şükela:  tümü | bugün
 • arsız ve şehvet düşkünü beş ev kadınını konu alan, abc'de yayımlanan, türkçe'ye "umutsuz ev kadınları" olarak da çevrilebilen, her bölümü ortalama 20 milyon kişi tarafından izlenen dizi. şimdiye kadar 3 kez gösterilen dizi abd'de büyük tartışma yarattı. (bkz: the desperate hours)
 • bugün anadolu ajansından gelen habere göre lowe´s dekorasyon mağazaları, tyson food, kellogg, conagra foods ve pinnacle foods group gibi pek çok firmanın
  muhafazakar çevrelerden aldıkları yoğun tepki üzerine reklam vermeyi kestiği dizi. ama tabii abc'nin canına minnet, çünkü hem bedava reklam olmuş bu tavrın dile getirilmesi, hem de yüksek reytingi sayesinde dizinin reklam fiyatları ikiye katlanmış.
 • abc'yi düstügü rating sıkıntısından kurtaran, amerika'nın en çok izlenen dizilerinden. ana karakterler, haliyle hepsi ayrı bir stereotipe göre yaratılmış olan dört kadın.

  teri hatcher'ın canlandırdığı susan mayer, boşanmış bir illustratör. diziye romantik komedi havası katan karakterimiz kendisi. bazen biraz fazla "ümitsiz" görünse de iyi kalpli bir kadıncağız. ergen kızıyla beraber yaşıyor. bu kızımız da çok bilmiş, küçücük aklıyla annesine her konuda akıl veren, işte o aslında kendisi anne olan kızlardan.

  felicity huffman'ın canlandırdığı lynette scavo, basamakları emin adımlarla tırmanan bir iş kadınıyken evlenip 4 çocuk doğuran bir anne. iş yaşamı - ev yaşamı çatışmasını yansıtan karakterimiz kendisi. rolünde gayet başarılı olan huffman, televizyon ödüllerinde boy gösterebilir.

  melrose place'in şeytani kimberly'si marcia cross (off, orda da ne güzeldi) , bree van de kamp'i canlandırıyor. kendini ev işlerine, yemeğe, ailenin önemine vermiş, had safhada saplantılı bir kadın. mükemmeliyetçi. hasta. en sinir bozucu şeyde bile yüzünde sürekli bir gülümseme var ama cinnet geçirip olmadık şeyler yapabilme ihtimali her daim mevcut. durumu gerçekten ciddi, acil tedavisi lazım. ama bir o kadar da lokum gibi bir karakter işte.

  latin güzeli eva longoria'nın canlandırdığı gabrielle eski bir model. zengin bir adamla evlenip mücevherlerle dolu bir dünyaya adım atıyor heyecanla ama aslında vaktiyle istediği şeylerin "yanlış şeyler" olduğunu daha sonra anlıyor. para mutluluk getirmez kadınımız bu da... ama henüz kendisi de emin değil ne olduğundan.

  işte aynı banliyöde yaşayan bu dört ümitsiz, zavallı "ev kadını", ne kadar mutlu olduklarına dair sahte imajlar yaratmakla, ilişkileriyle boğuşmakla ve toplanıp muhabbet etmekle geçiriyor günlerini. bir de beşinci üye var aslında: mary alice. ilk bölüm onunla başlıyor ve hikaye daha sonra da onun gözünden anlatılıyor, american beauty'imsi bir havayla.
 • efendim hikaye de soyle baslamistir: kasabada bir bayan olur, sessiz sakin bir olum diye inanilir, bu bayanlarimiz bir not bulurlar ve olaylar gelisir.
 • "esasinda butun kadinlar yalniz ve mutsuzdur" temasini isleyen dizi.
 • şubat ayında cnbc-e'de yayınlanmaya başlayacak olan dizi.
 • belli ki ev kadınlığıyla alakaları yok ama superman'in dizisinde oynayan kadın, melrose place'de oynayan kadın ve birkaç kadın daha şeklinde sayabileceğim dizi oyuncuları sanırım şimdiye kadar gayet desperate'tı, belki bu golden globe'dan* sonra şans biraz yüzlerine güler.
 • bu yıl 62.si yapılan golden globe'da ödülleri toparlamış, "müzikal ya da komedi dalında en iyi televizyon dizisi" ödülünü kazanmış, teri hatcher'da buradaki rolü ile "en iyi kadın oyuncu" ödülünü kapmıştır.
hesabın var mı? giriş yap