• 2019 yılında garson olarak 1 ay dayanıp ayrıldığım iş yeri . sahibi ali bey ben dahil çalışanlarina sürekli hakaret eden bir insan.bana bir kaç sefer küfür de etmişti içinden neyse sezona kadar idare edeceğiz artık demiştim. kendisi elemanına o kadar çok kötü davranıyordu ki herkes aynı şeyi söylüyordu "dayanacagiz artık sezon boyunca" hiç unutmam bir ara "abi bir şey sorabilir miyim " demiştim beni ne rahatsiz ediyorsun deyip bana herkezin içinde bağırmışti.elemanlari için ayırdığı oda var gidin bakıp ahırdan farkı yok .şimdi diyeceksiniz ki e biz bu adamla tanıştık senin anlattığın gibi biri değil . bakın bu tarz karakter yoksunu adamlar müşterilerin her zman ağzının içine bakarlar ancak sıra elamana geldi mi asıl yüzlerini o zmn gösterir. elemalari sürekli azarlar sürekli hakaret ederdi. bir de babası var bunun yaptığı tek iş gün içinde personelin moralini bozmak. kendisi yetmiyormuş gibi bir de babası gün içinde sürekli personele hakaret edip bağırır çağırır. bu da yemiyormus gibi bir de bu ali bey'in ablasi da mutfaktan sorumlu diye sandalyesini alır geçer mutfağın oraya akşama kadar mutfaktan çalışanların üzerinde pskolojik baskı oluşturup tüm işlerine karışırdi.kimse korkudan ses çıkaramazdi ama herkes şikayetçiydi kadından.

son diyeceğim böyle adamlara para kazandırmayin arkadaşlar.
  • kendi işletme politikasından mıdır, yoksa çalışan garsonların cinsliğinden midir bilinmez; bu sene ciddi anlamda bozmuş mekan. çınarlar beach varken gidilmemesi gereken yer.

uzun zamandır yaz tatillerimi kaş'ta geçiren birisi olarak çınarlar'ı daha çok severim. fakat daha önceleri derya'ya gittiğimde de anormal birşeyle karşılaşmadım. derya da gayet güzel bir yerdi. arkadaşım hep çınarlar'a gidiyoruz, bu sefer derya'ya gidelim değişiklik olsun önerisiyle mekana gidilir.

iki kişi * mekana girilir. garsona benzer bir elemana "nereye oturalım" denir. hani yer göstersin diye. verdiği cevap; "şu gözüken yerler dolu, siz şuraya bakın orada bulursunuz belki"*...

neyse adamı çok da sallamadan plajın öteki tarafına doğru gidilir. güzel bir yer görülür ve oturulur. 2 dakika sonra başka bir garson gelir. "pardon kaç kişisiniz" der. iki kişiyiz diyince, "ya biz burayı 4 kişilik gruplara ayırmıştık" gibi saçma bir cevap verir. sanki bizden başka iki kişi gelse yanımıza oturamayacakmış gibi.. nese "ee nereye geçicez" o zaman denir. "şuraya bakabilirsiniz" der ama yine yer göstermez...

oraya gidilir. en öndeki yerlerin hepsi boştur. oturulur. yine gelir bu cins. "onlar rezerve ama, oraya oturamazsınız arka sıraya alsak sizi" *

"tövbe tövbe, iyi o zaman ya ben sizle mi uraşacam çınarlara gidiyorum" denir ve çınarlara gidilir.
    gider gitmez bir eleman kapıda karşılar. "buyurun beyefendi şurada yer var güzel oraya alayım ben sizi" der. yani olması gerektiği gibi davranır. ingilizlerden 3 kuruş fazla para kazanacam diye türlü numaralara başvurmaz. plajın en güzel yerlerinden birinde yeri gösterir ve şukelayı alır.pizzası da derya'dan 10 kat daha güzel.

sonuç: evet plajı güzel, yemekleri de fena sayılmaz. ama garsonları 5 para etmez ve bu mekana gitmemek için çok yeterli bir sebep. çünkü aynı güzel yemekler ve aynı güzel plaj hemen yanındaki çınarlarda da var. bir tercih yapmak durumundaysanız çınarları öneririm.

