şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ön edit :işte detay maxinet çok güzel sen de gelsene dedikten sonra gemi su almaya başladığı an entrylerini silen yazarlar. ortak noktaları bu da benim referens linkim hüsnü demeleri. listenin oluşmasını sağlayan balbaloise'e teşekkürlerimi sunarım. entryler silindikçe liste güncellenecektir.

  arthorian
  https://i.hizliresim.com/d70oky.png

  her temel de tek emel
  https://i.hizliresim.com/lbwvdb.png

  cigavara
  https://i.hizliresim.com/oopvwz.png

  appeal
  https://i.hizliresim.com/w7lqlp.png

  simsimik
  https://i.hizliresim.com/rnlraz.png

  vivazera
  https://i.hizliresim.com/p6pb7j.png

  game of words
  https://i.hizliresim.com/yg7q1a.png

  faydalisi
  https://i.hizliresim.com/oordpq.png

  ruhum mu gezgin
  https://i.hizliresim.com/lo6q2b.png

  adam ds
  https://i.hizliresim.com/no3bv5.png

  ---------------------------------------------------------------

  yeni ve tatlı bir network oluşumu.

  kendilerinin en düşük üyelik paketi 590$.
  üye olan herkese bilgisayar hediye ediyorlar
  hediye ettikleri bilgisayar da şu : https://www.akakce.com/…book-14-fiyati,9342914.html

  yani ortada bir hediye falan yok. zaten hediye dedikleri bilgisayarın 4 katını sisteme giriş için ödüyorsunuz.

  not : reklam falan yapmıyorum. sisteme girmedim ve girmeyi düşünmüyorum.
  burada eleştiri içeren bir entry vardı ama şikayet edildi ve gge sebebi ile silindi.
 • ilginç bir sistem, neresinden bakarsan bak ponzi gibi görünüyor, lakin ki öyle olmadığına vergilendirme sisteminden ve vergiye tabi, sitede belirttikleri adreste yerleşik bir türk firması olmasından dolayı ikna oldum.

  https://sys.detaymaxinet.com/?r=8dyz4f (referans linkidir)

  basit olarak anlatmak gerekirse; size gönderdikleri bilgisayardan(paket satın aldığınızda ücretsiz gönderiyorlar ) müşterilerinin sitelerine girip tıklanma sayısını arttırıyorlar bir nevi seo uygulaması yapıyorlar, aynı şekilde sosyal medyaya da destek veriyorlar. zaten yazılımı kurduğunuzda bilgisayardan bir çok sayfaya giriş yapıldığını gözlemliyorsunuz. benim aldığım altın paket özelinde 14 usd günlük gelir sağlıyor ayda bir kere para çekebiliyorsunuz ve % 20 stopaj kesiyor (ancak ben stopajı ödemeden çekebiliyorum bilahere anlatırım) 1530 küsur usd olan paket 1 yıl boyunca gelir sağlıyor. tabiki affiliate sistemi söz konusu ve her affiliate için % 12 komisyon alıyorsunuz. bence denemeye değer üye olmak isterseniz referans linkim yukarıdadır vergisiz gelir çekimi konusunda destek olacağım.
 • kanımca melek görünümlü şeytan. yeni bir saadet zinciri izlenimi veriyor.

  evet yasal görünüyor, yorumlarda falan da kötü bahsetmemişler ama. ama her şey bir yana harcayacağın zaman, internet, elektrik, yıllık paket ücreti düşünüldüğünde vaad ettikleri kazanç kurtarmıyor. kaynaklarınızı daha farklı faydalı işlere harcayın derim

  şu lafları da aklınızda bir yere not edin.
  bedava peynir sadece fare kapanında bulunur.
  kimse öpmeyeceği eşeğin önüne ot koymaz.
 • çok arkadaşımdan duydum ama ortam kötü. gider fetö bilmem ne sitelere girer başa bela olur amk. temkinli yaklaşın derim.
 • inanılmaz ukala çağrı merkezi çalışanları olan firma. paket fiyatları yok diye soralım dedik bi dayak yemediğimiz kaldı. hayır normal yollardan bilgi veremem dese kapasa başım gözüm üstüne. ses yükseltip emir vermeler, tehditvari cümleler filan. aferin aferin. bu ne terbiyesilik ya! kilosunu sorduk sanki zeynep hanımın.
 • (bkz: ponzi scheme)
 • bir firmanın ticaret sicile ve vergi dairesine kayıtlı olması güvenilir olduğunu yada ponzi olmadığını göstermez. uyuşturucu ticareti de yapsanız beyaz kadın da pazarlasanız vergi dairesinin tek görevi vergi matrahının mevzuat çerçevesinde uygunluğudur. geri kalan işlemler ile ilgilenmez.

  köklü geçmişi olan firma dedikleri; 2002 yılında kurulan şirket, ağustos 2016 yılında eski iki ortağın bütün paylarını devrederek tek bir kişiye hisselerini satması ile tamamen el değiştiriyor. çok köklü ve güvenilir gerçekten.

