şükela:  tümü | bugün
 • galatasaray klubü yüzme $ubesinin bir sporcusudur.
 • derya sevdigim bir kardesimdir.biz su topcularla, yuzuculer pek anlasamayiz amma, deryaya kanim hemen isinmisti.derya da benim yanimda kendini rahat hissediyordu belli ki.zira sirt genisligi, kanat hacmi kendisinden fazla tek insan tanimisti hayatinda o da bendim.kendisi de itiraf etmisti bunu.
  "agabey sen geldiginde ufuk gorunmuyo, gunes tutuluyop saniyorum" demisti de ne gulmustuk.
  cok israr ettik yuzme ihtisasa gel diye gelmedi, cok ilerleyemedi yuzmede, balkan olimpiyatlari olmasa pek bi numarasi olmazdi zaten.
 • babasinin adi yilmaz olup, kendisi genel cerrahtir.
 • ... devasa bir boynu var idi bu kisinin ilk genclik yillarinda; simdi nasildir, aldirmis midir; yoksa hala aldirmiyor mudur, bilemem. bir atlayista, su ustunden kayarak 30 metre gittigi gorulmustur, takdir edilmistir.
  (bkz: ah), (bkz: gecmis zaman olur ki)
 • kadıköy anadolu lisesi mezunu
 • üç tarafı denizlerle çevrili ,bir tane de iç denizi bulunan ülkenin, uluslararası arenaya çıkarabildiği tek yüzücümüzdür. evet belki herkesi geçip birinci olamıyordur, geçen gün denk geldiğim yarışmasında 7. olmuştur ama aslandır kaplandır o. adama ne sunuyor da ne bekliyoruz. kendi gayretleriyle uğraşıp duruyor gariban.futbol veya voleybol milli takımı üst üste iki maç kazandı mı sokaklara dökülen medya-millet "yahu bizim bir yüzücümüz vardı, bugün yarışı var mı acep" diye merak etmiş midir ki derya da bize madalyaları toplasın getirsin. semih saygıner habire dünya şampiyonu oluyor bilardoda da ne kadar haberimiz oluyor ki netekim..
  yüz aslanım derya..olabildiği kadar..kalbimiz seninle..
 • bi aralar mankenlikte yapmisti kendisi.yoksa sadece bi kerelik bi olay miydi tam hatirliyamadim.ama bi gomlek firmasiydi herhalde.
 • babası capa tıp fakultesi genel cerrahi bölümü profesorlerinden olan milli yüzücümüz.
 • 1976 doğumlu milli yüzücü. abd'den burs kazanıp oraya gitmiş ve üniversiteyi abd'de bitirmiştir. halen irvine novas kulübü için yüzmektedir. 1992, 1996 ve 2000 olimpiyatları'nda ülkemizi temsil etmiştir. 2004'te de atina'da son kez yarışmıştır. ancak ilk turu geçmiş olimpiyatlarda olduğu gibi geçememiştir. 100 metre sırtüstünde kısa kulvarda avrupa ikinciliği, üçüncülüğü ve dünya üçüncülüğü vardır. 50 metrelik havuzda ise bir avrupa üçüncülüğü bulunmaktadır. çocukluğunda yılmaz özüak'ın zulmünden kaçıp kısa süre judo yapmıştır. gelecekte en büyük hedefi g.saray başkanı olabilmektir. 1999'da istanbul'da düzenlenen avrupa yüzme şampiyonası sırasında federasyon başkanı haluk toygarlı ile arasında geçen hararetli tartışma bir ada yüzmeyi manşetlere taşımıştı. işin ilginç yanı derya'nın babası yılmaz büyükuncu, toygarlı'nın başhekim olduğu alman hastanesi'nde doktordu.
 • suyla arasi hicbir zaman iyi olmamis bir ulkeyi olimpiyatlarda temsil edip elinden geleni yaptigi icin takdir edilmesi gereken sporcu. niyeyse kendisine sanki olimpiyatlara 20'i yuzucu 180 atletle katiliyormusuz da bir bu adam madalya alamiyormus gibi davranilmaktadir o ayri.