şükela:  tümü | bugün
 • yeni ve tatlı bir network oluşumu.

  kendilerinin en düşük üyelik paketi 590$.
  üye olan herkese bilgisayar hediye ediyorlar
  hediye ettikleri bilgisayar da şu : https://www.akakce.com/…book-14-fiyati,9342914.html

  yani ortada bir hediye falan yok. zaten hediye dedikleri bilgisayarın 4 katını sisteme giriş için ödüyorsunuz.

  not : reklam falan yapmıyorum. sisteme girmedim ve girmeyi düşünmüyorum.
  burada eleştiri içeren bir entry vardı ama şikayet edildi ve gge sebebi ile silindi.
 • ‘’bir gün kalkacaksınız ve hep hayal ettiğiniz şeyleri yapmaya vakit kalmamış olacak. şimdi tam zamanı. harekete geçin ! ‘’ bu sözler bir felsefe kitabından değil sitenin anasayfasında yazıyor.haliyle insanı düşünmeye itiyor hayal ettiğim şeyleri yapmaya nasıl imkan tanıyacak bu sistem diye.sistem hakkında detaylı bir araştırma yapmak için yola koyuldum ve sitede varolan adrese gidip yerinde ziyaret yaparak onları dinleyerek, kafamdakileri sorma fırsatı buldum. sizlere artısı ve eksisi ile gözlemlerimi anlatacağım; öncelikle ufak bir sunum yaptılar ve sayısal verilerden, sistem işleyişinden ve kazançlardan bahsettiler. burada güven veren nokta şu; benzer tutulan ve patlayan birçok network marketing sisteminde hep yurt dışı menşeili ve muhatap bulabileceğiniz bir yer olmuyor genelde. burada ise şirkete gidip gezebileceğiniz, yapının işleyişini gözlemleyebileceğiniz size hayal değil hizmet satın alındığının göstergesini canlı olarak izletebiliyorlar. sistemde, işleyiş çok basit, kendinize seçeceğiniz 3 yol var

  1. yol : ben 1 paket satın alırım bilgisayarımı çalıştırırım ve günlük sabit gelir elde ederim. her ayın 5 inde vergimi öder paramı cebime koyarım( evet kanun gereği %20 vergi ödüyorsunuz yapılan işlemlerin yasal olduğun bir kanıtı daha, hernekadar gelirde düşüş olsa da denetlenen bir firmada vergi ödeyerek kazanç sağladığınızı biliyorsunuz.

  2. yol: bana ortalama yılda 1 verip 3 kazanmak yetmiyor diyebilirsiniz (şuan piyasada bu şartlarda bir kazanç ne faizde ne borsa da ne de dövizde getirmiyor) ve genelde kafa kurcalayan network kısmı ile ilgilenebilirsiniz. burda da bana güven veren nokta birçok network firmasında olduğu gibi yok sağ kolda 10 üye sol kolda 10 üye olsun bilmem ne primi alabilmek için onun altını doldur gibi detaylar yok. düz ve basit bir yapı var her yaptığın ve aşağı doğru inen 7 basamaktan üyelerden gelen bir pay var.

  3. yol. şirketlere seo hizmeti satmak, yani organik olarak x tıklamayı x fiyata firmalara satıp %10 komisyon alabiliyorsunuz.
  sonuç olarak bence artı ve eksisini sıralarsam ;

  artılar:

  - yerli firma olması ve muhatap bulabilme
  - yasalara uygun denetlenen ve vergi veren bir firma ( gelir vergisini ve sicil kodunu paylaşıyorlar)
  - sabun köpüğü olmadığının en büyük belirtisi köklü ve geçmişi olan bir firma olması
  - sistemin basit olması ve seni üye bulmaya zorlayan birşeyler satmaya iten bir yapısı olmaması ( 1.yolu seçip bilgisayarını çalıştırıp çok güzel bir sabit gelirin oluyor )
  - 2 .yolu seçmeye kalkarsan ve ‘’harekete geçersen ‘’ ne uzayıp ne kısaldığımız çalışma hayatından farklı olarak çok güzel ek gelirlerle ‘’ hayal ettiğiniz şeyleri gerçekleştirme fırsatı veriyor’’.

