şükela:  tümü | bugün
 • bir gül tarlasına baktığınız zaman, o güllerin hepsi sizin için aynıdır, uzaktan onlara bakarsınız, özelliği olmayan birçok gül görürsünüz, sonra da uzaklaşır, gülleri arkanızda bırakır gidersiniz bir daha asla onları düşünmeden... ama bir gülü evcilleştirdiğiniz zaman, o gül birdaha asla sizin için diğer güller gibi olmaz. diğer güllere baktığınız zaman uzakta sizi bekleyen kendi gülünüzü görürsünüz sadece, ve onu geride bırakmanın acısı... birine güvenmek, kendini açmak böyledir işte, açan da haklıdır, bundan kaçan da... kendim yazdim bunu... valla... geçen sahrada geziyodum aklima geldi...
 • kendinizi kilitlediğiniz kutunun anahtarını, üstelik siz dışarıdayken kaybetme hali.
 • rahatsız edici olabilir
 • sözlüktekinden bahsediyorsak kötüdür.

  sevgilinin, annenin ve babanın yazar olduğunuzu bilmemeleri hayrınıza olabilir. sonra her yazdığınızı takip eden eski sevgili durmadan sizi rahatsız edip; "şunu şunu yazmışsın ama, bik bik bik!" diye ötebilir.

  aman diyeyim, öyle bir hata yapmayın.
 • dün gece başıma gelen garip durum.
  sevgili dedektif ruhlu (bkz: d&s) arkadaşlarımızla daha önce sözlük muhabetti geçtiginde nikimi söylememiştim.
  nik almanın anlamı ne ki onu söyledikten sonra.
  kafa çekilen ve kutlama yapılan bi masada hoppadanak karşılaştıgım ; bişi soracam nikin 'j' ile mi başlıyor sorusuna hazırlıksız yakalandıgım için otomatikman yalan söyledim.
  bi de bunun sıkıntısını yüklediniz nan bana.
  sonra da kendime kızdım neden yalan söyledim diye, ama neden o kadar kurcaladınız ki?
  bilinmek istesem zaten söylerdim di mi meraklı kukuletalar sizi.
  iş edinip araştırma yapıp doğruyu buldugunuz için de tebrik ederim,rahatlamışsınızdır artık.
 • kimliği gizli olan bir kişinin, gerçek kimliğinin açığa çıkmasıdır.
 • cok kotudur.
 • kanımca en nadide örneklerinden birisi için;
  (bkz: #4391404)
 • sözlükteki nick için gerçekleştiyse pılı pırtıyı toplayıp anonim olunabilecek yeni bir nick almanın vaktinin geldiğini gösterir. sözlükteki nickinizin deşifre olması ya da en başından beri tanıdıklarınızca (eski sevgili, eş, dost, arkadaş, akraba vs) bilinmesi yazdığınız her şeyin başınızdan geçen bir olay olduğu ya da mesajın kendisine ithafen yazılmış olduğu sanrısına neden olur ve zaman zaman özel mesaj kutunuz sırf bu nedenle yeşile döner. çoğu zaman bu yeşile dönmesi iyi bir şeydir, çünkü en azından kendinizi açıklama imkanı sunar. her ne kadar entrylerin bir kısmı gerçekten bu amaca hizmet etse de, bir yerden sonra bu ayırımın yapılamaz hale gelmesi sizi bunaltır, yazmamayı teşvik eder.
  anonimlik bu yüzden güzeldir.