekilde atışmasında bir problem yok. ama sonra birden bir kağıt çıkardı programda. sonra dedi ki; kemal kılıçdaroğlu'nun annesi ermeni. kemal kılıçdaroğlu annesinin ermeni olduğunu neden açıklamıyor? bu cümleden hemen sonra; ermeni olmak suç değil benim ermeni vatandaşlarım var, kemal kılıçdaroğlu'nun annesinin ermeni olması da sorun değil. türkiye cumhuriyeti vatandaşı olduktan sonra bir insanın ermeni olmasında bir mahzur yok. ama kemal kılıçdaroğlu annesinin ermeni olduğunu neden açıklamıyor. yine tekrar; bakın ermeni vatanşlarımız var bizim. ben ermeni vatandaşlarımızı çok severim. ama kemal kılıçdaroğlu annesinin ermeni olduğunu neden açıklamıyor?

  üç dört defa bu soruyu sorup ben ermenilere karşı değilim deyip durmuştu o programda. programın sunucusu turgay güler de; kemal kılıçdaroğlu'na programımız açık isterse canlı yayına katılıp cevap verebilir dediydi.

  neyse işte bu kitap mitap her neyse melih gökçek'in tarzına benziyor. hiç de masum bir ifade değil bir kere. bir insanın annesinin ermeni olduğunu özellikle vurgulanması, bunu siyasi malzeme olarak sunulması en hafif tabirle ayıptır. annesinin ermeni olması değil bunun sanki kötü bir şeymiş gibi gündeme getirilmesi ayıptır.

  ulan kemal kılıçdaroğlu'nun eleştirilecek hiçbir şeyi kalmadı da annesinin ermeni olması mı sorun (!) oldu? eğer öyleyse yazık lan. ben oyumu seve seve veririm bu adama.