şükela:  tümü | bugün
 • tatlıses'in 1986'da çıkardığı gülüm benim albümünün 2. sırasında yer alan süper şarkı. ulus yolunda walkman'de dinlediğim sırada yıldız tilbe'yi bmw'siyle görmüştüm. aklıma hep yıldız tilbe gelir şarkıyı dinledikçe. sözler gönül şen'e müzik burhan bayar'a ait.

  görüyorsun tanrim beni
  değiştir şu kaderimi
  açtım sana ellerimi
  yalvarırırım dertli dertli

  bu canımın sahibisin
  sığınacak gücüm sensin
  derman bana senden gelsin
  bekliyorum dertli dertli

  ezdiler hep taş misali
  gözlerimde çile seli
  yaşadığım nerden belli
  gecem dertli günüm dertli

  dertlerimle yalnız kaldım
  bir çıkar yol bulamadım
  çilelere adım adım
  yürüyorum dertli dertli

  özlediğim güneş doğsun
  yarabbim tek umudumsun
  dualarım kabul olsun
  yaşanmıyor dertli dertli...
 • tatlıses'in 1987 yılında, allah allah filminde de başrolde oynayan melike zobu'yla çevirdiği filmin adı da yine dertli dertli'dir. rahmetli orhan çağman'ın da yer aldığı filmde tatlıses (haydar) bir dansöze aşık olur, ailesini ihmal eder ve olaylar gelişir...
 • kraliçemiz, canımız, ciğerimiz, bir tanemiz rahmetli bergen ablamızın yorumu da ibrahim tatlıses gibi 10 numaradır. bergen sanki kendisi için söylemiş bu şarkıyı.

  -çilelere adım adım, yürüyorum dertli dertli.
 • bunu bir de arabeskin kralicesi biricigimiz bergen'den dinlemek gerekir. ramazan diye icmiyor agustos'un sonunu bekliyoruz di mi? aferin bize.

  http://www.youtube.com/…cekw9rprtw8&feature=related
 • sırf şarkının girişi bile full gaz. ibrahim tatlıses'e saygı duymama sebep olan 3-5 şarkısından biri. onun dışında, filmin afişinde melike zobu ile çekilmiş fotoğraflarında "fakiriz ama mutluluktan geberiyoruz" pozu neden bilmem içimi kıpır kıpır yapıyor her denk gelişimde.
 • çalmaya başladığı anda kendinizi 80'lerin ortasında, topkapı-bağcılar minübüsünde bulduğunuz ibrahim tatlıses şarkısı.