• yeni nesil karbonhidrat tüketmekten kafası çalışmayanları tokatlama sistemi.

dilim döndüğünce anladıklarımı aktarmaya çalışacağım, imla hataları olursa bildirin size zahmet.*

şimdi bu arkadaşlar banyo topu yaptırıp ihraç ediyormuş. size bir koli veriyorlar, siz buna depozito ödüyorsunuz, yapıyorsunuz, süresi gelince götürüp teslim edip hem ürünün hem depozitonun parasını alıyorsunuz.

şimdi bu şurada patlıyor, arkadaşların siteleri zaten özensiz, ayrıca sistem tamamen para döndürmeye kurulu. şimdi siz x liraya koli aldınız, aldığınız kolideki ürünü yaptınız, dedikleri süreden sonra götürüp teslim ettiniz ve x3 lira aldınız. niye abi?

ankara'da yer mi yok? al dilediğince büyüklükte bir arsa, kur prefabrik bir yapı çek sanayi elektriğini doya doya yap işini. bunu fabrikasyon o kadar süre beklemeden kurutursun ama hadi ona hiç girmiyorum, en ilkel yöntemi söyledim. özetle millete yaptırıp getirmekten daha ucuza zaten yapabilirsin.

sen nereden biliyorsun diyen olursa, arkadaşımın babası yaptı, 25k ya 70k aldı, cidden aldı.* şimdi de dolandırılırsam yine 25k dolandırılırım, zaten kardayım diyor. ayrıca geçen adliyede üçlü bir konuşmaya şahit oldum, adam ayrıca ev kiralamış bunun için.*

amaçları niye para çevirmek, bunu nereden uydurdun diyen olursa, sitelerinde yazanı yazıyorum: "8)teslim gününden önce ürün iadesi yapanlara yapılmış ürün dahi olsa sadece ödemiş oldukları bedel (ürün satış bedeli veya teminat ücreti) iade edilecektir." sebep? amacı ürünü ihraç etmek olan birisi niye bunu dert etsin ki? ilk başlarda teslim süresi yanlış olmasın, 45 gün civarıydı. onu da 60 güne çekmişler.* tek amaç para çevirmek. zaten içeriğini soranlara da cevap yok, yap diye tezek mi veriyorlar, uyuşturucu mu veriyorlar belli değil.* bu ürünü bu haliyle ihraç etmelerinin de imkanı yok ayrıca, kıytırık bir ıslak mendili göndereyim desen bile yüzlerce prosedürü var.

a kişisi sisteme katıldı, b kişisinin yaptığı işin ücretini a kişisi ödedi.
    c kişisi sisteme katıldı, a kişisinin yaptığı işin ücretini c kişisi ödedi. saadet yani.*

peki ne olacak? ben diyeceğim arkadaşın babası 25k verdi 70 aldı, sen diyeceksin menopoz 5 verdi 15 aldı, bu sefer hem menopoz 15 üzerine daha çok kazanayım diye kredi çekecek, hem de menopozun çevresi girişecek. sistem böylelikle şişip hedefledikleri miktara ulaşınca vın.*

(bkz: bedava peynir sadece fare kapanında olur)

bunları uyaranları ya da mantıklı soru soranları görüyorum, tipik lümpenler direkt saldırıyorlar. "ek gelir kaaardeşim" "iki para kazandık göz diktiniz" "ekmeğimizden elinizi çekin" gibi ahmakça cevaplar.*

neyse buraya kadardı, ileride patladığında editler, güler eğleniriz. amatörlüğü ve dolandırıcılığı kilometrelerce öteden anlarım, şimdiden geçmiş olsun parasını kaptıran arkadaşlara.
  • vay amk diyorum. şimdiye kadar gördüğüm en bariz ponzi.
    paranı 2 ay sonra alacaksın diyor. sabunları 1. ayda yapsan bile getirme 1 ay bekle diyor ahahaah.

eski gelenin karını yeni gelenden karşılamak için hesapladıkları optimal süre 2 ay demek ki. bunu da deneme yanılma yöntemiyle bulmuşlar.

ortada bi ürün olsun diye sabun yoğurtmak ne ayrıca amk ahahahah. düşük iqlu çekirdek ailenin çoluk çocukla birlikte şen şakrak şekilde sabun yoğurmalarını hayal ettim de, siz mutlusunuz be. devam amk.
  • allahın cahil çomarları bi siz akıllısınız biz malız zaten, para böyle kolay kazanılıyor ama bizi deli siktiği için haftanın 6 günü çalışıyoruz. böyle kolay para peşinde koşup dolandırılan çomarlara zerre üzülmüyorum, seviniyorum hatta. çünkü bu sığırlar eğitilemez. bugün çamaşır topu diye kandırılır, yarın futbol topu diye. beter olun köylü kurnazları sizi.
  • lan ben burada online deterjan satıyorlar sanıyordum. misal fairy, finish, domestos, perwol hepsini bir çatı altında bu siteden satıyorlar gibi. dolandırıcılarmış hahahdjdjs nasıl ülke lan burası?!
  • mesela bir coin firması kurulmuş millet parasını yatırmış adamlar kaçmış, böyle bir şirket varmış sabun yaptırıp milleti dolandırmış, çiftlikbank yumurta çıkarttırıcaz diye milleti dolandırmış vs vs...
    ben bunları hep son eylem gerçekleşip bu herifler paraların üstüne yatıp kaçtığında duyuyorum. bu insanlar kuruluş anında bunları nerden buluyor, nasıl güvenip para veriyor da dolandırılıyor hiç anlayamıyorum
  • tosuncuktan sonra bir de sabuncuk çıktı.

