şükela:  tümü | bugün
  • başarılı bulduğum bir yazar. takipteyim.
  • ilginç tespitleri olan yazar. takipteyiz.
  • can dündar meselesine katılmasam da süper ufuk açıcı yazılar paylaşan biri.

(bkz: bu terör niye)
  • ilginç bir kafa yapısı olan yazar.

hızlıca göz atıp okuyabildiğim kadarıyla, görüşlerine her daim katılmasam da, bazılarını es geçmek de mümkün değil.

denk geldikçe, vakit buldukça okuyacağım yazdıklarını.

ekşi sözlük'ten keyif alışını ve heyecanını hep korumasını dilediğim yazardır kendisi aynı zamanda.
  • ufku iki katına çıkartan yazarlardan.
  • şu an ben de dahil birçoğumuza uçuk gelen can dündar teorisi olurda günü geldiğinde tutarsa, 21. yüzyılın türkiye'deki nostradamus'u, baba vanga'sı diyebiliriz kendisi için.
  • yazdığı senaryo o kadar tatlı ki... gerçek olamaz.
  • can dündar hakkında ne yazmış hiç bilmiyorum, o yazdıklarını okumadım ama beklenen dev ekonomik kriz ve maketten ev satışının ekonomik anlamı konusunda süper entryler kaleme almış, emek vermiş ve o yazdıkları ile çok değerli olduğunu düşündüğüm sözlük yazarı.

çok mutlu oldum çünkü sözlük ün ilk, efsane yıllarının, otisabi'nin, cryano'nun, armonipolisi'nin, cheja'nın, canlarımızın, biricik yazarlarımızın tadını aldım ve çok çok mutlu oldum.

kendisine içten teşekkür eder ve pes etmemesini, devam etmesini dilerim.

selamlar, sevgiler.

not: nasıl olduğunu bilmiyorum ama çözüp bulabilirsem, mutlaka badilistime ekleyeceğim.
  • kendisinin can dündar kehaneti akla yatkın olmakla birlikte, es geçtiği birkaç nokta var.

can dündar, hem sol hem sağdan fazlasıyla tepki almış bir isim. dolayısıyla bir birleştirici unsur olma şansını zamanında hızla tükettiği gerçeği malum. uğradığı "suikast" bile ona gerekli mazlumiyeti sağlayamadı. elbette onu denemeye devam edecekler. toplumun matematiği böyledir zaten. her zaman birden fazla aday olur, toplum hangisini en çok isterse o kişi görevi alır.

ha, onun yanında "başkanlık" görevi için öngörülen/hazırlanan başka isimler de mevcut. amerika'da bir öğretim üyesi var mesela, izmir'de dedesinin adını taşıyan bir adam var.

var oğlu var. ama sol konjonktür tandanslı olacağı konusunda kendisinin fikirlerine katılıyorum. ayrıca ülkenin temel dinamiklerine dönerek demokratik optimizasyon yapılacağı mevzuunda da haklı.

kriz konusu zaten ayan beyan ortada.

hasılı, muhtemelen birileri ülkenin başkanı olacak; fakat bu kişi ne can dündar, ne de halihazırdaki cumhurbaşkanı olacak.

detaylı yazıları için arkadaşı takdir ettiğimi de böylece belirtmek istedim.
  • yeni keşfettiğim yazar. biraz komplo teorisyeni gibi duruyor ama olsun, komplo teorilerini severiz. umarım duymak istediklerimizi söylemek için tutulan kiralık bir hesap değildir.