şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bize hep "sanayi ne üretiyorsa onu tüketin" diye telkin eden sözümona bilim ve sanayi aşığı özentileri şoke edecek olan ihtimal. bunlar ilaç konusunda da böyle. sağlığa zararları ortaya çıkınca pardon yea deyip yeni ilaçlar, yeni deterjanlar öneriyorlar. bilime güvenmeyin. bilim öldürüyor, öldürmese de süründürüyor.

  --- spoiler ---

  yeni bir araştırmaya göre, temizlik ürünlerinin düzenli kullanımı insan sağlığına günde bir paket sigara içilmesi kadar zarar veriyor olabilir. uzmanlar, kimyasallar yerine mikrofiber bezler, su, sirke gibi temizleyiciler kullanılmasını öneriyor.

  üniversiteler ve sağlık kuruluşlarından oluşan 27 kurum tarafından, temizlik ürünlerinin insan sağlığına uzun vadeli etkileri hakkında bir araştırma yapıldı.

  newsweek'te yer alan habere göre yaklaşık 20 yıldır temizlik ürünleri kullanan, ortalama yaşları 34 olan 6 bin kişi takip edildi. araştırmanın sonuçları temizlik ürünlerini düzenli olarak kullananların akciğer fonksiyonlarındaki azalmanın, benzer periyotta günde ortalama 20 sigara içen tiryakilerle hemen hemen aynı olduğunu ortaya koydu.
  --- spoiler ---

  tamamı.
 • bingo, sen misin? anladık klorsuz ürünün var.