olm hiç mi düşünmediniz bu adam niye hammaddeyi verip sabunları bize 3 katı fiyata yaptırsın diye? birimbaşı 3 kat maliyet hangi üretimin işçiliğinde var?

ya ben ya neyse ya.
  • kitleleri peşinden sürükleyen, katılım sayısı arttırılarak döndürülen sistemlerde işleyiş hep aynıdır.

1- önce mucize ürün tanıtılır. bazen bu ürün, sisteme girenlerin emek vermesini gerektirir, bazen insanlığa çok faydalıdır, bazen piyasadaki tüm diğer markalar halkı kandırmaktadır, ama bu ürün asla diğerleri gibi olmayacaktır. mutlaka satılacak şeyde bir keramet vardır.

2- sisteme erken girenler başta güzel kazançlar elde ederler. yeni kişiler katıldıkça elde edilen gelirin bir bölümü eski üyelere aktarılır. bu arada, erken giriş yapanlar paralarını üçe beşe katladıkça sistemden çıkmak yerine genelde tekrar tekrar yatırım yaparlar.

3- birinci aşamadaki "şeytani rakipler" sistemdeki kişi sayısı arttıkça daha da çok dile getirilmeye başlanır. para gönder tuşuna daha çok basın, safımız belli olsun denir. bu aşama artık şirketin pik noktasıdır. birkaç ay da sürebilir, bir seneden daha uzun süre devam da edebilir. sisteme başlangıçta girenler için de son cash out fırsatıdır. belki tüm parayı değil ama yine de yatırımlarının kat kat fazlasını alabilecekleri bir dönemdir.

ama dediğim gibi, bu dönemde şirket üzerinde kurulan komplolar sürekli dillendirilmeye başladığı ve bir yandan da geçmişteki tüm kârların kat kat fazlasını verecek büyük projeler açıklandığı için genelde herkesin sadakati sağlanır.

4- sisteme yeni girişler yavaşladıkça ve içeridekilerin sadakatini sağlayacak projelerle ilgili sözde atılan adımlar bir türlü paydaşların hesabına kâr olarak dönmeyince çatlak sesler çıkmaya başlar. bu süreçte şirket sahiplerinden ya da öne çıkan yatırımcılardan gelen "sabır arkadaşlar" çağrıları artar.

bu arada artık sistemden parasını alamamaya başlayan insanlar da vardır. hatta her geçen gün bu kervana yenileri katılır.

rakiplerin ve gizli düşmanların operasyonları sabote ettiği argümanları artık her cümlede birkaç kez tekrar edilir.

5- su iyice ısınmıştır. genelde medya kuruluşları da olaya bu aşamada müdahil olur. erken aşamalarda susmaları da aslında iş bilmezlikten dolayı değildir. kimi medya kuruluşu bu gibi sistemleri açığa çıkarmak ister ama yasalar doğal olarak markaları korur. binlerce, hatta onbinlerce kişi mağdur edilmeden -yani halk desteğini almadan- herhangi bir şey yazılamaz. bu sırada pek çok medya kuruluşu da zaten şirketin kim olduğu fark etmeksizin ilan ve reklam almaktadır. zaten yasal olarak herhangi bir iddia da ortaya atamayacakları için, durumu görseler bile umursamazlar.

sosyal medyada söylentiler, ana akım medyada haberler çıktıkça sisteme katılım sayısı azalır, parasını kurtarmak isteyenlerin sayısı da artar. toplum psikolojisi harbiden çok ilginç bir şey. bu süreçte parasını alabilenler alamayanları nankörlükle suçlar. parasını alamayanların ise bir bölümü isyan eder, bir kısmı da batmasın diye şirketi canla başla savunmaya başlar.

bir kesim ise, hem ulaşabildikleri şirket yetkililerine parasını alabilmek adına şikayette bulunur, hem de eşine dostuna sistemin propagandasını yapmaya devam eder. yani sorunlu olduğunu bildiği bir şeye, kendi parasını kurtarmak adına yüzüne baktığı insanları bilerek ve isteyerek dahil etmeye çalışır. bence bütün hikayedeki en kötücül kişiler bunlardır.

bu arada artık ortalıkta her türlü bilgi dolanır. para alabilen üç beş kişi kalsa da, alamayan binlercesi vardır. şirket yetkililerinden arka arkaya açıklamalar gelir, ödemeler için yeni tarihler verilir. arkada ise yetkililer sistemden çıkış planlarını finalize eder.