  aslında altına yazmaya dahi gerek olmayacak kadar saçma bir şey ama boş zamanıma denk geldi.
 • (#72509093) çiftlik bank sahtekarlığının yavaş yavaş ortaya çıkmasının ardından yazılan entryler arasında dolaşırken yukarda referans verdiğim entryi görüp geldim.

  adam resmen biraz da burda kazıklanın diye entry yazmış. yanlış anlamadıysam 1530 dolar verip aldığı paketten günlük 14 dolardan yılda 5110 dolar kazanıyormuş. üstelik de vergi kesintisi yapılmamasının yöntemini bulmuş. (ahahahah)
  hadi biz dürüst olalım vergi sahtekarı olmayalım 14*0.80*365=4088 dolar kazanıyormuşuz yılda. (bi ahahahah da buraya)

  başka bir arkadaş da bu şirketin devamlı denetlendiğini söylemiş. cümlesi aynen şöyle: "yasalara uygun denetlenen ve vergi veren bir firma ( gelir vergisini ve sicil kodunu paylaşıyorlar)"
  bir cümlede ne kadar saçmalanır görelim:
  -denetlendiğini nerden bliyorsun?
  -vergi verdiğini nerden biliyorsun? (senden kesinti yapılması, yapılan kesintinin beyanname verilerek vergi dairesine ödendiği anlamına gelmiyor onu bi baştan söyleyelim)
  -kurumlar gelir vergisi değil kurumlar vergisi öder. "gelir vergisi ve sicil kodu" dediğin şeyin vergi litaratüründe karşılığı yok. demek istediğin ama diyemediğin şey kurumun vergi kimlik numarası ise bu bilgiyle kim ne yapabilir? vergi mahremdir. (bknz: vergi usul kanununun 5. maddesi)
  -yukarda bahsettiğim şeylerden bi haber olan kişi şirketin bilanço ve gelir tablosuna bakıp şirketin durumunu yorumlayabileceğini sanıyor. (ahahahha)
  türk vergi sistemi beyan üzerine konumlandırılmıştır. bu ne demek? şirket durumum budur diye vergi dairesine matrahbildirir ve bu matrah şirket denetime girene kadar doğru kabul edilir. kerameti kendinden menkul bu bilgilerin toz tanesi kadar değeri yoktur. bu tür saadet zincirlerine girip kar edebilmek adına bu sistemin içine başkalarını da çekmek için orda burda saçmalamayın sonradan yasal sorumluluktan kurtulamazsınız.

  ya da bütün bu yazdıklarımı boş verin. keriz silkelemek bir meslektir. birileri mesleğini icra ederken uyuyanları uyandırmayın sermaye en azından iş bilenin elinde toplansın.

  sülün osman'ın bir röportajından alıntı ile devam edelim:

  "benim dolandırdığım insanlar dolandırıcıydı aslında. yani bana yaklaşma sebepleri beni dolandırmaktı. on tane bilezikle geliyorum adamın önüne akşam vakti. kuyumcunun kapısındayız. ve dükkân kapalı. karımın hastalığını anlatıyorum, acilen bilezikleri bozdurmam gerektiğini, o an nöbetçi eczaneye gidip hastaneden istedikleri ilaçları almamın şart olduğunu söylüyorum falan. hakiki olsalar bileziklerin fiyatı bin lira. diyorum ki 300 liraya ihtiyacım var. paranın gerisi umurumda değil, yeter ki karım ameliyat masasında kalmasın... adam sabah kuyumcuya gidip bilezikleri bin liraya bozdurabileceğini ve birkaç saat içinde havadan 700 lira kazanacağını düşünüyor. o arada benim ayakçım da ortaya çıkıyor ve o almak istiyor bilezikleri. telaşlanıyor adam kazanç imkânı kaybolacak diye. 300 lirayı verip alıyor bilezikleri, be de kayboluyorum ortalıktan. adam ertesi sabah kuyumcuya gidip de bileziklerin sahte olduğunu öğrenince, dolandırıldım, diye karakola gidiyor. ben aranıyorum. demiyorlar ki ona, be adam 1000 liralık bileziği 300 liraya almayı düşünürken aklında ne vardı, diye. gayet açık ki, beni dolandırmayı planlamıştı. ben hayatım boyunca beni dolandırmaya kalkışmamış tek bir kişiyi dolandırmadım."

  burda referans linki veren arkadaşlar; aslında kendileri gibi kolay para kazanıp benden sonrası tufan diyecek avlarının peşinde. önceleri kendileri de avdı sonra avcı oldular.

  son olarak, şirketin web sitesinde hakkımızda linkine tıkladığımızda karşımıza çıkan ilk cümle aşağıda olduğu gibi.
  detay maxi net türkiye hukuk sistemine ve ticaret hayatına % 100 uyumluluk gösterecek bir yapıyla inşa edilmiştir.

  (bkz: ahahaha)
 • yeni nesil titan dır.
 • yaklaşık 6 aydır bu işin içindeyim. kâr yapmaya başlayalı epey oldu. site içinde ufak tefek bakım onarım çalışmaları olsa da gayet düzgün çalışan bir iş.