şükela:  tümü | bugün
 • quantic dream' in ps 3' e teknoloji demosu olarak hazırladığı kara karakteri çok beğenilmişti ve o konseptin oyuna dönüştürülmesine yönelik yoğun istek vardı. qd bu istekleri karşılıksız bırakmayıp yapmış yine yapacağını. ilk trailer'ı gayet ilgi çekici duruyor:

  https://www.youtube.com/watch?v=ll2gw7hmxu4

  bu da bilmeyenler için bahsettiğim kara videosu: https://www.youtube.com/watch?v=gojo1u-fav4
 • firmanın diğer oyunları gibi yine farklı deneyim bizi bekliyor olacak. merakla beklediğim oyun.

  (bkz: fahrenheit)
  (bkz: heavy rain)
  (bkz: beyond two souls)
 • kara'yı onlarca kez izlemiş, quantic dream oyunlarını çok seven biri olarak az önce trailer'ını izleyince ofiste sevinçten ağladığım oyun.* playstation 4'ü almak için uncharted 4 a thief's end'den başka bir sebebim daha oldu. çok heyecanlıyım, çok!
 • erken olabilir fakat quantic dream yine yapmis dedigim oyun. zaten heavy rain ve beyond two souls ile büyük is cikardiklari ortadadir.
 • ınteraktif drama adini verdkleri turu kesfeden quantic dream'in yeni oyunudur. tanitim videosundan anladigim kadariyla ileri tarihli ve daha gelismis detroit'te* geçen ve android(mecha) tabir edilen insan gorunumlu bir karakterin macerasini konu almakta.

  detroit son yillarda ekonomik krizler ve olaylarla bilinen, eskiden abd otomotiv endustrisinin adeta baskenti sayilan bir sehirdi.* alternatif gelecekte gecen oyunda detroit adeta mecha uretim merkezine donusmus. tahminimce saglam bir kapitalism elestirisi de yer alacak oyunda.

  daha once de bahsedildigi uzere tek basina playstation 4 aldirma kapasitesine sahip olabilir.
 • quantic dream'in son yıllarda popüler olan bir konuyu işleyecekleri için klişeden nasıl kaçacakları konusunda yer yer eleştiri alan son yapımı. quantic dream o konuyu işlemediyse henüz en üst noktasına ulaşmamıştır diyorum; o kadar da güvenim tam. hem de adamlar drama ustası; asimovgibi bu konunun fikir babası olan bir bilim adamının veya tiraja oynayan hollywood'un elinden çıkan yapay zeka kurgularından farklı bir boyutta bakarak beklemek gerekiyor neticede.
 • quantic dreams'in son oyunu.bilim kurgu temalı oyunda fabrikasından kaçmayı başarmış kara isimli android'in macerasına ortak oluyoruz. tam bir gameplay videosunun bu e3 fuarında duyurulması beklenirken 2017 yılından önce çıkmayacağı konuşuluyor.

  quantic dreams'in oyuncuyu oyunun bir parçası olarak görmesi ve bunu daima aynı tema ile oyunlarına eklemesi firmanın dram oyunlarını farklı bir boyuta çıkarmasına yardımcı oldu. beyond two souls, heavy rain oyundan çok filmin başrol oyuncusu gibi bize rol biçerken oyun sonlarının bizim yapmış olduğumuz seçimlere göre farklı şekilde sonlanması da bu özgürlüğü fazlasıyla hissettirmişti.

  trailer
 • e3 2016'ta yayınlanan videosu süper görünüyor. gösterilen videoda seçilen karara göre bir çok sonuç ortaya çıkıyor ama önemli olan bunu tüm oyuna mı yayacaklar yoksa sadece 3-4 önemli noktada mı oyun bu şekilde genişleyecek. quantic dream yapımı oyunları sevdiğim için kötü olma olasılığı yok ama en iyi oyunları olacak mı göreceğiz.
 • david cage duygusal oyun yapar. duygusal olmayan insanlar bu adamın oyunlarından birşey anlamaz ve zırt pırt kötüler. o yüzden bu sıradaki oyununa da bir milyon kulp bulurlar.

  benim gibiler için zaten şaheser niteliğinde olacaktır.
 • yeni bir efsane geliyor gibi trailer a göre.