6- bu aşama sistemin son haftasıdır. tüm çağrı merkezleri ve diğer iletişim kanalları kapanır. şirketten, hatta en tepedeki kişiden, merak etmeyin tüm ödemeleri yapacağız (ama ne zaman bilmiyoruz) açıklaması gelir. bu arada kimse şirket sahibinin nerede olduğunu bilmemektedir.

son açıklamada bolca suçlamalara yer verilir. gizli düşmanlar sonunda amacına ulaşmış, kerameti kendinden menkul mucize ürünü ve markayı karalamayı başarmıştır. rockefeller ve rotschild aileleri devreye girmiş, endüstriyi alt üst edecek ürünü alaşağı edecek şeytani planlarında nihayete ermiştir. ancak biiznillah şirket, yıkılmayacaktır ve ebediyete kadar hakkaniyetin savunucusudur. bir şekilde bu karanlık günler geçecektir.

bolca masalla beraber, bazen bu son açıklamada itiraflar da gelir. herkese, sisteme kendi isteğiyle girdiği ve ellerinde fatura, sözleşme gibi belgelerin bulunduğu hatırlatılır. kısaca, hukuki olarak pek bir şansınız yok mesajı verilir.

bu süreçte mağdurların uyanmayı başaranları hukuki yollar ararlar. bazıları, ortada para yatırabilecekleri bir sistem dahi kalmamış olmasına rağmen, şirketin düşmanlarını yenmesine yardım etmek için nasıl destek olabileceklerini sorarlar. şirket sahibi, kitlelerin öfkesini kendisi dışında yönlendirebileceği neresi varsa hepsini sıralar, destek mesajları yağar.

bu son, ama oldukça uzun haftanın finalinde emniyet genel müdürlüğü, bakanlıklar vb. resmi bir ağızdan da açıklama gelir. artık hikaye bitmiştir. babasının emeklisini, eşinin bileziklerini, annesinin kefen parasını, evini, arabasını sisteme yatıran insanlar ordusu her yerde sesini duyurmaya çalışır ama nafile. umut satanlar çoktan gitmiştir. kimi aileler kulaktan kulağa birbirilerini sisteme soktukları için kanlı bıçaklı olur, yuvalar dağılır, kimileri intihar eder.

bütün bunları anlattım ama herhalde deterjanpazarı'yla bir alakası yoktur, değil mi? sonuçta süleyman bey şirketten ancak tabutta ayrılırım diyor.
  • arkadaşımın annesi girmiş. ondan duydum.
    para miktarını artırıp patlatacakları çok belli.

https://www.deterjanpazari.com/…im-seti,pr-182.html

ham ürün verip kurutulup son ürün olarak alıyorlarya hani.
    bence son ürüne su katıp yoğurup başka birine yine aynasını ham ürün diye veriyorlardır.

bence en fazla 2-3 haftası var patlaması için.

böyle bir ürünü ihraç edeceksen gider ya limanı olan bir şehirde yaparsın ya da hammaddenin olduğu.
    ankarada hangisi var acaba??
  • birisi allah için facebook grubundaki yazışmaları buraya atsın da sabah sabah şenlenelim.
  • yaklaşık 1 ay kadar önce varlığından haberdar olduğum ilginç ponzi oluşumu. firmanın adını bilmem, ben 'banyo topu' olarak duymuştum. eski işyerimden bir personelim ofisime ziyaret için geldiğinde bahsetti, 'abi karlı bir iş var, yapman gereken sadece malzeme alıp bu malzemeyi sabun topuna koyup 60 gün bekletmek. sen yoğunsun, yenge evde yapar. 1e3 kazanıyorsun, risk yok herkes yapıyor' dedi. bende 'herkes yapıyorsa sıkıntı zaten, az insan yapsa girmen mantıklı'dedim. o da sırf bu iş için daha geniş ve bodrumu olan bir eve taşındığını söyledi. tabi ben hayatım boyunca bu tip oluşumlardan uzak durduğum için kibarca reddettim. kairosçular gibi, mega holdingsciler gibi ısrar etmedi en azından. bugün ise sözlükte gezerken başlığı gördüm ve kafamda şimşekler çaktı, dedim yine kimlerin canı yandı. sonra facebookta ki gruplarına girdim, orada da var paralı troller, taktik malum güruhtan araklanmış. 'güveniyoruz, inanıyoruz, kazanırken iyi şimdi neden kızıyorsun' diyen bile var. kitle aynı kitle, perşembe günü akşamdan cuma mesajı atan tayfa. hele birisi şirket sahibini savunmak için 'sk yı yedirmeyeceğiz israil bilmemneleri' yazmış. bilemiyorum, gerçekten anlam veremiyorum, bu ülke insanını çözemiyorum. yahu senin neyine, ponzi işte. yeni üye gelecek ki senin paran ödenecek, üye yoksa para da yok anla işte. gerçi 1500 yıldır abdesti neyin bozduğunu idrak edemeyen cemaate neyi anlatıyorsun ki!
hesabın var mı? giriş yap