şükela:  tümü | bugün
 • çocuklar izlesin bahanesiyle gidip, içeride yihahahahahah diyerek böğürdüğüm, sonra da çocuklara "sessiz olun bakim" diyerek çıkıştığım animasyon filmi.
 • içinde agnes, bolca minion ve efsane bir tavuk barındıran komik film

  --- spoiler ---
  i really hate that chicken
  --- spoiler ---
 • bize tavuktan çok iyi bekçi olacağını göstermiş film.

  --- spoiler ---
  ayrıca bu nedir allasen?!?! ahahahahah süper lan.

  --- spoiler ---
 • orijinal / altyazılı hali türkiye'de sadece kırıkkale'de bulunan film*. lan kafayı yiycem, orijinal izlemek için illa korsana mı gidelim, torrent mı emikleyelim? mal mısınız evladım, en son seansları falan orijinal yapsaydınız bari.
 • ---spoiler---

  tamamdır minionlar gerçekten harika, haklarını teslim edelim. fakat bence kaçırmamalıyız ki bu filmin ana karakteri gru. peki herkes niye gru'yu değil de minionları konuşuyor? çünkü süper senaristler gru'yu bir karaktere oturtmayı başaramadılar. bence çok iyi bir noktadan başlamışlardı. animasyonda bir "iyi"nin değil "kötü"nün hikayesini anlatarak başladılar. düşünün ki adam uluslararası hırsız ve en sonunda ay'ı çalıyor. adam hırsızlıkta, kötülükte bir dünya markası oluyor ilk filmde. kaldı ki ilk filmde ay'ı yerine koymasının asıl nedeni ay'ın kontrol dışında büyümesiydi. ama ikinci filmin başından beri gru'yu iyilerin iyisi yaptılar. yahu yılların kötüsü, kahve alırken bile sıra beklememek için insanlar donduran bir adam niye sadece çocukları var diye dark side'ı terk etsin. oysa ki hem bir aile sahibi, hem mizah duygusuna sahip -ki herkes kabul eder ki kötü karakterler zaten daha eğlencelidir- hem de kötü olabilen efsanevi bir karakter yaratma şansını teptiler. minionlara sözüm yok, onlar sahipleri ne derse onu yapıyorlar. dünyayı da ele geçirebilirler, marmelat de yapabilirler, nasıl isterseniz. ama yılların kötüsü doktor mesela bu tavrından vazgeçmedi ve filmin sonunda da lafını dedi, dünyayı ele geçirebilecek şeyler yapsam da kimse aileme zarar veremez, şeklindeydi. yani the godfather'ın mizahi yönünü yapabilirlerdi ama saçma bi' aşk hikayesine bağlayıp totale oynamayı tercih ettiler. neyse 3.sü yerine the minion movie'yi izleriz umarım.

  ---spoiler---
 • filmin özeti şudur.

  --- spoiler ---

  ah~ lapo da~
  tala chi, ma tol, li na~
  ah~
  laba di, ho chi
  la, no chaaa~
  wu pla na chii, leh ji~
  fuh pa pu seh
  la ma nii~
  under wearr~
  la kah reh, li rey wee
  gih leh bya~
  mah ke reh~
  under wearrr~
  la pah kreh, leh gua ri
  teh lah keh~
  lah peh reh~
  under wearrr~
  lah cheh pee, li bee da
  ee leh gua~
  lahh gua rehh~
  ley show lee leh duu~
  lah keh rey dee zuu~
  bleh ahh boh dee zu re kah
  zohh reh kah laa
  under wearrr~
  lah duu~
  leh ah mo dee under wearrr~

  --- spoiler --- *
 • tavuk var bu filmde. tavuk. birinci filmdeki tüm komik yaratıklar yetmezmiş gibi, bir de tavuk var. daha da bir şey demem.

  birincisinden daha güzel olan ender devam filmlerinden.
 • en az ilk filmi kadar eğlenceli film. özellikle minionlar bu filmde zirve yapmışlar. bu şekilde devam edecekse en az beş filmlik bir seri haline dönüşebilir. *
 • ilk kez, izlediğim bir şey hayal ürünü diye -minyonlar- bu kadar üzülüyorum. gerçek olmalıydı o mahluklar ya! bu kadar mı tatlı, bu kadar mı aptal, fırlama, komik, beceriksiz, şekilden şekile giren, bu kadar mı yerine göre her boktan birazcık olunur ya! çok değil 3 tane minyonum olsa ne olurdu yahu! ne dert ne keder bırakmazdı bunlar insanda.

  "kevin nerde" sorusuna verilen cevap bile bitiriyor insanı. sırf bunların oyuncaklarına sahip olmak için geçen akşam mc. donald's-dan iki adet happy meal menü söyledim. gele gele mor olan mutasyonlu minyon geldi. diğeri de boyama kalemli gudik bir oyuncak...

  ilk filmi izleyeli birkaç gün olmuştu. ben ikincisine daha çok güldüm, çünkü ilki tanışma evresiydi, ikincisinde tepkiler biraz daha tanıdık ve insanın izledikçe izleyesi geliyor.

  belli ki devamı gelecek... her şey iyi güzel de dublajlı izlemek istemiyorum janım!

  ayrıca "cuma'ya daha var" muhabbetini de yazmadan geçemeyeceğim... ilkinde de "yok yok maaş artışı yok, para yok" ile kopartmıştı. minyonlarımı kapitalizmin kölesi yaptın pis guru!
 • ilk filmi ikiye katlayan leziz animasyon.

  bu hollywood ibneleri film öncesi saha araştırması yapıp miletteki minion sevdasını gördüklerinden olsa gerek sarı bıcırlar filmde aşırı derecede rol çalmışlar.

  her çocuk ve her büyük mutlaka izlemeli.