not: önceki senelerde de çok kez derya'ya gitmiştim ve böyle bir tavırla karşılaşmamıştım. dediğim gibi sanırım bu seneki * garsonlarda ve/veya işletmecisinde sorun var.
  • artist ve ilgisiz çalışanlarıyla meşhur kaş mekanı. şezlongların çoğu ve en iyileri bunlar tarafından havlu vb. ile "rezerve" edilir. bu mekana hiç bulaşmadan (bkz: çınarlar beach) 'e gidilmesi sinir sisteminiz açısından faydalı olacaktır.
  • kaş'ta bulundugum sure icerisinde yaninda diger beachler icin denemek lazim bile demedim gittikten sonra. mukemmel isletme, yemekler super, yer super, hele en ondeyse yerin takil tek basina kimse karismaz, hepsini gec beach ismini almis ve icinde oldies calan bir mekandi, demet akalin turevlerinden uzak. daha ne istenirki.. bunu okurlarsa eger sevgilerimi gondereyim ki bu yaz gene ve gene gelicem.
  • anlatilmaz yasanircilarin anlata anlata bitiremedigi, golgeli bahcesi ve lezzetli mutfagiyla bi'seyler yemesi oldukca keyifli ancak tatil anlayisiyla bakacak olursak neden bu kadar abartildigini asla anlayamadigim beach.
    devlet hastanesi sedyeleri gibi yan yana dizilmis sezlonglarda semsiyelerin golgesine sardalya balik istifi gibi dizilmis insanlar, bangir bangir calan ve genre olarak birbirinden alakasiz muzikler, jager gibi bi ickiyi lime limon sikarak servis eden barmenlere sahip mekan. garsonlarin bes dakikada bir ne alirsiniz diye etrafinizda gezmesi de cabasi.
    tatil anlayisi 11 bucuk ay deli gibi calistiktan sonra her sey dahil otellere gidip cok mutlu olan biriyseniz, derya beach tam size gore, hepsi bir arada paket servis resmen, adisyonu cikista solda odersiniz.
    biraz doga, biraz sakinlik ariyorsaniz kesinlikle size gore degil, kas civarindaki plajlari deneyin mutlaka, en kotu tekneyle acilin ya da buyuk cakil plajina yuruyun az daha dayanip.
    bu arada soylediklerim genel olarak kucuk cakil'in profili, az cok bilip oyle gidin.
  • bir * düşünün ki tool-* çalsın. bence hayallerin ötesinde.
    canıms.
  • 2022 temmuz itibarıyla kokteyller 180 tl civarı, pizzalar 150-200 tl, biralar 70-80 tl olan kaş'ın en meşhur işletmelerinden biridir. kaşın spesiyalitesi jacknar en çok tüketilen kokteyl gördüğüm kadarıyla.

genel olarak, ortamı güzel, hizmet fena sayılmaz. yeme içme kalitesi kaş ortalamasının üzerindedir. bar kısmında ise gördüğüm kadarıyla müdavim değilseniz fazla bir ilgi alaka beklememek lazım.

küçükçakıl mevkiinde, kayaların altından tatlı su karıştığı için deniz suyu baya serindir. denize iskeleden girildiği için yüzme bilmeyenlere uygun değildir. eğer çocuğunuz yaz boyu sudan çıkmayan fok balığı gibi bir şey değilse (var böyle çocuklar) çocuklu aileler için konforlu bir yer değildir. hem kendiniz yüzme bilmiyorsanız hem de çocuğunuz varsa buradan denize girmek çok kötü bir fikirdir.

serbest dalış, snorkel meraklısıysanız burada güzel vakit geçirirsiniz. su altı, görüş mesafesi çok iyidir ve canlılık açısından fena değildir. ancak ben derya beach ve buradaki diğer işletmelerin yerinde olsam yeni gelişen dikenli deniz kestanelerini daha fazla yayılmadan düzenli olarak yok ederdim. hızla yayılıyorlar. önceki senelerde yoktu böyle bir şey.

edit: 2023 temmuz itibarıyla fiyatları 2x alabilirsiniz.
  • küçük çakıl plajı'nın hemen yanında yer alan mekan. mekanın geneli ahşap zemine sahip olup, size aynı zamanda meis manzarası sunmaktadır.

denizi kaş'taki genel ortalamaya göre küçük çakıl plajı'ndaki soğuk kaynak sularından ötürü de daha soğuktur. tabii yazın ortasındaki bunaltıcı sıcakta, bu serin sular insana ilaç gibi gelebilir.

