şükela:  tümü | bugün
 • ankara'daki patlamada ölmüş 16 yaşında bir genç kız kardeşimiz. patlama öncesi fotoğrafı şu patlama sonrası fotoğrafı twitter'da geziniyor, koymak insanları üzmekten başka bir şeye yaramaz.

  allah rahmet eylesin.
 • hiç görmediği insanların hırsı sebebiyle yaşama hakkı elinden alınan bir başka masum insan.

  vatandaşı olduğu ülke kendisini koruyamadı, arkasından önceki kader ortağı insanlar gibi c/p açıklamalar yapıldı. sabırlar sınandı, bıçaklar kemiğe dayandı, gücümüz test edildi, dış mihraklar, kokteyl örgütler bulundu, bombacının kimliği ve milliyeti bulundu açıklanacak, internet ve haber alma hakkımız kısıtlandı vs vs.

  aynı tas aynı hamam. hep aynı üzüntüler, acılar nefretler. yaşamanın şans olduğu bu ülkede yaşadığımız o şanslı günlerde içimiz hep kapkara, acı dolu.

  allah rahmet eylesin genç kardeşim. senin de adın içimizde kalbimizde kazındı.
 • aile dostum ve çok yakınımdı. babasını daha anne karnında kaybetmiş. annesi bütün hayatını kızına adamış. tanıyan herkes yıkıldı. bir insana ölüm bu kadar mı yakışmaz. hiçbirşey eskisi gibi olmayacak artık hayatımızda. elim ayağım titriyor. gözlerimden yaş geliyor ama hala sanki birazdan gelecekmiş gibi.
 • saldırıdan önce ve sonra çekilmiş iki fotoğrafına bakıp bakıp ağladım tüm gece. bir yandan da karşılaştırma yaptım kendimce. belki o değildir, belki sadece giydiği bluz benzerdir dedim. birisi için artık çok geçti ama diğeri capcanlı hayattaydı, hâlâ bir şeyler yapılabilirdi.
  ama değilmiş, listeye adı eklenmiş... iki fotoğraftaki de o n a l t ı yaşında ayrancı anadolu lisesi öğrencisi güzel destina'ya aitmiş.

  insanların kana susadığı bir ülkede, hiç alakasının olmadığı bir savaşın kurbanı oldu gencecik kız. tek suçu o gün orada olmaktı. tüm diğer hayatını kaybedenler gibi...

  gündüz güneşliydi ankara, gece yağmur başladı. öyle çok yağsa ki şehir ağzına kadar dolsa, taşsa hepimiz boğulsak o suda dedim. bunca insanı kaybettiğimiz günün sabahı olmamalıydı. ama oldu, maviye döndü karanlık... tıpkı suruç'ta, garda, sultanahmet'teki günlerin ertesi sabahı gibi. birilerinin hırsı, açgözlülüğü, kan seviciliği uğruna yapılmış önceki saldırılar sonrası gibi..

  destina'yı tanısaydım belki burada hayallerinden, neşesinden, sevgisinden bahsedecektim.. ama onunla ilk karşılaşmam buydu ve bende bıraktığı iz hüzün ve öfke olduğu için susup ailesine sonsuz sabırlar dileyebiliyorum ancak. o ve otuz üç can için yalnızca bunu yapabiliyorum. ne kötü...
 • "o saatte orada ne işi varmış..? " diye soracak bir müslüman daha damlamadı mı buraya.

  insanlar evlatlarını, yavrularını kaybediyor bu orospuçocukları ve bitmeyen hırsları yüzünden.
 • başkanlığınız batsın!
 • lanet olsun sizin insanlığınıza... kurban olurum güzelliğine bak, benim kardeşim de o yaşlarda... ne diyeceğini bilemiyor insan. o dininizde ırkınızda milliyetçiliğinizde kürtlüğünüz de türklüğünüz de , paranız,koltuğunuz başkanlığınız da yerin dibine batsın dedi ya o sakallı uzun saçlı arkadaş...

  o kadar güzel söyledi ki, kelimeleri bırak ağzından çıkan her harfe bin kere katıldım bu kız çocuğunun ölümüne şahit olduktan sonra...

  lanet olsun size, dininize de kitabınıza da, insanlığınıza da şans olsun...

  geberin ulan, haykırarak, inleyerek, ağlaya ağlaya geberin, vicdanlarınız sizi rahat bırakmasın çıldırarak geberin. bu çocukların ahları ile geberin, bu insanların hakları ile geberin. tek dileğimdirbu sizin gibi soysuzlara...
 • hayalleri çalınan bir çocuk.
  mekanı cennet olsun.
  allah annesine sabır versin.
 • dünden beri fotoğraflara bakıp, denk gelmiştir umarım, umarım o değildir diye mal mal sayıkladığım dünya güzeli kız.
  adaleti kendileri arayacak insanlar. işte o zaman bugünlerimizi de arayacağız.
 • şurada, patlamadan hemen önce, üzerinde aynı gün sosyal medyada paylaşılan fotoğrafındaki pembe - beyaz hırkasıyla durağın başında görülmektedir.

  video linki

  nur içinde yatsın.

hesabın var mı? giriş yap