şükela:  tümü | bugün
  • "bir gün gelecek, herkes öyle ya da böyle herhangi bir saadet zincirine dahil olacak." sözünün kanıtını besleyen yeni bir oluşum. titanlar teknoloji üzerinden keriz silkelemeye devam ediyor. önce mega holdings, sonra kairos şimdi de detay maxinet. ocak 2017'de başlayan ponzi şeması bugün itibariyle, 7 aylık sürede 4 bin keriz silkelemiş durumda. çok daha yeni bir oluşum olması sebebiyle, eğer ömrü uzun olursa para kazanma şansı şuan üye olanlar için bir nebze olsun var.

yıllık başlangıç paketi 590 dolar.

nasıl mı işliyor? bilgisayarınız günde minimum 8 saat açık kalarak. üye olduktan sonra kurulan program arka planda çeşitli internet sitelerinin seo hizmetini yapıyor. bir nevi internet reklamcılığı çalışması yani. sizde buna aracı oluyorsunuz ve yatırdığınız 590 dolar yıl sonunda 1460 dolar olarak geri dönüyor. yani günlük 4 dolar, aylık 120 dolar, yıllık 1460 dolar yapıyor. üye yaptığınız her referansınız ise size ayrıca 56 dolar kazandırıyor falan filan. böylelikle piramit sistemi besliyorsunuz.

sistemi detaylı olarak anlattıkları tanıtım vidyosuna dikkat edin, referansla yapılan her bir üye üzerinden kazanılan paralardan bahsedilmiyor. tam bir klişe kurnazlık örneği.

https://www.youtube.com/watch?v=h8rmn7-dia8

https://www.detaymaxinet.com/
  • her yönüyle ponzi olan sistem. adına derinlik dediğinde piramit olmuyor herhalde.

kairos gibi bir sistem uydurmuşlar. bilgiyararınız günde 8 saat açık kalacak diyor. bu bilgisayarı da kendileri veriyorlar sözde hediye. ama verdikleri bilgisayara bakıyorsun 700 tl gibi bir fiyatı var. en düşük paket 590 dolar. e iyi bir bilgisayar verseydiniz be hacılar. zaten buradan belli sistemin keriz silkeleme olduğu.

kairos'ta da söyledim.
    arkadaşım neden sisteme giriş için yüksek bedeller istiyorsunuz. siz evinizi kiralarken, kiracı sizden hacı ben bu evde 1 sene dururum ama bana 2000 bin lira ver dese ne kadar mantıklı olur. bunların sistemleri de öyle.

en basında verdikleri bilgisayar beş para etmez bir tablet. hediye ayağına üye çekmeye çalışıyorlar.