bu arada derya beach'teki pizzalar taş fırında pişirilmekedir, ama malzemenin kalite yetersizliği yüzünden çok başarılı ürünler çıkmamaktadır.
  • kaş’ın ‘seçenek azlığından’ ve de eski oluşundan gözde mekanlarından biri. kayalıkların üzerine oturtulmuş olan derya beach kat kat yapılandırılmış ve iskeleden denize girme seçeneği sunuyor size. denizi oldukça soğuk tabi benim bu tecrübem ekimin sonu içindi. ancak su gerçekten soğuk. ertesi gün gittiğimiz blanca beach buraya oranla su sıcacıktı.
    benim paylaşmak istediğim daha farklı bir tecrübe buraya dair. anladığım kadarıyla kaşın oldukça eski bir mekanı, işletmecisi de herkesin tanıdığı ali abileri. ben tanımıyordum.
    29 ekim sabahı denizde yapılacak korteji izlemek için, kaldığımız otele de yakınlığı sebebiyle buraya gidip en öne kurulduk erkenden. seyahatin son günü ciddi bir şekilde hasta olduğum için, sıcak bir şeyler içmek istedim. saat de sabahın 9’uydu. mekanda da kimseler yok, etrafı düzenleyen garsona bitki çayı olup olmadığını sorduğumda, olmadığını normal çayın da birazdan hazır olacağını söyledi ve uzaklaşarak ortalığı hazır etmeye devam etti. bir süre oturduktan sonra kalkıp barın içindeki beye ‘günaydın, çay hazır mı acaba? diye sorma gafletinde bulundum. sonradan öğrendiğime göre kendisi mekanın sahibi ali beymiş.
    ‘garsondan öğrenebilirsiniz hanımefendi!!!’ yanıtıyla beni 29 ekim pazar bayram sabahı azarlamakta beis görmedi.cevap vermek var uslup var. aynı anda hiçbirinin olmaması da şaşırtıcıydı mesela. yani demem o ki; kendisine lütfen soru sormayın olur mu, bir miktar agresif, başka yazanlar da olmuş. sanırım küçük dağları değil ama beachin kayalıklarını kendisi yaratmış. çünkü 29 ekim kortejini izledikten sonra mekandan ayrılırken bardaki arkadaşlarımıza bakarken, kendisinin ‘dik dik’ bakışıyla uğurlandım.
    gerçekten bir mekan sahibi kafası için çok değişik, seçenek azlığından gayet ortalama bir mekanın ve işletmecisinin geldiği hal çok komik. ama kaşın eskisi mekan sahibi olunca böyle olunuyor demek ki neticede bu ülkede muhtarlar bile azam var benim diyor:)
    ortalama bir işletme, gayet normal sıradan yemekler ve kokteyller.ben yazın gittiğim beachte çok büyük bir beklentiye girmem açıkcası. doyulsun, tadında içkiler içilsin ve en önemlisi misafirperverlik sağlansın yeter.
    son olarak eğer gittiyseniz ve şanslıysanız mekanın müdavimlerinden ‘sitem hanım’ın dans performasına denk gelirsiniz. kendisinin akşam üstü, happy hour dedikleri herkesin içkilerini alıp yavaş yavaş eğlenmeye başladığı dakikalarda nil’in akbaba şarkısıyla barın üstünde dansını gördüm. arkadaşlar şunu söyliyeyebilirim ki, seneler önce moskova’da pacha club’ta izlediğim, mekanın içindeki havuzlarda ve mekandaki özel kolonlarda dans eden minik bikini&mayokinili rus kadınları; kendisinin önünde tövbe eder diz çöker. (respect the turkish woman!:) mekandaki heyecan dalgasını görmelisiniz. kayıt alınmaması konusunda hassas, live izleyebiliyorsunuz ;)

şahsen işletme sahibinin snobluğu, denizin soğukluğu, mekanın da ortalama oluşu sebebiyle kaş'a bir daha gidecek olursam oraya gitmem, tavsiye de etmem. f/p mekanı değil, sadece eski kaş müvadimleri sebebiyle popüler. zira esnaf kafası bu değil, orda hayrına iş yapmıyorsun, sana para verip senden hizmet alınıyor. sabahın 9’unda bir insana garip triplerle yanıt vermek ve çıkışta da rahatsız edici bakışlar atmak da ne bileyim :) kaş kafası dedikleri bu olsa gerek.

son olarak kaşta derya beach yerine hidayet koyundaki blanca beach’i özellikle öneririm. en azından yattığınız şezlonglar yumuşacık yatak konseptinde. (derya beachte sert,düz şezlongta güneşleniyorsunuz) gecenin yorgunluğu rahatlıkta güneş altında uyuyarak, sıcacık denize girip çıkarak atabilirsiniz. mutfakları, kokteylleri arasında da fark yok.
    bu sabah çayıyla girdiğim entrynin de size selamı olsun ali bey.
  • servis yapmaktan aciz garsonları barındıran yer. adamların ne sandalye getirmek, ne boş yer göstermek, ne de sipariş almak ya da getirmek anlamında bir yardımları dokunuyor. bildiğin tok satıcı olmuşlar. bir daha kaşa yolum düşerse uğramayı düşünmüyorum. oysaki düzgün bir işletmecinin elinde burası cennet olur.
hesabın var mı? giriş yap