• seçim süresince bol bol duyacağımız iğrenç ötesi yaftalamalardan bir tanesi.

(bkz: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/17091206.asp)

edit: burada yaftalama ibaresi, çıkarı uğruna başkalarına iftira kusanlar için kullanılmıştır. yoksa bir insanın dersimli veya ermeni ya da her ikisi birden olması bu topraklardaki zenginlikten başka birşey değildir. işbu yazı boş vaktinin önemli bir kısmını anadolu ermeni müziğini araştırmakla geçiren bir insan tarafından yazılmıştır.

edit ii: illa tepki göstermek isteyen arkadaşlar için miting meydanlarında önemli olan boy değil soy diye çığırtan politikacıları adres gösterebilirim
  • her seferinde "ergenekonu dersimlilere sorun", "bana dersim vesikalarını açtırmayın", dersimdeki mezalimin nedeni sizlersiniz" diyerek chp ye ve kılıçdaroğluna saldıran tayyip erdoğanın ve akp nin nasıl bir politik riya içerisinde olduğunun göstergesi bir söz öbeği. şimdi dersim üzerinden, chp ye ve atatürke saldırmayı (edit:özür diliyorum elbette katliamın gerçek sorumlusu atatürke saldırmıyorlar, ismet inönü efendi alıyor nasibini, şimdilik o kadar cengaver değiller)kendine hak gören tayyip erdoğanın samimiyetini bir kere daha sorgulamanızı dilerim. ve kaçıncı kez görecelsiniz siz bu ikiyüzlülüğü ki artık ikna olacaksınız? yoksa kalpleriniz mi mühürlü aa islamcı canlar? kalpleriniz mi mühürlendi? peki ya solcu mu liberal mi ne bilmem neyim olduğu belli olmayanlar size ne demeli bilmiyorum ki? ermeni konferansını düzenledi başınıza taç ettiniz, bu ülkeden ermenileri göndeririz dedi sustunuz. liberal dediniz, özgürlük dediniz dersim kökenli kılıçdaroğlunu hep dersim, kürt, alevi, ermeni kimliği üzerinden vurdu ses çıkarmadınız. şimdi kılıçdaroğlu dersimli bir ananın evladı diye, yani dersimli diye ve ermeni diye anası, bu bir suçmuş gibi kullanılıyor. ne olur aklınızı başınıza alın, siz bu adamın yani madem nefret suçu işleyeceğiz dibine kadar vuralım, kasımpaşalı mı rizeli mi ne ise tayyip erdoğanın bu ülkenin kürtüne, alevisine, çingenesine özgürlük vereceğini umuyorsunuz? madem meseleyi tekil birey ve kimlikler meselesine indirgediniz, buyrun bakalım.
    en son roman açılımı diye yapılan zırva sırasında, ben romanlarla iç içe büyüdüm diyen tayyip erdoğanın sözlerinin doğru olmadığını sadece kasımpaşaya giderek, arda caddesi ve kulaksız boyunca gezerek bulabilirsiniz. çingeneler ve rizeliler kasımpaşa'da iki ayrı mekana sıkıştırılmıştır ve aralarında koca polis karakolu vardır ve dahi kasımpaşada başlarına gelen herşeyden çingeneleri sorumlu tutar bu rizenin yiğitleri.
    alevi açılımı, çalıştayı diye kurdukları komisyona maraş katliamı sorumlularını getiren bir zihniyetin, ki en son yapılan maraş katliamı amması sırasında yaptığı şovları da gördük, ökkeş şendilleri getirerek alevileri yezitle bir araya getirerek açılım yapan.

kürt açılımı yapıp kck sanıklarını içerde tutan

ermenilerle dostluk deyip hrant dink in ölümünün sorumlularını saklayan bir iktidarın;
    birçok ikiyüzlü davranışından biridir kısacası, bizleri kemalizm ve liberalizm gibi iki ucube arasında tercih yaptırmak zorunda bırakıyorlar ve bunu kimlik üzerinden yapıyorlar, liboş bir bakış açısı kanmayın inanmayın.
  • uzun kelama gerek yok. göte göt dersin çünkü göt göttür. bu ifade de ise hinlik var. hani hakaret etmiyor da ediyor aslında. bizden değil, zuzaylıdır bu, diyor.
    ama bir etnik kimliği, kişisel özelliği, hakaret olarak kullanmak cahilliktir, faşistliktir. ha insanların faşist olma hakları da var tabii. tıpkı benim onlardan nefret etme hakkımın da olduğu gibi.
  • dersimli olmayı, ermeni olmayı hakaret sayan malların yaptığı kendince karalama kampanyası. gerçi bu tutar, maalesef tutar. türkiye'nin taşrasında ermeni olmak bir hakarettir. maalesef böyle.

