şükela:  tümü | bugün
 • ırkçı bir isme sahip kitaptır. öncelikle insanların doğdukları kente vurgu yapılması çok normal bir durum değildir. ikincisi birisinin etnik yapısına vurgu yapılması, hele hele bir kitap adında yapılması ırkçılıktır, faşizmdir. etnik yapının belirtildiği bir kitap adında çarkçı gibi bir ifadenin yer almasıda berbat bir durumdur. yani, neresinden bakarsan bak talihsizliktir.
 • rezil bir kitap ismi. ismine bakılırsa içeriği de rezildir bunun.
  ama ne ilginç ki, benzer rezil kitapları kutsal kitap bellemiş bünyelerin canını sıkmış nedense. hemşerim, aslında tam size göre bir kitap, bunu da kutsal kitap bellemeniz lazım. nasılsa ilkeniz yok, insaniyetiniz yok, akıl teraziniz yok. yeter ki saçma sapan hakaret içeren isme ve içeriğe sahip olsun, sizin beğenme kriterlerini tatmin eder.
 • "dersim er menisi yemiş hanımın..." şeklinde okunabilitesi de olan kitap adı. o kadar çetrefilli bi' ismi vardır ki, verdiğim örnekteki sözcükler daha anlamlı gelmiştir naçiz bünyeme.
 • kemal kılıçdaroğlu hakkında birtakım iddialar içeren bir kitapçıkmış. kitapçıktaki "dersim ermenisi yemuş hanım'ın oğlu" iddiası doğruysa, bu seçimlerde bir dersim ermenisinin oğluna gururla oy vereceğim. yok eğer doğru değilse, o zaman da mamekiye nazmiya (qızılkilise) alevisi olan bir zaza'ya büyük bir zevkle oy vereceğim.
 • insana, insan olduğu için değer vermeyenler oldukça bu saçma yaftalamalar hiç bitmeyecek. herkes ”ama” olmadan lanetlemeli ki tekrarı olmasın. rte’ye de yapılırsa yanlış, kk’ya da yapılırsa da…
 • (bkz: ırkçılık)
  (bkz: siyaset)
 • hakarete aşağılamaya ayrımcılığa yeni bir boyut getirmiş bir kitap ya da onun gibi bir şey..
  ne ararsan var ırkçılık var nefret söylemi var hakaret var var da var..
  kılıçdaroğlu ermeni olsa kaç yazar, bir de dersim vurgusu yapılmış. doğru siz dersimlileri sevmezsiniz alevi oldukları için sevmezsiniz farklı bir dinamiğe sahip olduğu için sevmezsiniz size zerre oy çıkmayacağı için sevmezsiniz.. dersim ermenisiymiş..
  çarkçı kemalmiş..
  kılıçdaroğlu gibi temiz bir insanı karalamak kolay tabi. sizin gözünüzde falsoları çok alevi dersimli zaza .. yıllarca bunlarla ezdiniz yok ettiniz sindirdiniz birde utanmadan çarkçı diyebiliyorsunuz..
  çark kelimesini hayatımdan çıkarttım nefret ettim..
 • keşke dersim ya da herhangi bir yerin ermenisi bu ülkeye bakan/ başbakan vs.vs.olsa.. olsa da, içimizdeki hrant olayının acısı bir nebze dinse..
 • ölü yatırım olan kitabın adıdır.böyle kitaplar yazmak sadece sağlıksız bir ruhun değil işlemeyen ticari zekanın da göstergesi . zira sizin taraftakiler kitap okumuyor gençler , çok da şey etmeyin yani .