  eksisi:

  -şirket ziyaretimde bir talepte bulundum ve el altında bulunan bir bilgi olmadığı için ulaştıramadılar, umarım en yakın zamanda inceleyebilirim, böylelikle kafamdaki son soru işareti de gitmiş olur.borsadan kalma alışkanlığım olan teknik analiz dışında temel analizde yapmamı sağlayan olmazsa olmaz bir şey vardır ki o da bilanço ve gelir tablosu. şirketin anlık fotoğrafını görmek istersen bilançoyu yorumlarsın ve kalemler hakkında birçok veriye ulaşırsın böylelikle ne kadar doğru yönetildiği hakkında net bilgiler oluşur.bu yüzden bu noktadaki soru işareti giderildiğinde tekrardan düzeltme yaparım.

  daha fazla bilgi için yeşillendirebilirsiniz.

  üyelik için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.üye olunca herhangi bir ücret ödeme zorunluluğunuz yok sistemi daha yakından tanıyorsunuz.

  https://sys.detaymaxinet.com/?r=3mn9ts (referans linkidir aynı zamanda )

  düzeltme: şuan sisteme girdiğim 4. ay oldu ve düzenli olarak kazancımı elde ettim.
  ponzi yada yeni nesil titan diyenler olmuş gelin matematik hesabı yapılım arkadaşlar
  verdiğiniz 590 $ %18 i kdv (90$ )
  %37si üyelere prim olarak dağılıyor ( 218 $)
  (240 $) lık notebook geliyor şirkete benim hesabıma göre 42$ gibi bir para kalıyor ki buna yönetim giderlerini katmıyorum. eğer bu sistem ponzi ise nasıl 1 yıldır kasaya bu kadar düşük bir para girmesine rağmen ayakta kalıyor firma, yazarlarsa sevinirim. sistem içinde kaldığım süre zarfında hep öğrendim öğrendiklerimi kişiler ile paylaştım. yukarıdaki referans linkinden üye olursanız daha detaylı bilgi verme fırsatım olur.
 • ilginç bir sistem, neresinden bakarsan bak ponzi gibi görünüyor, lakin ki öyle olmadığına vergilendirme sisteminden ve vergiye tabi, sitede belirttikleri adreste yerleşik bir türk firması olmasından dolayı ikna oldum.

  https://sys.detaymaxinet.com/?r=8dyz4f (referans linkidir)

  basit olarak anlatmak gerekirse; size gönderdikleri bilgisayardan(paket satın aldığınızda ücretsiz gönderiyorlar ) müşterilerinin sitelerine girip tıklanma sayısını arttırıyorlar bir nevi seo uygulaması yapıyorlar, aynı şekilde sosyal medyaya da destek veriyorlar. zaten yazılımı kurduğunuzda bilgisayardan bir çok sayfaya giriş yapıldığını gözlemliyorsunuz. benim aldığım altın paket özelinde 14 usd günlük gelir sağlıyor ayda bir kere para çekebiliyorsunuz ve % 20 stopaj kesiyor (ancak ben stopajı ödemeden çekebiliyorum bilahere anlatırım) 1530 küsur usd olan paket 1 yıl boyunca gelir sağlıyor. tabiki affiliate sistemi söz konusu ve her affiliate için % 12 komisyon alıyorsunuz. bence denemeye değer üye olmak isterseniz referans linkim yukarıdadır vergisiz gelir çekimi konusunda destek olacağım.
 • kanımca melek görünümlü şeytan. yeni bir saadet zinciri izlenimi veriyor.

  evet yasal görünüyor, yorumlarda falan da kötü bahsetmemişler ama. ama her şey bir yana harcayacağın zaman, internet, elektrik, yıllık paket ücreti düşünüldüğünde vaad ettikleri kazanç kurtarmıyor. kaynaklarınızı daha farklı faydalı işlere harcayın derim