canan arıtman olayı hatırlanmış hemen (yerinde bir hatırlatma). arıtman'ın yaptığı saçmalık kadar abdullah gül'ün de 'hakaret davası' açmasını es geçmeyelim. orada saçmalık iki taraflı icra edilmişti... irkçılık iki taraflı afişe olmuştu.
  • kemal kılıçdaroğlu hakkında birtakım iddialar içeren bir kitapçıkmış. kitapçıktaki "dersim ermenisi yemuş hanım'ın oğlu" iddiası doğruysa, bu seçimlerde bir dersim ermenisinin oğluna gururla oy vereceğim. yok eğer doğru değilse, o zaman da mamekiye nazmiya (qızılkilise) alevisi olan bir zaza'ya büyük bir zevkle oy vereceğim.
  • hakarete aşağılamaya ayrımcılığa yeni bir boyut getirmiş bir kitap ya da onun gibi bir şey..
    ne ararsan var ırkçılık var nefret söylemi var hakaret var var da var..
    kılıçdaroğlu ermeni olsa kaç yazar, bir de dersim vurgusu yapılmış. doğru siz dersimlileri sevmezsiniz alevi oldukları için sevmezsiniz farklı bir dinamiğe sahip olduğu için sevmezsiniz size zerre oy çıkmayacağı için sevmezsiniz.. dersim ermenisiymiş..
    çarkçı kemalmiş..
    kılıçdaroğlu gibi temiz bir insanı karalamak kolay tabi. sizin gözünüzde falsoları çok alevi dersimli zaza .. yıllarca bunlarla ezdiniz yok ettiniz sindirdiniz birde utanmadan çarkçı diyebiliyorsunuz..
    çark kelimesini hayatımdan çıkarttım nefret ettim..
  • insanların dini veya etnik kökeninin sanki bir suçmuş gibi göstermek ırkçılıktır. ne amaçla yazıldığı henüz bilinmeyen bu kitabın yaptığı da budur. insanın üzerinde hiçbir emeği olmadığı etnik kökeniyle övünmesini artık aşmamış gerekiyor. bu aşılırsa, diğer insanların dini ve etnik kökeninden dolayı suçlama alışkanlığı da bırakırız.

kitabın vermeye çalıştığı başka bir mesaj da kılıçtaroğlu’nun gerçek kimliğini gizleyerek (türkiye’de çokca tekrar edilen suçlamalarda birisidir) önemli makamlara geldiği. bu iddia doğru olsa bile, eğer bir insan bürokrasi yada siyasette tutunmak için gerçek kimliğini gizlemek zorunda kalıyorsa, suçlu olan kimliğini gizleyen kişi değil onu bu tür duruma zorlayan sistem ve diğer insanlardır. bir insanın hukuki olarak belli makamlara gelmesinde herhangi bir sakınca yoksa ve bulunduğu yeri gerçekten hak ediyorsa, neden etnik kimliği ve dini görüşleri buna engel olsun ki. aşalım artık bunları.
  • dersimli ve/ya ermeni olmanın hakaret olarak kullanıldığı / hakaret olarak kabul edildiği çirkin durum. bataklıkta dövüşen iki adamdan hangisi kazanabilir ki.
  • melih gökçek tarzı bir propaganda olmuş, hatta tarzı geçtim bildiğin melih gökçek propagandası bu. gayet tabii ki, hakaret etme amacıyla, muhattabı küçük düşürmek amacıyla piyasaya sürülmüş. kimse bana bu zincirleme tamlamanın masumane bir şekilde kurulduğunu iddia etmeye çalışmasın. yok dersimli hakaret değil de, ermeni demenin neresi hakaret de bilmem ne. hangi ülkede yaşadığınızı sanıyorsunuz kuzum siz ?

olayın iğrençliğini tartışmak bile abesle iştigal etmek olur, abesle iştigal etmek istemem.
  • yok artık dedirten kitap. mhp'yi baraj altında bırakmak isteyenler, faşistlikte sınır tanımıyorlar.
hesabın var mı? giriş yap