şükela:  tümü | bugün
122 entry daha
 • 1 yılda %300 (referans getirisi ile daha da fazla) getiri taahhüt eden sistem.

  kimse de demiyor ki insanlar yüzlerce işçi çalıştırıyor üretim yapıyor net %10 karlılıkla, mrvduata koysan paranı %13 civarı, toptan ticaret zaten %1 2 lerde sürünüyor alemin akıllısı bir biz miyiz bir koyup üç alacağız? nereden geliyor bu değirmenin suyu?

  "bu kadar insan aptal olamaz" diyorlarsa yapacak bir şey yok, daha ne diyelim?
 • ben bu network sistemlerden sunu anladim.

  bu detay maxinet veya ciftlik bank icin de gecerli.

  her kim bankadan kredi cekip odeyecegi faizden daha fazlasiyla sizden para istiyorsa o dolandiricidir.

  bakin bu kadar kolay. bir dusunun ya; adam neden bankadan atiyorum %15 veya 20 ile kredi cekip bu isi yapmiyor da size %50 veya daha fazla veriyor?

  ya bu krediyi karsilayacak gayrimenkulu yahut guvencesi yok, yada yapacagi is hic bir garantisi olmayan hayal urunu bir is.

  adam hayir kurumu veya afrikali devrik prens mi ki size fazladan para versin?

  bak o prens de pek guvenilir degil; bana guvendigi icin kara parasini benim hesaplarima aktaracakti. bende hesap numaralarimi ve bu islem icin gerekli dosya masrafini yolladim. hala parami bekliyorum. herhalde bu islerle ugrastigi icin irtibati kesti.

  bulgaristan'dan gelen cagri ile tanistigim, pasaport ve ucak biletleri icin para yolladigim sevgilim ile beraber bu parayi yiyecegiz. yalniz afrika'daki para gelmeden kiz gelirse diye endiseleniyorum biraz.
 • övüyorsunuz ardından sövüyorsunuz herkese karşı çıkıyorsunuz büyülenmiş gibi.hala akıllanmayan varsa buyursun sonuçta para senin ama mağduru oynarken kendi sahtekarlığınıza bakın,akrabalarınızı,arkadaşlarınızı yanlış işlere sürükleyip kesinlikle kötü olmayan.o bilgisayarda arka planda çalışan neyin reklamı,çok karmaşık.
  en kolay savunma mekanizması,hastane masrafı,ilaç parası sgk varken bu hikayelere itibar etmiyoruz.
 • "hayatım boyunca beni dolandırmaya kalkışmamış tek bir kişiyi dolandırmadım."
  sülün osman

  buraya para yatıranların amacı yıllık %100 üzerinde bir kazanç sağlamaya çalışmaktır. bu kişiler sistemin dolandırıcı olduğunu biliyorlar. sistemi kuranın paraları alıp kaçacağının da farkındalar. amaçları kendilerinin para kazanması.

  sisteme soktukları tanıdık, akraba kişiler kendilerine para olarak dönüyor. onların dolandırılması umurlarında değil. sıkışınca "beni de dolandırdılar abi!" diyecek.

  günümüzde ülkenin psikolojisi bu gibi olaylar için çok uygun. akrabasının çocuğunu s2ken adam, senin para kaybetmeni mi umursayacak?

  al sana tipik bir örnek:
  http://www.posta.com.tr/…ayilik-ettim-haberi-331391
 • çiftlik banktan çok daha sağlam ve esaslı bir oluşumdur. detay maxinet'in patlayacağını düşünen kerizler, muhtemelen çiftlik banktan acısı olanlar. 3 aydır bu sistemi kullanıyorum ve her ay paramı aldım, almaya da devam ediyorum. bir işe korkarak girecekseniz hiçbir işte para kazanamazsınız. belli bir miktarda risk alacaksınız ki, bir getirisi olsun. kaçırmayın derim, sonra üzülen siz olursunuz. isteyene de referans olurum. bir mesaj yeterli.
 • arkadaşlar referansla getirip onun üzerinden falan kazandığın zaman piramit satış sistemi olmuyor mu bu? e bu yasak, böyle olunca ponzi olma ihtimali de epey yükseliyor bana sorarsanız.

  http://www.karar.com/…-satis-sistemi-uyarisi-431029

  neyse çiftlik bankçılara dedik size de deriz, hatta şimdiden diyelim: mağdur değilsiniz, gerizekalısınız.