şükela:  tümü | bugün
 • 1981 doğumlu orlando magic gard/ forveti. 2000 draft'ında utah jazz tarafından 23. sırada seçilmiş olan stevenson, 2003 başında orlando ile takas edildi ve hala orada oynuyor. hidayet türkoğlu ve grant hill'in sakatlığında ise ilk 5'e kadar yükseldi.
 • washington wizards ile anla$an basketbolcu.
 • orlando magic'ten alacağı üç milyon doları beğenmeyip sözleşmedeki oyuncu opsiyonunu kullanarak serbest kalan, sonrasında orlando'nun üç yıl için on milyon dolarlık teklifini kabul etmeyen, en sonunda da gidip washington wizards ile iki yıllık minimum sözleşme -yıllık doküzyüzküsür bin dolar- yapan basketbolcu.

  bana sorsa en fazla alabileceğinin o olduğunu söylerdim. kişinin kendini bilmesi önemliymiş hakikaten.
 • kimse yazmamış geçen sene caron butler ve brandon haywood ile birlikte washington wizards'tan dallas mavericks'e geçti.

  haddini bilerek oynadığında çok iyi bir rol oyuncusu deshawn. kafaya koyduğunda herhangi bir dış oyuncuyu hayatından bezdirecek kadar iyi savunma yapabiliyor. bu sayede savunma odaklı yeni dallas takımında ilk 5 çıkmakta şu aralar. ceza şutlarını da yüksek yüzdeyle sokuyor. hücumda tek yapması gereken şutlarını iyi seçmesi, ama bu konuda zaman zaman büyük sıkıntıları girmiyor değil.
 • yaptığı smaçlardan sonra formasını çekiştirmesi ve bi ara uzattığı deli sakalıyla zamanında nba in en dikkat çeken highflayer larından biri idi kendisi. hatta nba tanıtım reklamlarının 3 te 2 sinde onu birisinin üstüne çıkarken görmek mümkündü. bu arada 30 yaşına ulaşmak üzere olan veteran oyuncunun smaçlarındaki en ayırt edici özellik kolunu geri çekerken havada asılı kalması yada en azından öyle gözükmesi idi deliliğini kaybetmez ise en az bi kaç yıl daha birilerini poster yaparken görmek mümkündür kendisini.
 • bu adamın kendisini lebron'la kıyasladığı zamanlar vardı, o zamanları hatırlıyorum da...

  gülüyorum hacı, napim yani, gülüyorum.
 • lebron'la düelloya giren, gooden'la sakal yarıştıran basketbolcu. öyle takılıyor işte kendi eğlencesinde adam. kimse de siklemiyo. he he deyip geçiyo millet.
 • dallas'ta ilke 5 başladığını daha yeni farkettiğim oyuncu. ilk 5 oynamasına rağmen sürekli yedek başlayan barea,terry ve stajakovic'in gölgesinde kalan oyuncu.
 • zamanında lebron james'e "overrated" dediği için yerin dibine sokulmuştu. hatta lebron'la olan iyi arkadaşlığını kullanıp onu hissedarı olduğu new jersey nets'e getirmek isteyen rapper jay-z, bu yüzden deshawn stevenson'a diss yapmıştı (bkz: blow the whistle).

  şimdi ise "overrated" dediği lebron gerçekten de bunu kanıtlarcasına silik ve çekingen bir oyunla finalleri kaybetti. bu lafı ettiği için çok eleştirilen deshawn stevenson ise kritik yerlerde üst üste attığı üçlüklerle sevinmeyi ve yüzüğü hak etti.

  eski takım arkadaşı gilbert arenas'la yarışabilecek bir seviyeye gelmek için çok çalıştığını ve hırslı olduğunu biliyordum ama açıkçası deshawn'dan bu olgunluğu beklemezdim. helal olsun.
 • 2001 nba playoffs'da takımına ciddi katkılar vermiş bir isim olması bile dallas'ın bu sene playoff'larda ne büyük bir iş başardığının kanıtıdır.sonuç itibariyle deshawn stevenson'dan bahsediyoruz, 10 yıllık kariyeri var bu ligde ama hakkında aklımızda kalanlar lebron'la ve yancılarıyla girdiği atışmalar, bin ladine benzeyen sakalı v.b. gibi gereksiz işleri.dallas'a takas olurken caron butler ve brendan haywood temelli takasın yan parçasıydı ve beklentiler kısıtlıydı ama özellikle final serisinde çekinmeden soktuğu şutları lebron karşısında savunmada gösterdiği çaba, takımın işleyen bir parçası olmayı sindirmesi ve ona uygun oynaması bile hem kendisini hem de dallas organizasyonunun becerisini takdir etmek için yeterli.