• içine meyve, sebze değil çubuk tarçın, limon/greyfurt dilimleri (kabuğuyla), taze nane, elma sirkesi, taze zencefil dilimleri gibi yenilmesi zor ama tadı ve etkileri suya geçebilecek şeylerin konulduğu su. içine meyve sebze doğranan detoks suyu değil, aromatize edilmiş sudur. detoks suyunda bunlar karıştığında metabolizma hızlandırma (limon, elma sirkesi, zencefil) ve kan şekerini düşürerek (tarçın) açlık hissini yok etme ve ödem söktürme (zencefil, greyfurt, nane) gibi güzel amaçlara hizmet edebiliyor. ayrıca benim gibi suyun -olmayan- tadı mide bulandırdığı için içemeyenlere çok kolaylık sağlıyor. 750mllik detoks şişeleri var ortasındaki özel bölmeye koyuyorsunuz eklemek istediklerinizi, nefis lezzetli ve fresh bir su oluyor. lıkır lıkır içiyorsunuz farkına bile varmadan bitiveriyor şişe.
  • - 2 kaşık yeşil çay
    - 1 adet çubuk tarçın
    - 3-4 adet karanfil
    - 1 adet limon dilimle
    - ceviz büyüklüğünde taze zençefili kaynayan suya ekleyip 10 dakika kaynatıp ve suyu bütün gün içiyorsun.
    muhteşem bir şekilde ödem atar ve iştah keser...

birebir uyguladım işe yarıyor. tek sıkıntı sürekli tuvalete gitmek zorundasınız.
  • bir websitesinden sipariş ettiğim ve bugün elime geçen sebze sularıdır. dedim ki karantinada karbonhidrata düştün iyice bir arın, temizlen...iki günlük paketlerden aldım. işte bunun bir şişesi bir öğün falan yazmışlar. tamam dedim okey, yaparım iki gün ne olacak ki...nedir yani?

yemin ederim elim ayağım titriyor ya...arkadaşlar bununla yaşanır mı? yaşamak bu değil. ancak ara öğünde falan içilir. ekmek almaya gidiyorum yanına şimdi, bir iki lokma tırtıklıcam. rengim de yeşile döndü zaten. arınmak, meditasyon, huşu falan hiç bana göre değil.bunu bir kere daha anladım.

"detoks suyuyla arınıyorum" heştegli fotoğraf paylaşmayı ben de isterdim sosyal mecralarda ama sonum şu oldu maalsef:

"detoks suyuyla ekmek keyfi"
  • "detoks suyu"
    "şifalı taşlar"
    "yoga"
    "enerji"
    "kolajen"
    "burç"
    "veganlık"

bakın bu üstteki kelimelerin hepsi birbiri ile bağlantılı. aradaki ortak bağ ise şarlatanlık ve dalevere.
    başlıkta resmen "göbek yağlarını eritmek için smoothie" tarifi paylaşılmış. aga hiç mi oturup araştırmıyorsunuz, yağ yakımı nasıl gerçekleşir, bölgesel yağ yakımı mümkün mü vs vs diye.
  • dahiliye uzmanı yeğenimin benden içmemi istediği su şu şekilde:

dörde bölünmüş yeşil elma (çekirdekli kısım atılıyor)
    dilimlenmiş 1 adet salatalık
    birkaç nane yaprağı
    saplarıyla birlikte birkaç maydanoz
    1 dilim limon
    yarım limon suyu
    1 adet çubuk tarçın
    2 adet karanfil

1 ya da 1,5 litre su

dolapta bir gece bekliyor ve bu su ilk bardağı aç karnına olmak üzere ertesi gün boyuunca içiliyor. 3 ila 4 gün kullanılabiliyor her sabah su eklenerek.

amaç: detoks ve göbekteki yağdan kurtulmak.
  • yeşil elma, limon ve salatalık ile hazırlayıp tüketebilirsiniz.
  • ben bunun limonlusunu içtim uzun bir süre. sonra her şeyde bu detoks suyunun kokusunu almaya başladım. keskin olan tüm kokularda (sarımsak, parfüm vb) detoks limon suyu kokusunu duyumsamaya başladım. bu gerekçeyle bıraktım içmeyi. aradan 3 ay geçti neredeyse hala aynı şekilde keskin bir koku aldığım zaman detoks suyundaki limon kokusunu duyumsuyorum, hatta çok acıktığım zaman da bu kokuyu alıyorum, hem tat hem koku olarak aklıma direkt bu geliyor.

kafayı yemek üzereyim lanetli detoks yapmışım kendime haberim yok. nasıl kurtulcam bundan ben?
  • detoks saçmalığı ile ilgili olarak,

https://youtu.be/hmjamwk5xbk
  • (bkz: evrim ağacı)'nın bu konuyla ilgili güzel bir içeriği var. kilo vermek için tüketenlerin okumasını/izlemesini tavsiye ederim.

tanım: aromatik, ferahlatıcı yaz şeysi.
  • bir müddet sonra faydasını görmeyi umduğum, tadı hiç de fena olmayan metabolizma düzenleyici içecek.

mini tarif:
    -1 çay kaşığı yeşil çay.
    -1 adet çubuk tarçın.
    -esasen damak tadınıza göre ama yine de 6-7 dal karanfil.
    -1 çay kaşığı elma sirkesi.
    -yarım limon.
    -isteğe bağlı birkaç dal taze nane yaprağı.
    -1 adet zencefil.

akşamdan bunları kaynatıp dinlendirin, ertesi gün içersiniz.
hesabın var mı? giriş yap