şükela:  tümü | bugün
 • milli eğitim bakanı ismet yılmaz, "cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde halkın oyunu alabilmek için dilimiz yunus'un dili, gönlümüz mevlana'nın gönlü gibi olması lazım." dedi.
  başbakan yardımcısı fikri ışık, dışişleri bakanı mevlüt çavuşoğlu ile milli eğitim bakanı ismet yılmaz, ak parti antalya kepez ilçe teşkilatının turgut özal spor salonu'nda düzenlenen 4. olağan ilçe kongresi'ne katıldı

  bugüne kadar 300 bine yakın derslik yaptıklarını, derslik başına düşen öğrenci sayısını 36'dan 24'e, öğretmen başına düşen öğrenci sayısını ise 28'den 17'ye düşürdüklerini vurgulayan yılmaz, bu durumdan öğrencilerin yüzde 99'unun memnun olduğunu bildirdi

  cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle birlikte daha demokratik bir sisteme geçileceğine işaret eden yılmaz, "bu ülkeyi yüzde 34'le yönetmek mi daha demokratik, yoksa yüzde 50 ile mi daha demokratik? hangisi milli iradeye, demokrasiye daha uygun? milletten ne kadar çok oy alırsan, o millete ve demokrasiye daha çok uygun" dedi
  http://www.kamuajans.com/…enci-dusuyor-h518789.html
 • insanlar çocuklarını okula yollamadığı için düştüyse eğer müjde değildir.
  (umarım o nedenle düşmemiştir)
 • meslek lisesi için
  derslik başına düşmemiştir. 4 sınıfım var 40 kişi üzeri. öğretmen başına düşen öğrenci denirse olabilir. pratik faydası yoktur. atölye ve donanım olmadığında bir sınıfa 4 öğretmen de soksanız eğitim kalitesini yükseltemezsiniz. bilgisayar başına tek öğrenci, toplam 18 öğrenci ve her atölyeye tek öğretmen olmadıkça hedef tutmaz.
 • tüm okulları imam hatip yap, özel okulları teşvik et, millet bebesini özel okula yollasın aç kalmak pahasına, sonra gel, dersliklerde öğrenci sayısı düştü de.
  valla bu gidişle okula sokacak öğrenci bulursanız ne ala.
 • doğu ve güneydoğu anadolu’da ki köylerde de durum geçerli mi? yoksa orada bir sınıfta 45 yavruya eğitim vermeye çalışmaya devam mı?
 • vallahi de billahi de tallahi de yalan!
  lan 47 kişilik sınıflar var!

  olay şudur:
  a-b-c-d-e diye 5 şube açık gösterilir ancak öğrenciler 3 şubeye doldurulur. 120 öğrenci / 5 sınıf = 24 ortaya çıkarken aslında öğrenciler aktif olarak açık olan 3 şubede ders işler yani 120 / 3 = 40 öğrenci.
  sonra sınıflarımız 17 kişilik tabi ağam tabi.
 • isterse derslik başına 1 öğrenci düşsün, müfredatın içi bomboş olduktan sonra hiçbir şeye yaramayacak durumdur.
 • tam gün eğitime geçirdiler zorla. hangi 17? oğlumun sınıfı 45, kızınki 39 kişi. iki okulda istanbul'un göbeğinde.
 • önemli olanın sınıf başına düşen ortalama iq değil de öğrenci sayısı olduğunu sananların verdiği müjde.

  nice alanında uzman kişiler 50-60 kişilik sınıflarda eğitim görmüştü zamanında. demem o ki; bir sınıfta kaç kişiyle birlikte okuduğunuz değil önemli olan, önemli olan aslında sizin kapasiteniz.

  kapasite arttırıcı eğitim sistemimimiz var mı peki? bir diğer değişle, beyin jimnastiği yaptırılıyor mu öğrencilere? düşünmelerini sağlayan bir eğitim sistemimiz var mı? maalesef yok. bizim zamanımızda satranç oynanırdı, değişik beyin jimnastiği gerektiren zeka oyunlarımız olurdu arkadaşlarla aramızda. hocalar da kendi çapında bunu desteklerdi. mesela bir soru sorardı hoca, bunu bilene sınav notu olarak +30 puan verilirdi. öyle bir soru olurdu ki; 1 hafta süresi olurdu, öyle hadi 5 dk içinde cevaplayın değil yani... amaç, öğrenciyi araştırmaya, düşünmeye, beynini kullanmaya sevketmekti. beyin jimnastiği yani...

  şimdi gelelim bu müjdeye... arkadaş istersen 5 kişilik yap sınıfları, ne farkeder?