şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yarışmada bir jüri dönmüş, burda da 15 günde sadece bir entry girilmiş. (bkz: underrated)
  buralar ilerde çok dolacak.
  yeni mahalle belediyesinde müzik öğretmeniymiş. (kaynak acunn.com'daki videosunun altındaki kendi yorumu)
 • çok orijinal bir sesi var, gerçekten hayranlıkla izledim. maalesef ülkemizde çok tanınmayan ses türünün (ben de tanımıyordum bilirkişi triplerinde değilim) çok farklı karşılandığına şahit olduk jüri üyeleri arasında; şaşırmış olabilirler ama bu kadar da üstüne basılmamalıydı bu erkeğe benzeyen sesin, yani karşıda ki insan kırılabilir, bunu düşünmek lazım. derya avcı'nın kendisi daha önce bu tepkilerle kesin karşılaşmıştır, alışıktır ama üzüldüm ben şahsen. ama murat boz kendisini takımına aldığı için mutluyum, hadi bakalım, önü açık olsun.

  ayrıca kadına travesti diyenler buraya bir baksın; siktirin gidin pezevenkler.
 • gönül'ü öyle bir icra etmiştir ki ağzımıza sıçılmıştır gece gece...
 • türkiye'nin tanita tikaram açığını doldurmuştur.
 • şahsına münhasır deyişinin sözlükteki karşılığı, kıymetini bilecek bir yapımcıya denk gelse de yıllarca dinlesek keşke.
 • (bkz: kıraç terk)
 • geğirerek şarkı söylemenin ne zaman çok estetik olduğunu düşünmeye başladım şimdi doğrusu. çok vasat bir sese sahiptir şahsımca. insanların nasıl beğendiğine de akıl erdiremiyorum.
 • her seferinde susan boyle'yi hatırlatıyor bana. ona keza çok alengirli bir sesi de yok. neden bu kadar ilgi çekti bilmiyorum.
 • o ses türkiye düet performansı ile bana daha çok şarkıyı söyleyemiyor gibi geldi. yani zorluyor sesini. nefesin damağa çarpma sesini alabiliyorsun şarkıyı söylerken. bu da rahatsız edici. yüz halide şarkıyı yaşadığı için değil de bu zorlanmadan dolayı diye düşünüyorum. müzik uzmanı değilim. terimleri bile bilmem. ama şarkılarda sakin ve ağır söylediği kısımlar(ya da sesini kalınlaştırdığında demek lazım sanırım) ile çığırttığı kısımlardaki ses tonu farkından anladığım kadarıyla çığırtarak(sesini incelttiğinde) daha iyi şarkı söyleyebileceğini düşünüyorum. yani doğru şarkı seçimi yapılmalı. biraz daha yüksek seslere çıkmalı. yüksek seste daha başarılı olur. demek istediğimi anlattım mı bilmiyorum. o ses türkiye elemelerindeki performansında ise cümlelerin sonundaki ses dalgalandırmaları çok kötü. kulak tırmalıyor. kötü bir ses diyecemeyeceğim ama her şarkı söyletilmez bu ablaya. mesela düet performansında düet yaptığı ablanın sesi daha uyumlu o şarkıya. kendisinin kesinlikle biraz daha ince ve yüksek ses kullanabileceği şarkıları seçmesi lazım ki o zaman başarılı olur. ingilizce şarkı söylesin bence.