şükela:  tümü | bugün
  • uyku vermeyen allerji ilacı.
  • desmont; alerjik rinit, bir başka deyişle alerjik nezle ve bu hastalık ile birlikte oluşan astım tedavisinde ve etkilerine karşı kullanılan bir ilaçtır.

desmont 5/10 mg 30 tablet, ilaç fiyatı: türkiye cumhuriyeti sağlık bakanlığınca 22 mart 2011 tarihi itibariyle açıklanan kdv dahil satış fiyatı: 65.74 tl dir(30 filmli tablet). 90 filmli tablet fiyatı ise 190.86 tl dir.

not: henüz kullanmaya başlamadım. bendeki etkilerini yazacağım buraya.
  • (bkz: levmont)
  • bu seneki bahar nezlemi aerius kesmeyince doktorum önerdi. 1 haftadır kullanıyorum, gözümdeki, damağımdaki kaşıntıyı ve burnumdaki akıntıyı kesti fakat sanırım yan etkisinden burnum tıkalı sürekli... yinede sürekli akmasından iyidir.

ayrıca doktor, 30 tableti de bitirmemi ve bu ilacın vücudun alerjilere direncini arttırdığını seneye bahar nezlesinde kullanmama gerek kalmayabileceğimi söyledi. bakalım seneye baharda neler olacak.

gelecekten gelen not: alerjinin tekrarlaması konusunda pek bir faydası olmadı.
  • (bkz: desmond hume)
  • eğer bu ilacın reklamı yapılsaydı en uygun jingle aşağıdaki gibi olurdu diye düşünüyorum:

http://www.youtube.com/watch?v=vlcxva6r4y0
  • burnumu kurutan, her gün yeni bir kabuk oluşmasına ve burnumun tıkanmasına sebep olan, sümkürünce kanlı kabukların ayrılmasıyla sonuçlanan olaylar silsilesine sebebiyet veren lanet ilaç.
  • en fazla 3 gün kullanabildiğim 3 gün sonunda beyin hücrelerimin %60 ının uyku modundan çıkamamasından dolayı genelde bıraktığım ilaç. bugün tekrar başladım ve bu sefer bitirmeye kararlıyım ama bakalım sonumuz ne olacak. tabiki kürü tamamlayamadığım için hiç bir faydasını görmüyorum. bir an önce uyku yapmayan muadilinin çıkarılması için ilaç sektörüne ve yüce bilim insanlarına yalvarıyorum ve hatta dua ediyorum.
  • alerjiye iyi geldiği kesin de acayip uyku yapıyor. bir de burnu kapatıyor.. ama sadece 1 dozla bile
    bütün belirtileri çat diye kesiyor. o huyunu seviyorum. ama bu ilacı mesela 5 gün üstüste kullanmak benim açımdan pek mümkün değil açıkçası..
  • alerjiye iyi geldiği doğru ama hayat karartan ilaç. o kadar insanı mallaştırıyor ki, ne iş yapabiliyorsunuz ne başka bir şey. rezalet yan etkileri var. zaten hayatımda hiç 1,5 sayfa yan etkilerini anlatan bir ilaç görmemiştim.