şükela:  tümü | bugün
 • detroit pistons'a ozenmesi sebebiyle isinamadigim vasat takim. az biraz serefli az biraz adam olsalardi orijinal bi ad bulurlardi takimlarina.
 • 58 yıldır sadece 1 yazıyla bir! playoff galibiyeti olan takım. dün gece dallas cowboys'a elindeki maçı vermesiyle 1991'den beri süren mağlubiyet serisini devam ettirdiler. çok kara bahtlı bir takım loser olmak alın yazıları olmuş beyhude çabaların vücut bulan takımı.

  barry sanders gibi bir efsaneye 30 yaşındayken kariyerinin zirvesinde futbolu bıraktıracak kadar illallah ettirmiş bir takım. kendisinin futbolu bırakırken detroit hakkında söyledikleri takımın tüm tarihini özetliyor zaten

  "detroit kaybeden bir kültürü benimsedi ve içimdeki kazanma hırsını yok etti .."
 • preseason'ı dörtte dört yaparak bitirdikten sonra normal sezonu da dörtte dörtle açarak fırtına gibi esmeye başlamış takım. bu da demek oluyor ki nfl'deki lokavtı yatarak geçirmeyip çalışmışlar ve şimdi de bunun meyvelerini topluyorlar.
 • 1934 yılında detroit radio'nun yöneticisi george richards tarafından satın alınan portsmouth spartans'ın detroit'e taşınmasıyla kuruldu. aslan nasıl ormanların kralıysa biz de ligin kralı olacağız diyerekten takıma lions ismi konuldu. tabi bu ismin hakkını 80 yıldır verememeleri de büyük bir ironi olsa gerek.
 • defansı psikopatlardan oluşan pisicikler.
 • nfl'in san marino'su denebilecek takım. nfl tarihinde hiçbir başarıları yoktur. kendi gruplarını sadece 3 kere lider bitirebilmiş, son 10 senede de playoff görememişlerdir. son 10 senede normal sezonlarda aldıkları galibiyet-yenilgi oranları ise şöyledir:

  2-14
  3-13
  5-11
  6-10
  5-11
  3-13
  7-9
  0-16
  2-14
  5-10 * bu sezon

  toplamda 38 - 121

  acınacak bir durum. işin tek iyi tarafı her sene draftlarda ilk sıralarda olmalarıdır. hayır nasıl hala kapalı gişe oynayabiliyorlar hayret. bizde olsa ibb'den daha az seyirciye oynarlardı bu sonuçlarla.
 • 1929 yılında ohio eyaletinin portsmouth şehrinde portsmouth spartans ismiyle kuruldular.1934 yılında ise detroit'e taşınarak şimdiki isimlerini aldılar.maçlarını 2002'den beri 65.000 kapasiteli ford field'da oynuyorlar.
 • son senelerdeki performansıyla espirilere, fıkralara konu olmuş takım
 • nfl de 2008 sezonunda 16 maçta 0 çekerek* tarihe adını altın harflerle yazdırmış takım. daunte culpepper kurtaramadı o derece.
 • nfl tarihinin en kötü derecesine imza atmış takımdır. daha önce tampa bay buccaneers ilk sezonunda 0 çekmişti ancak o sezon kırmızı-siyahlılar 14 maç yapmıştı. detroit 16'lık sezonda bunu başaran(!) ilk ekip oldu. aslında bu rekoru kendilerinden önce geçen sezon miami dolphins kırıyordu ancak florida ekibi son maçta new england patriots'ı efsanevi bir şekilde yenmeyi başardı.

  bu arada bir patriots taraftarı olarak ezik miami dolphins'e niye şansımızın bir türlü tutmadığını merak ediyorum ancak bunu tartışma yeri burası değil elbette.