• haftasonu galleria ykm'deki standını gördüğümde (t/sweat)shirtleri ile çantalarına bayıldığım marka. kolsuz, düz, siyah üzerine bol renkte el işlemeli bir tişörtle tensel temas kurduğum vakit elime gelen etikette gördüğüm 3 haneli rakamsa 192. halbuki bendeki sayılar 3 (palto cebi), 5 (kot cebi) , 40 (cüzdan)'tı. 192yi bulamadım, bulsam da vermem ayrı.
  • cingene ruhlu gözükmek hic bu kadar pahali olmamisti. ayilip bayilani cok ama bana para versen üstüne giyinmem. magazalarinin ici karanlik ürünler rengarenk oluncu iceri girip tavaf edilesi yerler oluyor ama patchwork bir palto, hem de rengarenk olacak hem de 150 euro cekecek. hani kafayi yerim bir de rengarenk paltom olsun derim ama her sey olur arti bir de oyle bir sey alinir. yok dostum yok. ama ispanyollara sanki yakisiyor, onu bilemedim.
  • hayatın boyunca tek markanın kıyafetlerini giyecek olsan hangi markayı seçerdin deseler seçeceğim marka.
    psikopat gibi beğeniyorum çoğu ürününü. giydiğimde de genellikle olumlu tepki alıyorum. türkiye'de hala bir mağazası olmaması üzücü. fiyatları birçok markaya göre oldukça pahalı fakat indirim zamanlarına denk gelindiğinde makul fiyata çok orijinal şeyler alabilirsiniz. çantaları uyduruktur, çok çabuk yırtılır, parçalanır, verdiğiniz parayı hiç haketmez fakat çok güzellerdir.
  • asla anlamadığım marka. ciciş-bohem-paçoz-güllü şeklinde bir stil. çingene ruhu güzel bir ruhtur esasen. bu öyle de değil tam. pırlanta işlemeli basma etek gibi bir karışım.
  • carnevale magazalarında da satılmaktadır.
  • görsel olarak gerçekten cezbedici ürünler olmasına rağmen kalitede sınıfta kalan marka.
    örneğin;
    tasarımına bayılarak aldığım çanta (yolda yürürken bile insanlar beğenilerini dile getiriyorlardı), bir haftaya kalmadan etraftan bütün pislikleri üzerine çekti; özellikle pantolonlarımın boyalarını. ama daha önemlisi, kırmızı iç kılıfı, çantaya koyduğum her şeyi boyadı. o kadar ki çantanın içinde eşyalarımı koyduğum bir başka poşet taşır oldum.
    neyseki bir arkadaşımın hatırlatması üzerine mağazaya geri götürdüm ve kullanılmış olmasına rağmen iade aldılar. ama bunu türkiye'de yapmak ne kadar mümkün olur bilemeyeceğim.
  • bu tür markaların* daha da çoğalması ümidiyle...

(bkz: http://www.desigual.com/)
  • iç çamaşırı ile gelene bedava kıyafet veren, tasarım olayında aşmış katalan markası.

''entra casi desnudo, sal vestido'' (bkz: http://wintersales.desigual.com/how.php?lang=en)
  • renkli, civil civil ürünlerini begeniyorum ama resmi sitelerinde bir problem var: siparis verdikten sonra iptal edemiyorsunuz. direkt iptal secenegi yok; comment ileterek siparisin iptal edilmesini isteyebiliyorsunuz. ardindan talebinize 48 saat icinde geri dönüs yapilacagini bildiren bir email aliyorsunuz. 48 saat sonra da, 48 saat icinde geri dönüs saglayamadiklari icin talebi kapatiyorlar. birkac talep daha acip hicbirinin cözülememesini beklemek yoluna da gidebilirsiniz, ancak 10 günde iletebildikleri ürünü kapidan geri cevirerek iptal etmek sanirim en makul cözüm.
  • www.desigualturkey.com diye sahte bir alışveriş sitesi olan marka. ben yandım siz yanmayın diye uyarmak için yazıyorum.
    öncelikle tl fiyat gösterip usd çekiyorlar karttan. burası singapur menşeili bir dolandırıcı sitesi. daha sonra yanlış ürün gönderiyorlar (allah'tan ben paket büyüklüğünden anladım da teslim almadım), üstüne bir de gümrük ödemeniz gerekiyor. ben ürünü teslim etmeyip iade ettim direk. aradan neredeyse 1 ay geçti. ürün imha edilmiş diyerek bana sadece %40 iade yaparız diyorlar. onu da yaparlar mı allah bilir. tek muhattabınız e-mailde adı sanı belli olmayan kişiler.
    ispanya merkez'e de bu siteyi kapattırın sizin adınızı kullanıyorlar diye ihbarda bulundum.

başka nasıl bu adamlarla uğraşabilirim bilen varsa yeşillendirsin.
hesabın var mı? giriş yap