  şu lafları da aklınızda bir yere not edin.
  bedava peynir sadece fare kapanında bulunur.
  kimse öpmeyeceği eşeğin önüne ot koymaz.
 • çok arkadaşımdan duydum ama ortam kötü. gider fetö bilmem ne sitelere girer başa bela olur amk. temkinli yaklaşın derim.
 • inanılmaz ukala çağrı merkezi çalışanları olan firma. paket fiyatları yok diye soralım dedik bi dayak yemediğimiz kaldı. hayır normal yollardan bilgi veremem dese kapasa başım gözüm üstüne. ses yükseltip emir vermeler, tehditvari cümleler filan. aferin aferin. bu ne terbiyesilik ya! kilosunu sorduk sanki zeynep hanımın.
 • (bkz: ponzi scheme)
 • bir firmanın ticaret sicile ve vergi dairesine kayıtlı olması güvenilir olduğunu yada ponzi olmadığını göstermez. uyuşturucu ticareti de yapsanız beyaz kadın da pazarlasanız vergi dairesinin tek görevi vergi matrahının mevzuat çerçevesinde uygunluğudur. geri kalan işlemler ile ilgilenmez.

  köklü geçmişi olan firma dedikleri; 2002 yılında kurulan şirket, ağustos 2016 yılında eski iki ortağın bütün paylarını devrederek tek bir kişiye hisselerini satması ile tamamen el değiştiriyor. çok köklü ve güvenilir gerçekten.

  aslında altına yazmaya dahi gerek olmayacak kadar saçma bir şey ama boş zamanıma denk geldi.
 • (#72509093) çiftlik bank sahtekarlığının yavaş yavaş ortaya çıkmasının ardından yazılan entryler arasında dolaşırken yukarda referans verdiğim entryi görüp geldim.

  adam resmen biraz da burda kazıklanın diye entry yazmış. yanlış anlamadıysam 1530 dolar verip aldığı paketten günlük 14 dolardan yılda 5110 dolar kazanıyormuş. üstelik de vergi kesintisi yapılmamasının yöntemini bulmuş. (ahahahah)
  hadi biz dürüst olalım vergi sahtekarı olmayalım 14*0.80*365=4088 dolar kazanıyormuşuz yılda. (bi ahahahah da buraya)

  başka bir arkadaş da bu şirketin devamlı denetlendiğini söylemiş. cümlesi aynen şöyle: "yasalara uygun denetlenen ve vergi veren bir firma ( gelir vergisini ve sicil kodunu paylaşıyorlar)"
  bir cümlede ne kadar saçmalanır görelim:
  -denetlendiğini nerden bliyorsun?
  -vergi verdiğini nerden biliyorsun? (senden kesinti yapılması, yapılan kesintinin beyanname verilerek vergi dairesine ödendiği anlamına gelmiyor onu bi baştan söyleyelim)
  -kurumlar gelir vergisi değil kurumlar vergisi öder. "gelir vergisi ve sicil kodu" dediğin şeyin vergi litaratüründe karşılığı yok. demek istediğin ama diyemediğin şey kurumun vergi kimlik numarası ise bu bilgiyle kim ne yapabilir? vergi mahremdir. (bknz: vergi usul kanununun 5. maddesi)
  -yukarda bahsettiğim şeylerden bi haber olan kişi şirketin bilanço ve gelir tablosuna bakıp şirketin durumunu yorumlayabileceğini sanıyor. (ahahahha)
  türk vergi sistemi beyan üzerine konumlandırılmıştır. bu ne demek? şirket durumum budur diye vergi dairesine matrahbildirir ve bu matrah şirket denetime girene kadar doğru kabul edilir. kerameti kendinden menkul bu bilgilerin toz tanesi kadar değeri yoktur. bu tür saadet zincirlerine girip kar edebilmek adına bu sistemin içine başkalarını da çekmek için orda burda saçmalamayın sonradan yasal sorumluluktan kurtulamazsınız.

  ya da bütün bu yazdıklarımı boş verin. keriz silkelemek bir meslektir. birileri mesleğini icra ederken uyuyanları uyandırmayın sermaye en azından iş bilenin elinde toplansın.
 • yeni nesil titan dır.