şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • quantic dream' in ps 3' e teknoloji demosu olarak hazırladığı kara karakteri çok beğenilmişti ve o konseptin oyuna dönüştürülmesine yönelik yoğun istek vardı. qd bu istekleri karşılıksız bırakmayıp yapmış yine yapacağını. ilk trailer'ı gayet ilgi çekici duruyor:

  https://www.youtube.com/watch?v=ll2gw7hmxu4

  bu da bilmeyenler için bahsettiğim kara videosu: https://www.youtube.com/watch?v=1evqigm0wz8
 • firmanın diğer oyunları gibi yine farklı deneyim bizi bekliyor olacak. merakla beklediğim oyun.

  (bkz: fahrenheit)
  (bkz: heavy rain)
  (bkz: beyond two souls)
 • kara'yı onlarca kez izlemiş, quantic dream oyunlarını çok seven biri olarak az önce trailer'ını izleyince ofiste sevinçten ağladığım oyun.* playstation 4'ü almak için uncharted 4 a thief's end'den başka bir sebebim daha oldu. çok heyecanlıyım, çok!
 • erken olabilir fakat quantic dream yine yapmis dedigim oyun. zaten heavy rain ve beyond two souls ile büyük is cikardiklari ortadadir.
 • ınteraktif drama adini verdkleri turu kesfeden quantic dream'in yeni oyunudur. tanitim videosundan anladigim kadariyla ileri tarihli ve daha gelismis detroit'te* geçen ve android(mecha) tabir edilen insan gorunumlu bir karakterin macerasini konu almakta.

  detroit son yillarda ekonomik krizler ve olaylarla bilinen, eskiden abd otomotiv endustrisinin adeta baskenti sayilan bir sehirdi.* alternatif gelecekte gecen oyunda detroit adeta mecha uretim merkezine donusmus. tahminimce saglam bir kapitalism elestirisi de yer alacak oyunda.

  daha once de bahsedildigi uzere tek basina playstation 4 aldirma kapasitesine sahip olabilir.
 • quantic dream'in son yıllarda popüler olan bir konuyu işleyecekleri için klişeden nasıl kaçacakları konusunda yer yer eleştiri alan son yapımı. quantic dream o konuyu işlemediyse henüz en üst noktasına ulaşmamıştır diyorum; o kadar da güvenim tam. hem de adamlar drama ustası; asimovgibi bu konunun fikir babası olan bir bilim adamının veya tiraja oynayan hollywood'un elinden çıkan yapay zeka kurgularından farklı bir boyutta bakarak beklemek gerekiyor neticede.
 • e3 2016'ta yayınlanan videosu süper görünüyor. gösterilen videoda seçilen karara göre bir çok sonuç ortaya çıkıyor ama önemli olan bunu tüm oyuna mı yayacaklar yoksa sadece 3-4 önemli noktada mı oyun bu şekilde genişleyecek. quantic dream yapımı oyunları sevdiğim için kötü olma olasılığı yok ama en iyi oyunları olacak mı göreceğiz.
 • david cage duygusal oyun yapar. duygusal olmayan insanlar bu adamın oyunlarından birşey anlamaz ve zırt pırt kötüler. o yüzden bu sıradaki oyununa da bir milyon kulp bulurlar.

  benim gibiler için zaten şaheser niteliğinde olacaktır.
 • yeni bir efsane geliyor gibi trailer a göre.
 • açıkçası trailerı ile ağzımı açık bırakmış olan oyun. tam olarak oyun mekaniği nasıl olacak trailerdan çözemesem de olasılıklar bu şekilde tek bir an için bile onlarca olacaksa bitmez o oyun.