şükela:  tümü | bugün
 • isveç'in wermland bölgesinden çıkan 3 kişilik grup. 2005 yılından beri aktifler. hemvagen adında bir ep'leri mevcut. yann tiersen esintisini hissetmemek mümkün değil. gene de çok başarılı.
  http://www.detektivbyran.net/
  http://www.myspace.com/detektivbyran
 • adı detektivbyrån şeklinde yazılan, isveçli, folk- pop müzik yapan bir grup. enstrüman olarak makası bile kullandıkları görülmüştür.
 • hemvagen adında mor, nadiren pembeye çalan bir albümleri var. uzun saçları anneleri tarafından pembe kurdelelerle toplanmış küçük kızların müzik kutularına burunlarına değin girdiği günleri hatırlatan, merkezkaç kuvvetine iman gücüyle asılıp döne döne başka bir alemde, hayat ağacının dallarından birinde o küçük kızlarınkine muadil saçlarını baş aşağı duruşuyla sarkıtan bir varoluşa gitme arzusu gelir bonus track olarak.

  yoğun mesai, gurbet akşamüstü, sızlama eğilimli burun direği, böyle giriş şarkılarıyla kötü reaksiyonlara girer.
 • mutluluk'un formülünü bulup şarkılarında kullandıklarına inandığım grup..
  şarkılarını dinleyip neşelenip, mutlu olmamak imkansız..

  bi tanecik sım sıcacık..

  dileğim istanbula gelmeleri izlememiz..

  $u videosu bile yeterli anlatmak için; http://www.last.fm/…c/detektivbyrån/ videos/4955915
 • wermland adlı albümü taze pişmiş mükemmel grup.

  http://afterthepostrock.com/…topic.php?f=16&t=14331

  yeri gelmişken (bkz: afterthepostrock com)
  bulutuyla gemisiyle balığıyla yosunuyla üye olunmalı olum
 • yann tierseni anımsatan isveçli şeker gibi grup.
 • şarkılarının yann tiersen'in müziklerini hatırlatmasının nedeni, bu grubun müziklerindeki süper minimal havadan kaynaklanır. minimalist müzikte yer edinmiş kişilerin*** bestelerinin daha ağır, klasik müziğe yakın ve genelde hüzün hissi yarattığı düşünülürse detektivbyran bu alana bence yeni bir soluk getirmiştir. onların da hüzünlü şarkıları vardır elbet ama şarkılarının daha hızlı olması ve genelde insanı mutluluğa sevk etmesi diğerlerinden kendisini ayırır ve ayrıca elektronik altyapı da böyle bir fark yaratır.
 • ziyadesiyle aşmış planlarıma göre, hamile kaldığım andan, büyüyüp miniş miniş etrafta dolaşmaya başlayıncaya kadar bebeğime dinleteceğim grup. melodilerinde gökkuşağının renklerini, bulutların kıvrımlarını, mutluluğun resmini görmek mümkündür.

  aynı zamanda, güneş yanığı olan penguen'in tavsiyesiyle dinlediğim, tarafımca da bin bir kıskançlık ve çetrefilli duyguya rağmen herkes mutlu olsun diye herkese tavsiye edilmiş gruptur. her gün en az bir doz iyi gelir, rahatlatır, kasları gevşetir.
 • jon ekström, anders flanders ve martin molin'den oluşmaktaydı bu grup. fakat jon'un gruptan ayrıldığı duyurulmuş sitelerinde. ama biz anders ve martin olarak devam ediyoruz ve yeni bir albüm üzerine çalışıyoruz demişler. ismi beyond olacakmış bu albümün.
hesabın var mı? giriş yap