şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
 • abilerinin, babalarının, kankalarının, arkadaşlarının eskiden de böyleydi diye meşrulaştırdığı öğrencilerdir. bunu savunanların eskisi nedir ki yenisi o olsun? ne istatistiklerle, ne de yapılan araştırmalarla sizlere anlatabilecek bir şey kalmamış. ilkokul 4. sınıfta sınıfta sigara içen öğrenciye kızıp idareye götüren öğretmene sen benim çocuğumun hayatına ne karışıyorsun diye saldıran veliler görüyoruz artık. öğrencinin psikolojisi bozuluyormuş. liselerde başarı oranı
  % 5' lerde geziyor. suçu öğretmene at kurtul. neyse bunu savunanların da çocukları olacak ve bunların aynıları olacak.
  sonuç mu? kaçın beyler bulabildiğiniz ilk fırsatta kaçın! çoluğunuzu çoçuğunuzu alın ve kaçın. 4+4+4 sisteminin çocukları geliyor, yapılandırmacı eğitimin çocukları büyüyor, psikoloji ile büyütülen neslin çocukları geliyor, kindar ve dinci bir nesil geliyor, öğretmene sokup duranların premses ve prensleri geliyor, kaçın kurtaran çocuklarınızı.
 • sabahtan akşama dilinize doladığınız öğretmenler işte bu tiplerle uğraşıyor, siz evde birkaç tanesiyle uğraşamazken. yetişkin bir insan öğrendiği bilgilerin %95'inden fazlasını 6 yaşından önce öğrenir. yani eğitim ailede başlar. işte toz kondurmadığınız çocuklarınız böyle. kimse de üstüne alınmayacak şimdi. 2000'den sonra bir haller oldu...
 • öğrenci demişin de bu bildiğin goril amk.
 • öğretmenlere laf atan ılıklar bunları görüyor mu acaba? 2 ay tatili çok görüyorsunuz da 12 ay boyunca bu ortamda kalan insanın ruh hali ne olur diye hiç düşünüyor musunuz?
 • kaliteli öğretmen yetiştirirsek olmazmış böyle. fark etmiyor mu sanıyorsunuz, dersiyle ilgilenen öğrencilerle iletişim kuruyor, arkadaki birkaç hayvan da kendince eğleniyor. ondan önce neler yaşandı allah bilir.
  en doğrusu görmezden gelmek zaten.

  bunlardan bir şey olmayacağını bildikleri ve eğitim sistemi bu hale geldiği için liseden mezun edip sokağa salacaklar işte. displine verse ceza verilmeyecek okuldan atılmayacak, derste bıraksa bırakamıyor, öğretmen ne yapsın. illa çata çuta girişip dayak atmaya gerek yok, diğer sistemleri güzel işleteceksin.

  bu sefer de diyorlar ki bizim amacımız böyle çocukları diğer insanlara zarar vermeyecek hale getirecek, sosyal hayatta düzgün davranacak kadar eğitmek ondan sonra sokağa salmak.

  psikolojik bir sorunu yok ki, hayvanlıktan yapıyor. liseye gelene kadar olmadıysa olmaz, verilmez o terbiye. sağlı sollu gönder okuldan, bak bakalım affedilirse başka bir yere kaydolabilirse aynısını yapıyor mu. herkesi her yerden mezun ederseniz, çalışmayana not, diploma ile ödül verirseniz böyle olur.

  ek: sigara içeni okuldan atabiliyorlarsa atacaklar, sigara içtiği için para cezası verecekler, hepsine altı ay uzaklaştırma, sınıfta kalsınlar. bu görüntüleri de işte o öğrenci okuldan atıldı, arkadaşlarına uzaklaştırma verildi diye ana haber bülteninde vereceksin. çok mu zor.
  terbiyesiz herifler
 • şimdi bu hayvanları dövse bu öğretmen, yarın anası babası gelip sen bizim çocuğumuzu nasıl döversin deyip öğretmenin üzerine yürüyecek. çünkü onun oğlu prens ya da prensestir. bizim zamanımızda bu hareketi yapsak önce sıra dayağından geçer, olayı öğrenen aile tarafından da itina ile tekrar dayak yiyebilirdik. öğretmene niye benim çocuğuma vurdun diyen olursa da hay hay al çocuğunu siktir git güle güle denilebiliyordu okul tarafından. maalesef güzelim sistemi bok ettiler.
 • adam kalkıp eskiden de böyleydi diye bu psikolojik şiddeti savunuyor.

  siz hangi varoş lisede okudunuz yahu?
 • yeni neslin her şeyiyle tam bir mal olarak gümbür gümbür, cayır cayır geldiğinin bir başka kanıtı daha. bizlerin lisede, ortaokulda bu kadar mal arkadaşları olmadı. bizim zamanımızda sınıfta böyle hareketler yapan biri olsaydı o zamanki hocalar uçan tekmeyi ağzına sokardı bu arkadaşın.
 • bu şerefsiz götlerle aynı sınıfta okumaya, gerçekten okumaya çalışan garibanlar, zeki çocuklar var. olmuyor tabi bir arada. olsa da nereya kadar. acil büyük yaptırım getirilmesi gereken hadise.
 • - eskiden de böyleydi diyenlerin hepsi de oç akpliler! akp öncesi sistemde bu öğrencilerin kafaları analarının amına geri sokulurdu! böyle de arsız ve şerefsiz bir nesil yetiştirdiler 16 senede.