şükela:  tümü | bugün
  • tatlıses'in 1986'da çıkardığı gülüm benim albümünün 2. sırasında yer alan süper şarkı. ulus yolunda walkman'de dinlediğim sırada yıldız tilbe'yi bmw'siyle görmüştüm. aklıma hep yıldız tilbe gelir şarkıyı dinledikçe. sözler gönül şen'e müzik burhan bayar'a ait.

görüyorsun tanrim beni
    değiştir şu kaderimi
    açtım sana ellerimi
    yalvarırırım dertli dertli

bu canımın sahibisin
    sığınacak gücüm sensin
    derman bana senden gelsin
    bekliyorum dertli dertli

ezdiler hep taş misali
    gözlerimde çile seli
    yaşadığım nerden belli
    gecem dertli günüm dertli

dertlerimle yalnız kaldım
    bir çıkar yol bulamadım
    çilelere adım adım
    yürüyorum dertli dertli

özlediğim güneş doğsun
    yarabbim tek umudumsun
    dualarım kabul olsun
    yaşanmıyor dertli dertli...
  • tatlıses'in 1987 yılında, allah allah filminde de başrolde oynayan melike zobu'yla çevirdiği filmin adı da yine dertli dertli'dir. rahmetli orhan çağman'ın da yer aldığı filmde tatlıses (haydar) bir dansöze aşık olur, ailesini ihmal eder ve olaylar gelişir...
  • kraliçemiz, canımız, ciğerimiz, bir tanemiz rahmetli bergen ablamızın yorumu da ibrahim tatlıses gibi 10 numaradır. bergen sanki kendisi için söylemiş bu şarkıyı.

-çilelere adım adım, yürüyorum dertli dertli.
  • bunu bir de arabeskin kralicesi biricigimiz bergen'den dinlemek gerekir. ramazan diye icmiyor agustos'un sonunu bekliyoruz di mi? aferin bize.

http://www.youtube.com/…cekw9rprtw8&feature=related
  • sırf şarkının girişi bile full gaz. ibrahim tatlıses'e saygı duymama sebep olan 3-5 şarkısından biri. onun dışında, filmin afişinde melike zobu ile çekilmiş fotoğraflarında "fakiriz ama mutluluktan geberiyoruz" pozu neden bilmem içimi kıpır kıpır yapıyor her denk gelişimde.
  • çalmaya başladığı anda kendinizi 80'lerin ortasında, topkapı-bağcılar minübüsünde bulduğunuz ibrahim tatlıses şarkısı.