şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
  • https://www.instagram.com/…eet&igshid=1rh6jbwtthiku
    https://streamable.com/hizql instagram’dan kaldırılmış buradan ulaşabilirsiniz.
    mükemmel bir yeni nesil geliyor(!)
    ya bu nasıl bir rezalettir? bunlar mı düzeştecek ülkeyi bi gidin allah aşkına. çok terbiyesiz tembel ve kalitesiz bir nesil geliyor ya çok acil öğretmenlere yetkiler verilmeli ve kaliteli öğretmen yetiştirilmek için ne gerekiyorsa yapılmalı ya da acilen bu ülkeden defolup gidilmeli bu nasıl iğrenç bi kurum.
    edit: her ihtimale karşı biriniz görüntüleri yedekleyip yükleyebilir mi mobildeyim zor oluyor.
  • 2008 yılında endüstri meslek lisesinden mezun olan beni şaşırtmayan görüntülerdir. yeni nesil böyle gelmiyor arkadaşlar, o okullar hep böyleydi. sadece bizim zamanımızda sosyal medya böyle değildi. sigara içiyormuş.. allah aşkına bu gözler koridorda ölü tavukla maç yapıp sonra onu tuvalette çöp kovasında yakıp, öğretmene, "tuvalette tavuk yakıyorlar" diye haber verenleri gördü.
  • vay be nasıl bi nesil geliyor!!! öğretmen bir adım ötede ne böğürmelerini duyuyor ne sigara kokusunu alıyor..
  • dünyanın bütün çiçeklerini getirin bana diyen ceyhun atuf kansu görse “çakmak ve sigaraları istiyorum, hepsini masamda istiyorum” diye şiir yazar; yazık.
  • insandan bozma çocuklarını topluma salma cüretini kendinde bulan ne aileler var.
  • 10 yıl önce de vardı böyleleri. 20 yıl önce de. bütün suçu yeni nesle yüklemeyin.

önceden sosyal medya yoktu. bu tür olaylar daha az duyuluyordu. bir de bazı öğretmenler en baştan edepsizlik yapıp bu tür olayları önlemeye çalışıyordu, dayağa başvuruyordu. o zaman da farklı türde psikopatlar yetişiyordu.
  • eğitim aileden başlar. prezarvatifle.
  • önceden bu kadar yoktu ve bugünler de hocaya saygısızlık yapmak övülen bi durum haline geldi. düşünsene derste sigara içtin diye seni alkışlayan embesiller var.
  • özür dilerim ama bu tiplerin ana babaları da böyleydi, bunların çocuklarıda böyle olacak.
    vatandaş puanlama sistemi gelmeli ve 17 yaşına kadar ki puana göre bu tip gibiler yol yakınken hadım edilmeli
  • eğitim kalitesi düştükçe bunlar olacak olan şeylerdir.yeni nesil gümbür gümbür gelse ne olacak bunlardan bir halt olmaz.(zehir gibi çocuklar da var tabiki)hayata at gözlüğü ile bakan, zerre saygısı ve sevgisi olmayan bir nesilden ne beklersin.
    ahh 90'lı yıllar ahh.