şükela:  tümü | bugün
  • dokuz eylül üniversitesi,mimarlık fakültesi, mimarlık bölümü.girdiğim yıl 50 kişiden sadece 4 kişinin mezun olmasıyla "ne yaptım ben" dedirten, eski bir fabrika binasında yer alan, bahçesinin altında hristiyan mezarlığı bulunan, birinci sınıftaki zorunlu beden derslerinin yan tarafındaki alsancak stadyumunda yapıldığı, öğrencilerinin 5'te 4 'ünün kız olması nedeniyle en mutlu erkeklerin bulunduğu zor ama zevkli okul.
  • tınaztepe deki yapılmakta olan binalarını mühendislik fakültesine satarak alsancak ta kalma konusunda önemli adım atmış olan fakülte. tabii bu bilgi mutlaka onaylanmalıdır...
  • eskiden deu gsf ile ayni mekani paylaşan fakülte. gsf narlidere'ye gittiğinden beri eski renkliliğinden çok şey kaybetmiş fakülte. ama jeopolitik konumu tartişilmaz.
  • 2004-05 eğitim yılını tınaztepede yapılan yeni binasında yapacak olan deü nün en renkli fakültesi.

jeopolitik öneminin çok oldugu bir binadan ayrılıp kus ucmaz kervan gecmezbir yer olantınaztepeye taşınacak.

artık tınaztepe de piyasa mekan olacak desenize.
  • bütünlemesiz ders geçme sisteminin oldugu bir üniversite.
    (bkz: ulan bütünleme yok da yaz okulu da mı yok)
  • yıllar geçtikçe olumluluklarını kullanamayarak
    *konumunun (2004 e kadar alsancak = taksim[istanbul] _ = kızılay[ankara] / 2004 den sonra buca = esenyurt[istanbul] _ nato yolu[ankara] degistirilmesi ile sehirden uzaklasarak mimarliktan da uzaklastirilan mimarlik fakultesi
    *ülkenin 3. büyük kentindeki ilk ve koklu mimarlık fakültesi olma özelliği
    itibarını ve çekiciliğini yitiren, geleceği de pek parlak görünmeyen mimar ocağı...
  • hocaları ile yakında dünya tasarım literatürüne geçecek fakültedir.

kısaca tanımlamak gerekirse;tınaztepe kampüsünün , (öğrenci faktörü düşünülmeden inşa edilmiş yerleşkelerdendir,ulaşım,barınma,ihtiyaç giderebilitesi vb. akıllara gelmemiş o sıralar) en havadar yerine bindirilmiş c şeklinde şık(!),otoban manzaralı, bir bina içerisine konuşlandırılmış,dekanlık,şehir ve bölge planlama ve mimarlık departmanlarından oluşur.garip bir yerdir,keza yerleşkede mim. fak. öğrencileri,genel tabiri ile "kafayı çizmiş" olduklarından hemen tanınır,gözle bile seçilir,sizi parmakları ile işaret edip "aa bakın işte bunlar onlar" diyenler bile çıkacaktır.

pek saygıdeğer hocalarımız bundan önceki yaşantılarında napolyon un lejyonunda eğitim almış olsalar gerek,biraz disiplinlidirler.ama severiz sayarız .

ne yalan söyleyeyim,beğenemedim,yakın gelecekte de beğenmeyi düşünmüyorum.üniversite adaylarına söylüyorum,tasarım istiyorsanız,gelmeyiniz,çünkü burada tasarımdan başka herşey var.
  • alsancak'tayken konum ve mekan olarak süper olan ama şimdi dağın başında eğitim veren, eski kantini ağaçların arasındayken şu anki kantini bodrum katında hiçbiryerden gün ışığı alamayacak şekilde konumlandırılan, vakti zamanında mimarlık bölümleri arasında türkiye 3. sü olan *** okul.
  • uykusuz gecelerin, sabaha karşı yapılan kordon sefalarının, avluda peşinde koşulan topun, tiyatro salonunda izlenen oyunların, kantin yolunda geçilen podyumun ve daha nice hatıraların artık olmayan yeri.
  • butun mucizeler gerceklesirse yikilan eski binasinin yerine yapilacak bir binaya tasinma olasiligi olan alsancak'a donme ihtimaliyle yaşadığımız guzel okulumuz. rektorlugun eski yerinize geri donmek ister misiniz onerisine idari ve akademik personel arasinda yapilan oylamayla doksan oydan seksen iki olumlu yanit alinarak artik bürokratik ve maddi engeller vs cozulurse alsancak yolcusu fakulte.