şükela:  tümü | bugün
41 entry daha
 • izmir büyükşehir belediyesi katkılarıyla tınaztepe kampüs yerine kültürpark'a taşınacakmış.

  https://www.dokuzeylul.com/…-tasiniyor-h153717.html
 • öğrencisi olmadığım halde çok zaman geçirdiğim deü gsf bahçesi pek çok iyi kötü anı barındırmaktadır.
  tınaztepe yerine kültürpark'a taşınması daha kabul edilesi bir durum gibi.
 • haber sevinçle karşılanmış. bunların derdi eğitim, tiyatro değil, şekilcilik. buca onlara göre varoş bir yer ve gelmek istemiyorlar ama alsancak'ın göbeği öyle mi!

  bu öğrencilerin itirazı neydi? yeni binada bize tiyatro salonu, resim, heykel atölyeleri yok, bina bu ortama müsait değildi. fuar alanındaki gösterilecek tarihi binalar buna müsait mi? hiç sanmam. ama haber sevinçle karşılanmış. neden? çünkü şekilli bir yerde, izmir'in elit semtinde okuyacaklar, akşamları da kıbrıs şehitlerine rahat akacaklar. kusura bakmayın da bu şekilde düşünen sanatçıya da, onların yaptığı sanata da tüküreyim.
 • sikicem okulunu da fakültesini de elit olmak için kıçırı yırtan mal insanlarını da. taşınsın da rahatlayın konunun ne olduğu gayet iyi anlaşılmış bence. üstteki entry harika özetlemiş helal olsun. nerden düştüm bu okula bilmem ki.

  edit: at yalanı sikeyim inananı gsf.
  tunç soyer konuyla ilgili hiç bir girişim yapılmadı haberim yok kimseyle görüşmedim demiş.
  hangi dalkavuklar yapıyor bu haberleri?
  egitim hakkımız engellleniyor ve birileri kalkıp bizimle alay ediyor.
 • gram mimarlık ve şehircilik bilgisi olmayanların güzel sanatlar fakültesinin yer seçimiyle ilgili ahkam kestiği taşınma. bilime ve sanata bakış açınız zaten buradan belli oluyor.

  kültürpark'ın içindekilerden bahsedelim de, bu taşınmayı eleştirenlerin laf kalabalığını görün:
  ismet inönü sanat merkezi,
  izmir sanat,
  gençlik tiyatrosu,
  açık hava tiyatrosu,
  çamlık senar nejat uygur tiyatrosu,
  t.c. kültür ve turizm bakanlığı izmir tarih ve sanat müzesi,
  çocuk ve gençlik festivallerinin yapıldığı alanlar,
  açık ve kapalı sergi alanları,

  fotoğraf bölümü var mesela, kültürpark'taki kuş türlerinden haberiniz var mı, endemik fauna'dan, su-heykel ilişkisinden, arkeoloji müzesi nerede mesela, karikatür müzesi, izmir mask müzesi, ahmet piriştina kent arşivi ve müzesi, radyo ve demokrasi müzesi, tcdd müzesi nerede?
  tekstil ve moda tasarımı bölümü var mesela, mimar kemalettin moda merkezi, hakkı tosyalı moda sanat galerisi nerede biliyor musunuz?
  geleneksel türk sanatları bölümü var mesela, etnografya müzesi nerede, takı, mobilya ve bilumum el sanat ürünlerinin üretim ve pazar yeri nerede?
  sahne sanatları, müzik, resim ve heykel bölümleri var mesela, öğrencilerin malzeme almak için gıda çarşısı'na nasıl gittiğini, etkinliklere gelen insanların nasıl ulaşım sağladığını biliyor musunuz? t.c kültür bakanlığı resim ve heykel müzesi nerede?

  güzel sanatlar fakültesi'nin binbir itiraza rağmen alsancak şehitler caddesi'nden narlıdere'ye taşındığını da bilmezler. şu anda alsancak'taki fakülte inşaat halindeki stada otopark oldu.

  dünya'da gelişmiş hiçbir sanat fakültesi, enstitüsü yoktur ki, kent merkezinden uzakta eğitim ve üretim versin.
  ne istiyorsunuz, açık açık söyleyin.

  kültür'den ne anlıyorsunuz, sanat'tan ne anlıyorsunuz? "şekilli bir yer", "elit semt", "kıbrıs şehitleri'ne akmak" bilimsel tabirler mi? laf kalabalığı kasarken aynaya bakınız.

  zamanında alsancak'tan taşınmasına karşı oluşması gereken bilinçte olunacağına, geçici geri dönüşüne karşı çıkılıyor. sizin gibiler üresin diye taşımışlardı zaten m.k.
2 entry daha