• 2010 yılında gösterime girecek olan, universal pictures yapımı 3 boyutlu animasyon. film, mısır'daki piramitleri çaldıktan sonra hedefi büyütüp ay'ı çalmaya girişen gru isimli çılgın bir hırsızı konu alıyor. steve carell'in sesiyle.

ukteyi cadi sila diye biri 1 gün önce vermiş.
  • bir ay sonra vizyona girecek olan 3d, universal pictures yapımı, nefis animasyon film.
    konusunu dünyanın en kötü adamı olma yarışı şeklinde özetleyebiliriz.
    minion tiplemeleri gülüşünüzü değiştirmeye çalışacağınız kadar tatlı;
    http://www.youtube.com/…?v=jo9-bcbln1q&feature=fvst

yemelik yanak görmek isteyenleri de buraya alalım;
    http://www.youtube.com/…fvj4xz-1jy8&feature=related
  • toy story 3'ten çok daha eğlenceli. ayrıca film müzikleri ve orjinal seslendirmeleri de harika. the last airbender hezimetinden sonra bu senenin en iyi animasyon filmi olmaya aday bir film.
  • harika bir filmdi. hem konu oldukça akıcı ve eğlenceli hem de bitmesini istemediğiniz türden. çizimler de enfes! özellikle gru'nun yardımcıları ve köpeğinin tipleri eve al da besle dedirtiyor!

http://www.imdb.com/media/rm2566750976/tt1323594
  • imdb'ye göre 3 eylul 2010'da turkiyede vizyona girecek olan film.

kim beklicek simdi eylule kadar?!
  • 3 eylül 2010'da vizyona girecek animasyon. ata demirer baş karakterin türkçe seslendirmesini yapmakta.

film hakkında:
    69 milyon dolarlık yapım bütçesiyle oluşturulmuş.
    filmin ikincisi hazırlanmaya başlanmış.

alıntı: http://www.mefallit.org/…able-me-cilgin-hirsiz.html
  • karakterleri tasarlayan ekibin; bir sekilde bill gates'ten hoslanmadigini, ama scott adams'i cok sevdigini/saydigini dusundugum eglenceli animasyon... zira filmde gru'nun rakibi vector bill gates'in gencligini andiriyor ama spoiler olmasin diye kim oldugunu soylemeyecegim adam pointy haired boss'un ta kendisi olmus!

(aramaya inandim ve gordum ki internetteki diger bazi review'lar da bu yonde, ancak katilin usak oldugunu soyluyorlar, filmi izlemediyseniz aman dikkat!)

filmin temel ekseni olan "ay'i calmak" fikri; vector'un evi ve minion*larin kullanimi konusunda gosterilen yaraticilikla karsilastirildiginda sonuk kaliyor.

--- spoiler ---
    (bkz: glow stick)
    --- spoiler ---
  • toy story 3 ile kıyaslanması mümkün değil ancak yine de eğlenceli bir film; minionlar filmi kurtaran başlıca elemanlar.
    gru karakterinin (ata demirer) dublajı ise hiç güzel değil. gru karakteri ile aynı stilde (trakya) seslendirilen anne karakterinin dubajı sırıtmazken ata demirer'in aynı aksanla yaptığı dublaj film boyunca kulak tırmalıyor.
    gru dışındaki bütün karakter seslendirmeleri muhteşem.

filmin sonunda, yazılar geçerken, ara ara çıkan, "3d olayını nasıl milletin gözüne sokabiliriz" diye düşünülerek tasarlanmış güzel kısa görüntüler var ve izlemesi çok eğlenceli.
  • animasyon dublajının sadece belli isimler tarafından yapılması gerektiğini bir kez daha kanıtlamış film. o dublaj olmamış çünkü, orijinalinin tadını verememiş.

biraz çocuksu ama güzel. çünkü zorlama değil bu çocuksu hali, doğal.

--- buraya spoylır geliyor ---

vector'ün evine bayıldım lan. içinde köpekbalığı filan böyle, piramiti de kamufle edip koymuş ya oraya salak. çok iyiydi.

minion'ları söylemeye gerek yok, her eve lazım.

en çok da fıskıye saçlı koca gözlü ufaklığa -agnes- güldüm galiba. her türlü sesi yasaklayan gru'ya şapşal şapşal "peki bu ses rahatsız eder mi" deyişine öldüm bittim. geri döndürüp tekrar izlemek istedim o sahneyi. o kız çocuğu gerçek olsa ya. pıtı pıtı dolansa ya ortalıkta.

ha bir de en sondaki dans sahnesinde gru'nun dansı çoh iyiydi. o figürler, aman aman...

anam bir de o kuklalı çocuk kitabı da iyiymiş. kesin vardır gerçekte de öyle şeyler.

editto: en sevdiğim diye bahsettiğim sahnelerin linki vaaar: yirim yirim.

--- dıt dııııt spoylır ---

gideri var yani. her türlü.
  • vector'ün evine robot kurabiyeleri sokarak güvenlik sistemlerini devredışı bırakmak dahiyane bi fikir sdjkdflkdslkhh
hesabın var mı? giriş yap