şükela:  tümü | bugün
  • teknik olarak dördüncü oyun olsa da** sonunda geliyor. shadow tactics blades of the shogun'u yapan mimimi productions tarafından yapılıyormuş. günün en güzel haberi.

http://www.volhek.com/…8/21/desperados-3-duyuruldu/
  • western bir strateji serisinin en son duyurulan oyunu.

2. oyunu çocukluğumda çok seviyordum. daha sonra ilkini de oynamıştım.

benim için güzel bir haber oldu. bu tarz taktik oyunlarını sevenler için de iyi bir serinin devamının gelmesi güzel bir şey.
  • fragmanı da yayınlanmış oyun.

https://www.youtube.com/watch?v=qbcppld0kl0

ilk oyun benim için çok özel sayılırdı. bayıla bayıla oynamıştım. ikincisi tam bir hayal kırıklığıydı. bu da hayal kırıklığı yaşatmaz umarım.
  • yaklaşık bir 15 dk'lık gameplay izledim. ilk oyuna çokça benziyor. yapımcılar da amaçlarının bu olduğunu söylüyor zaten. daha doğrusu:

"hani eski sevdiğiniz bir oyunu özlersiniz de günümüzde tekrar oynarsınız; fakat o aklınızda kaldığından daha farklı, daha kötü gelir oyun. işte biz o tanıdıklık hissini getirdiğimiz gibi, o kötü hissi de ortadan kaldırdık" gibisinden bir laf etti yapımcılar ki çok hoşuma gitti.

sivil alanlar var. yani herkes düşman değil. bazı yerlerde takılıp ipuçları için sağı solu dinleyebilecekmişiz. bu ne kadar uyar oyuna o tartışılır.

crouch ve stand toggle var.

cooper, hatun ve doc aynı duruyor. onun dışında sanchez'in yerine sanırım yarma bir orman kaçkını var. yeni olarak bir de cadı var sanırım henüz göstermedikleri. kara kedisiyle ve metafizik güçleriyle gelecek gibi duruyor. desperados'taki maymunu olan kız gibi kediyi ayrı kendini ayrı yönetiriz muhtemelen. yapımcılar bu karakter için game changer dediler. bakalım ne çıkacak.

önceki oyunları olan shadow tactics'in yanına yaklaşsın yeter.
  • su an agliyorum mutluluktan

desperados 3 geliyor. ustelik shadow tactics i yapan ekip gelistiriyormus.

nihayet nihayet yeter söz western in soz stratejinin.

commandos da geliyor kalypso media tarafindan, ekip tamamlaniyor.

tanım: efsanevi desperados oyununun son uyesi
  • steam sayfası eklenmiş. görseller ve fragmanı da gelmiştir. 2019 yazında geleceği söylenmekte. yüksek ihtimal indirim dönemine denk getireceklerdir. shadow tactics blades of the shogunte kış indirmine denk gelip %10 (yanlış hatırlıyor olabilirim) indirimle başlamıştı. bir yıl içinde de %50 indirimi görmüştü. umarım bu oyun da 50-60 tl gibi bir fiyat ile girer de çıkar çıkmaz alırız.

19 dakikalık bir oynayış videosu yayınlanmış. geç haberimiz olmuş.

buyrun
  • steamdb'ye geçen gün 30 eylül 2019 olarak çıkış tarihi eklenmiş ve kaldırılmış. buna sızdırılma da diyebiliriz. summer 2019 yazıyor hala sayfada. yaz indirimi öncesi çıkmazsan beni çok üzersin mimimi productions

kaynak

ayrıca; 49,95 dolarlık (xbox v ps4) pc için 42 dolarlık bir fiyatla çıkacağı söyleniyor. ekibin bir önceki benzer oyunu (bkz: shadow tactics blades of the shogun) 40 dolarlık fiyatla çıkmıştı. ülkemizde 60 tl'ye gelmişti. yani 2015 yılında doları 2 liradan bile almadılar. şimdi ise acaba ülkemizde doları günümüze yakın bir kur ile mi alacak yoksa düşük bir fiyattan mı verecek merak konusu..

edit: fiyat ve görüş eklendi.
  • geleceğini pek düşünmüyorum. asparagas haber olabilir.
  • sanchez sanirim olmayacak.

ilk oyunun verdigi kaliteyi bulacak gibi. bakalim ara videolara da ozenirler umarim.

yillardir bekliyorum gameplayini izleyip izleyip gun sayiyorum. shogun bu tur oyunlara bir zenginlik katti. keske yapimcilariyla konussaydim da ayni tipte bir oyunun ( izometrik tps-strateji mi oluyor bilemedim ) birde amerikan yerlileri (kizildereliler) ile federasyon arasindaki mucadeleleri konu alan bir hikayeyi de yapmalarini soyleseydim.

shogun 2 decikacak. commandos unda remastered ile yeni oyununu yapacak kalypso, sunlari oynamadan ozellikle desperados 3 u bitirmeden, yaşatmadan öldurme yuce allahım, amin.

tanım: helldorado hayal kirikligindan sonra heyecan ve umutla bekledigim serinin son oyunu
  • e3 2019 da bi fragman yayınlandı . ve sonrasında da katılımcılara demo oynatıldı.
    geçtiğimiz günlerde de şöyle bir video sızdırıldı.

steam sayfasında çıkış olarak sadece 2019 kaldı. anlaşılan o ki yazın çıkmayacak. e3te tarihte verilmedi zaten. sanırım önceden sızdırılan 30 eylül 2019 tarihinde çıkacak gibi.