• en yakın arkadaşın dahil herkesin kendine derdine düştüğüne delalet eder.
  • allah belasini veresice durum. ulan cildiricam stresten sikintidan, bir allah kulu yok "takma kafana ya" bile diyecek. bak buna bile raziyim.
  • bazen dertlerinin kendinden başka, dünya için bile fazla olduğu hissini uyandırır.
  • kimseye anlatmak dahi istemediğin dertlerinin olmasından iyidir belkide.
  • yalnız yaşamanın getirdiği güzelliklerin yanında, ortaya çıkan zorluktur.

yalnız yaşayan bir büyüğüm bana "yalnız yaşamak güzelde, naz yapacak insanın bile yok düşünsene" demişti. bu da onun türevi.
    velhasıl yalnızlık, kimsesizlik zor zanaat.
  • (bkz: olric)
  • aslında etrafta dertleşecek çok insan vardır ama siz ne zaman kendi derdinizi anlatmaya kalksanız karşınızdaki kendisinin daha önce size benzer bir derdi olduğunu ve kendisinin nasıl çözdüğünü/çözemediğini anlatmaya başlar. sonra bir bakmışsınız siz onu derdini dinliyorsunuzdur. hiç derdi olmamış kişilerle dertleşmek bu durumda daha iyi gibi gözükse de (bkz: dertsiz dertlinin derdinden anlar mı)
    sonuç olarak: derdiniz varsa gidin annenizle ya da babanızla konuşun, bir tek onlar dinler ve teselli eder.
  • gerçek dünya
  • dertleşmek için psikologa bi ton para verme nedenidir.
  • beni burada takılmak zorunda bırakan olaydır.sevgili kendi halinde,aile ayrı alemde,arkadaşlar hayat mücadelesinde...mal gibi sanal alemde takılmak da bana düştü.varlık içinde yokluk yeminle.herkesi dışlıyorum ,bu saatten sonra da ben yokum ha.
hesabın var mı? giriş yap