• kraldır. hayal kuran adamdır, kaygıları ya fazladır ya da azdır. dalar gider. bazen sağı solu keser, bazen boş boş dışarı bakar. arada bir de saate bakar. kendine güveni tamdır. öyle not almaya başlayıp sonra vazgeçen yandaki tipe benzemez. ya da dersin ortasında tutuşup ulan ulan ya sınavda çıkarsa diye harıl harıl not tutmaya başlayana da benzemez. tam olarak emindir ya gereksizdir notlar ya da güvenilir bir kaynak vardır. az önce saydıklarım dışında kalan sürekli not tutan elemana ise saygısı büyüktür.
  • yazimi okuyamiyorum. yazimi kimse okuyamiyo
  • not tutmamayı yetenek sanıp kendini üstün zekalı sanan öğrencidir.
  • her sınav dönemi evi fotokopilerle dolan öğrenci modelidir. sınavlar bitince derslerden geçmişse bütün defterlerini saklayan öğrenci modeline inat notlarını çöpe atarlar.
  • ya cok akilli ya da cok tembel olan ogrenci
  • kendi yazısını okuyamayan öğrenci de olabilir pekala...
  • ögretmen : oglum neden derste not tutmuyorsun?
    ögrenci* : gecen sene tutmu$tum hocam, onlar var.
    ögretmen : iyi, seneye de not tutmu$tum dersin o zaman
    ögrenci : [:^?!+#
  • yazmaktan dersi dinlemeye fırsat bulamayan, sonra da tuttuğu notlara baktığında "hö ne yazmışım ben, ne ki şimdi bu?" diyen öğrenci modeline alternatif öğrenci modelidir.

sadece önemli yerleri bir kenara karalayıp, sonra da muhtemelen bu kağıtları kaybettiğinden sınav öncesi fotokopicileri dolduran öğrenci modelleri de bu model içine girerler. bir de hoca hayvan gibi hızlı konuştuğundan, derse ses kayıt cihazı ile gelen, sonra da onu deşifre edip evde not tutan bir model vardır ki, onları allaha havale ediyorum.
  • üşengeç öğrenci modeli. bu tip öğrenciler tembeldirler, "ne de olsa kitapta yazıyodur benim yazmama ne gerek var" mantığıyla hareket ederler. ama etrafta not tutan bi sürü insan görünce "demek önemli bişeyler var lan bu kadar insan (ki bunlar yakın bi tarihte fotokopileri çektirilmek üzere notları istenecek kişilerdir) harıl harıl yazdığına göre" der bir heves önünde hazırda bulunan kağıda bişeyler çiziktirmeye başlarlar ki bu sefer de "şimdi ortasından başlasam yazmaya ne faydası olucak ki" diye düşünerek tekrar bırakırlar kağıdı kalemi. evet üşengeçtirler*.
  • derste not alanlarla, not almayanlar arasında derste başarılı olma oranında öyle çok büyük bir fark yok. bir adam verimli ders çalışabiliyorsa, neye nasıl ulaşacağını biliyorsa zaten her şekilde başarılı oluyor. hem not alıp hem aa ile ders geçen adam not almasa da yine aa geçer. çünkü not almazsa başkasından not alır. not alacağı adamı da iyi seçer. kendi gibi ince detayları not alan, atlamayan adamlar gider not alır.
hesabın var mı? giriş yap