1. insanların dini veya etnik kökeninin sanki bir suçmuş gibi göstermek ırkçılıktır. ne amaçla yazıldığı henüz bilinmeyen bu kitabın yaptığı da budur. insanın üzerinde hiçbir emeği olmadığı etnik kökeniyle övünmesini artık aşmamış gerekiyor. bu aşılırsa, diğer insanların dini ve etnik kökeninden dolayı suçlama alışkanlığı da bırakırız.

  kitabın vermeye çalıştığı başka bir mesaj da kılıçtaroğlu’nun gerçek kimliğini gizleyerek (türkiye’de çokca tekrar edilen suçlamalarda birisidir) önemli makamlara geldiği. bu iddia doğru olsa bile, eğer bir insan bürokrasi yada siyasette tutunmak için gerçek kimliğini gizlemek zorunda kalıyorsa, suçlu olan kimliğini gizleyen kişi değil onu bu tür duruma zorlayan sistem ve diğer insanlardır. bir insanın hukuki olarak belli makamlara gelmesinde herhangi bir sakınca yoksa ve bulunduğu yeri gerçekten hak ediyorsa, neden etnik kimliği ve dini görüşleri buna engel olsun ki. aşalım artık bunları.
 2. ırkçı bir isme sahip kitaptır. öncelikle insanların doğdukları kente vurgu yapılması çok normal bir durum değildir. ikincisi birisinin etnik yapısına vurgu yapılması, hele hele bir kitap adında yapılması ırkçılıktır, faşizmdir. etnik yapının belirtildiği bir kitap adında çarkçı gibi bir ifadenin yer almasıda berbat bir durumdur. yani, neresinden bakarsan bak talihsizliktir.
 3. rezil bir kitap ismi. ismine bakılırsa içeriği de rezildir bunun.
  ama ne ilginç ki, benzer rezil kitapları kutsal kitap bellemiş bünyelerin canını sıkmış nedense. hemşerim, aslında tam size göre bir kitap, bunu da kutsal kitap bellemeniz lazım. nasılsa ilkeniz yok, insaniyetiniz yok, akıl teraziniz yok. yeter ki saçma sapan hakaret içeren isme ve içeriğe sahip olsun, sizin beğenme kriterlerini tatmin eder.
 4. "dersim er menisi yemiş hanımın..." şeklinde okunabilitesi de olan kitap adı. o kadar çetrefilli bi' ismi vardır ki, verdiğim örnekteki sözcükler daha anlamlı gelmiştir naçiz bünyeme.
 5. bu kitaba ırkçılık diyenler musa'nın çocukları ya da takunyalı führer falan gibi iğrenç kitap isimlerini alkışlamışlardı. not düşelim de, n'olur n'olmaz. özgürlükçü topişler sizi.

  edit: bir insanın kökenini belirtmek neden ırkçılık olsun lan ayrıca? ermeni olmaktan utanan adamda vardır bir sorun, onun ermeni olduğunu söyleyende değil.
 6. kemal kılıçdaroğlu hakkında birtakım iddialar içeren bir kitapçıkmış. kitapçıktaki "dersim ermenisi yemuş hanım'ın oğlu" iddiası doğruysa, bu seçimlerde bir dersim ermenisinin oğluna gururla oy vereceğim. yok eğer doğru değilse, o zaman da mamekiye nazmiya (qızılkilise) alevisi olan bir zaza'ya büyük bir zevkle oy vereceğim.
 7. insana, insan olduğu için değer vermeyenler oldukça bu saçma yaftalamalar hiç bitmeyecek. herkes ”ama” olmadan lanetlemeli ki tekrarı olmasın. rte’ye de yapılırsa yanlış, kk’ya da yapılırsa da…
 8. özgürlükçü görünen soytarıların ikiyüzlülüğünü ortaya çıkarmış bir kitaptır. kitaba ulaşmamız engellendiği için içeriğini bilemesek de, birilerini epey rahatsız ettiği ortada.

  bu "rahatsızlık"tan bahsetmişken, aihm'nin düşünce özgürlüğü'nü güvence altına aldığı maddeye bakmanızı da öneririm. böyle bir yayıncılık vakasında, ingiliz yayıncının başvurusu üzerine mahkemenin ilgili maddeye yaptığı ek gerçekten ibretliktir. bu karanlık gerici zihniyetin bunları bilmesini beklemiyoruz elbette. bunlardan haberdar olmak için biraz okumak ve düşünmek gerekir. fakat kitapların yasaklanmasını savunan kafaların kitap okumakla pek işi olmaz.

  kitap kötü ve iğrenç bir kitap bile olsa, bunun yasaklanmasını desteklemek muhteşem bir yobazlıktır.

  muhteşem yobazlar'a selam olsun.

dersim ermenisi yemuş hanım'ın oğlu çarkçı kemal hakkında bilgi verin