şükela:  tümü | bugün
  • yamulmuyorsam yayın işinden kazık yiyen bir ablamızın kızıp kendi başına kurduğu yayınevidir. öyle dikkate değer bir şey bastıklarını görmedim. işte beki ikala filan tarzı şeyler basıp köşeyi dönen cinsinden...
  • zülfü livaneli, ercan karakaş, burak cop, nedim şener gibi çok farklı görüşlerdeki yazarların yanı sıra "yeni türkiye" döneminin ilk roman noir'ı olan pelin adlı kitabın yazarı murat arda'yı bünyesine katarak şaşırtmış ve sevindirmiş yayınevi.
  • ne kadar beş para etmez kitap varsa basan matbaa şirketi.
  • türkiyedeki yayıncılığın zehri. nasıl ki pegasus çeviri edebiyatın zehriyse, bunlar da türk edebiyatının zehri.
  • bayağı bayağı believer dergisinin kapağını alıp kendi dergilerine ( karakarga) monte ettikten sonra, ayyuka çıkınca " ay biz believer'a gönderme yaptık, bunun nesini anlamıyorsunuz komik enteller" diye beyanat veren hanımefendinin sahibi olduğu yayınevi. hanımefendi ayrıca konuyla ilgili olarak, saygı duyma-biat etme gibi manalara gelen homage kelimesini, " home age denir buna duyduysanız " diye, çıkışmış, ancak kelimeyi henüz öğrendiğinden yanlış telafuz etmiş veya yazmıştır. tüy gerekiyor sanırım, üzerine dikmeye...
  • fi, çi, pi diye giden kitapları basan yayınevi, kitaplara dair en ufak fikrim yok. ancak kapakları "beni almayın." der nitelikte.
  • genç destek isimli markalarından bastıkları "mafyacığın aşkı" isimli kitap için yayından kaldırılması / düzeltilip tekrar yayınlanması hususunda imza kampanyası başlatılmış olan "yayınevi".

kitaptan birkaç sayfaya göz gezdirdim de, diyebileceğim tek şey şudur: destek daha kötüsünü basana dek en kötüsü bu!

bir göz atın, siz de anlayacaksınız.
  • ahmet mümtaz idil'i bünyesine katmış yayınevidir.

kendilerine olan desteğim de sadece bu nedenle olur.
  • hüseyin cengiz'in hayvana tecavüzü ballandıra ballandıra anlattığı paçavrası ve sonra yol bittikitabını hiç utanmadan, sıkılmadan yayımlamışlar. ya editörler kitapları okumuyor ya da zoofiliye destek olmakta bir beis görmüyorlar. çanak tuttukları sapkınlıklar peşlerini bırakmasın.
  • hüseyin cengiz'in hayvana tecavüzü detaylarıyla adeta zevke gelerek anlattığı ve sonra yol bitti kitabını utanmadan yayınlamalarının yanında yine aynı utanmazlıkla "edebiyat sınır tanımaz" diyerek savunmuş yayınevidir.

https://www.facebook.com/…030968808/?type=1&theater