• bu çağda iade kabul etmeyen esnaf kılıklı kalitesiz marka.
  • instagramda rastladığım reklamında eskort servis sağlayıcısı sandığım marka. o nasıl bir reklam yaa? sadece erotizm kullanılmış, kadından ürünleriniz algılanmıyor. hakikaten neyin reklamını yaptınız?
  • can yaman çok yakışmış reklama, bilboardları her gördüğümde gülümsediğimi fark ettim.
  • chelsea botları fena değildir.
  • satışın üstünden 24 saat bile geçmemiş olan ürün için, nasıl olsa sattım gözüyle bakıp iade almayan firma olup, “kapıdan çıkana kadar” mottosuyla hareket etmektedirler.

faturalarındaki açıklamada “iade ve değişimde kullanılır” ibaresi bulunan, yine aynı faturada, 2. ürüne ekstra indirim yapılan satışlarda, ürünlerden herhangi biri iade edilirse diye devam eden cümleden de anlaşılacağı üzere iade politikası varmış gibi gösterip, sözde “mağaza müdürü” nün kasanın ardında duran sözüm ona “karınca duası” kıvamındaki yazıyı göstererek bakın iade politikamız demesi, yazılı evrak istediğimizde fotoğrafını çekin demesi tam bir ciddiyetsizlik örneği.

hediye edilmek üzere alınmış bir ürün ve olabilir yani, nihayetinde beğenilmemiş, kendine mahkum etmek neden?

ürünü alana kadar mağazada arkanızda dolaşan çalışanlar, 24 saat bile geçmeden, iadeye gittiğinizde sanki siz mağaza çalışanı gibiymişçesine müşteri edasıyla kendilerinin peşinde koşturmaları cabası.

arkadaşım bu hizmeti senden alabilmek için, ben de başkasına hizmet veriyorum. ve senin takındığın, müşteri umurumda değil satar geçerim modunda da olmadım hiçbir zaman.

şikayetvar’a baktım, meğer firmanın ık politikasında yer edinen bir durummuş bu. ilgisiz çalışan, kayıtsız firma, müşteri memnuniyetsizliği, mağaza ilgisizliği, personel terbiyesizliği vb şekilde uzayıp giden başlıklar.

hayır, zaten şuraya da bakayım moduyla girilecek bir marka değilken kazanılmış müşteriyi kaybetme çabası takdire şayan doğrusu.

tanım: şark kurnazlığının vücut bulmuş hali olan, gelirimiz gideri karşılamıyor diye mağaza kapatan ve bu esnada kime ne geçirirsem politikasına sahip firma.

edit: imla
  • kesinlikle alışveriş yapılmaması gereken bir mağaza! lütfen bunu okuduysanız eğer bu hırsızlara para kaptırmayın.

internetten satın alınan durum dışında, mağazadan alınan bir ürünün asla iadesi yok. giyilmemiş olsa bile!

iş için denediğim ayakkabı o an ayağıma çok iyi ve rahat oldu ve marmara park şubesinden satın aldım. 1 gün sonra aynı numaradan tekrar aldım perlavista şubesinden. ilk ayakkabı yara yapınca 2.sini iade etmek istedim. "şirket politikası" gereği iade yasakmış.

" ayağınız yara olduysa bunun çaresi var"gibi saçma sapan cevaplar verdi perlavista şubesinin müdürü mesut bey.

uzak durun uzak. önünden geçmeyin. battığı gün kutlama yapicam.
  • az önce tv'de "desa candır" sloganlı reklamına denk geldiğim deri firması.

sanırım can yaman ile çalışıyorlarmış. tamam, eyvallah da; bu her boka "candır" demenin suyu çıkmadı mı abi? nedir yani olay? bıkmadınız mı nargile müptelası ağzıyla konuşmaktan-yazmaktan?

- çay mı? kahve mi?
    + çay candır abi!

- bmw mi mercedes mi?
    + bmw candır abi!

- elmalı mı, kapuçinolu mu?
    + kapuçinolu candır abi!

velhasılıkelam, olabilecek en saçma sapan sloganı seçmiş adamlar. ben, ziyadesiyle gıcık oldum. kendilerini tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.
  • cagri merkezi calisanlari telefonu efendim diye acar. anti kurumsallikta cigir acan gorusmeler yapabilirsiniz.
  • aldığım deri ceket daha ikinci giymede kollardan renk attı.

iade için mağazadan talep oluşturup gönderdik, telefonda "1 ay süresi var" deyince biraz atarlandım. sonuçları bekliyorum. iade aldıktan sonra bir daha mağazalarına uğramayı düşünmüyorum.

şikayetvar'a baktığımda iade işlemlerinde son derece problem yaşanan bir yer olduğunu gördüm. valla sıkıntı yok, tüketici mahkemesine kadar giderim. senin 1.600 liraya sattığın deri ceket ikinci giymede kollardan renk atıyorsa, sen iyi bir marka değilsindir, ki şikayetvar'a baktığımda bundan emin oldum.

edit:
    ----------------------------------------
    özelden @dedi odun adam'a bilgilendirme için teşekkürler:

merhaba, konuyla ilgili olarak ürün son 6 ay içerisinde satın alındıysa fatura ve servis raporuyla ikametinizin bulunduğu il/ilçenin hakem heyetine başvurabilirsiniz.

----------------------------------------

edit2: ceket geri geldi, bu sefer başka yerinde problemler gördük tekrar yolladık.
  • geçenlerde siyah bir deri kemer almak için deri mağazalarını dolaşmaya başladım. 150 - 200 tl arası değişen fiyat aralığı ve istisnasız hemen hepsi yanar döenerli. son olarak desa'ya girdim. dümdüz sade bir kemer ve fiyatı 50 tl. başka sözüm yoktur...
hesabın var mı? giriş yap