şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: yeni ba$layanlar için dokuz eylül üniversitesi/5). ilk paragraf bu fakülteyle ilgili her$eyi açıklıyor.
 • kampüsünde bir senemi geçirdiğim fakülte, çünkü üniversitenin hazırlık sınıfları da o kampüsteydi.
 • bugün itibariyle turnikelerin kaldırılması maksadıyla sıraya girmek istemiyoruz ve hücre tipi üniversite* istemiyoruz şeklindeki pankartlarla gereksiz bi imza kampanyası başlatılan okul.
 • küçük de olsa konser verilebilecek büyüklükte olan,en azından şu anki durumundan çok daha faydalı işler için kullanılabilecek bir alanın kocaman bir vazo,dandik bir iki ağaç ile katledildiği,okula yeni gelen öğrencilerin "bu ne lan" sorusunu sormadan edemedikleri garip fakülte.
 • 2004 yılı itibarıyla dekanı islamcı, hocaları laik-antilaik ikileminden oteye gecemeyen, sekreteri sivil polislerin mesai arkadasi, ogrenci isleri personeli saygidan nasibini almamis , kutuphanesi tinaztepe kampusune tasınmıs , sivil polisleri elde telsizle dolasabilecek kadar cesur , ogrencileri de bundan en ufak bir rahatsızlık duymayacak kadar uslu cocuklardir... her sabah ve oglen yada aksamları her ogrenci en az ikiser defa citten (elektronik kartli gecis seysi) atlar ... bir kez olsun marksist ekonomi politik isleyise deginilmeksizin iktisatci yetistirilir zaten hocalar da bilmez , onlara da ogretilmemistir... akademik kadrosu, ogrencisi ve de mufredatinin marksizmle tanisikligi yok denecek kadar azdir ...
 • tarih: 28 aralik 2005 (mezuniyetten 1,5 yil sonra)
  ögrenci isleri ile diyalog:
  - iyi günler beyefendi, size bir sorum olacakti. ben 2004 senesinde mezun oldum, bizim diplomalar ne durumda acaba? ne zaman alabilecegim diplomami?
  - seneye, önümüzdeki sene, hazir degil onlar daha!
  - neden?
  -öyle, öyle... rektör hepsini topluca imzaliyor, ondan öyle...
  - haaa, anladim, nasil düsünemedim ben bunu. peki, tesekkür ederim.
  hayatimi etkileyen bir durumda, bunca sene emek verip bitirdigim okulun kahrolasi belgesine ihtiyacim var. bir kagit parcasi! ben simdi hangi kuruma nasil anlatayim, bizi diplomalar topluca imzalaniyor, o yüzden 2 sene kadar sürüyor almamiz diye. adamlar nereleriyle gülerler, bilmem ki!
 • kendi öğrencilerinden bile otopark ücreti alabilecek kadar işi ticarete dökmüş fakültedir. üstelik bu işlemi gerçekleştirmek için kapılardan birini tamamiyle iptal edip okula yaya gelen öğrencileri de fazladan yürümek zorunda bırakmıştır. iptal edilen kapının sadece yayaların geçebildiği bölümünü açık bırakmak akıllarına gelmemiştir. tez konusu olabilecek bir fakültedir.
 • (bkz: #9461943)
 • çok önemli/geçerli bir pişmanlık sebebi... maalesef...
 • kendisine mektup yazmak istediğim, biricik okulumun en biricik fakültesi.

  "çok saygıdeğer deu iibf. senden nefret ediyorum lan. buca gibi bir ilçeye kurulmuş olmandan, kütüphanenin olmayışından, kütüphaneye gidebilmek için yaz günü içindeki sıcaklığın 50 dereceye vurduğu otobüslerden birine binip 20 dakika yolculukla dağ başındaki tınaztepe kampüsünde misafir gibi dolaşmak zorunda olmama sebep olduğundan, öğrenci işlerinde çalıştırdığın herkesin öğrencilere sümük muamelesi yapmasından, kampüsünün buca lisesinin bahçesinden daha küçük olmasından, kampüsteki boş alanlara yıllardır çim ekmemenden, öğrenciyi müşteri olarak görmenden, sırf para koparmak için tüm bina girişlerine turnikeler koyup 3 ay sonra hepsini iptal etmenden, sırf para için 4ytl ye malolan kimlikleri 25ytlye değiştirmenden, sırf para için okulun otoparkını ücretli yapmandan, okulun içinde saat 20:00 gibi bir zamanda bile döner bıçağıyla gasp yapılmasına engel olamamandan, bi ton para harcayıp yaptırdığın elektronik yoklama sisteminin zırt-pırt bozulmasından, odak kafenden, dekorsanından, tikilerinden... 4 yılda izmir'i sevemememdeki tek sebep oluşundan nefret ediyorum. senden tekrar ve tekrar nefret ediyorum. senden kurtulacağım günü iple çekiyorum. saygılar."
hesabın var mı? giriş yap