şükela:  tümü | bugün
  • yurtdisinda calisma izni cikartabilmek icin kendilerini "universite" olarak tanitan vitrini iyi bezenmi$ fakat gereksiz derecede pahali "kurs".
  • kaliteli hocalara sahip, bir o kadar da kazık bir kurs. 1 aylik deneme suresi uydurup sonunda "biz sizden memnun kalmadik" diyebilen, ucretlerini de odemeyen sahislarin actigi kurstur ayni zamanda.
  • pek çok kursun birarada olduğu eğitim kurumu. taksim şubesi oldukça tarihi ve eski beyoğlu apartmanlarındandır. mehmet akif ersoyun istiklal marşını yazdığı binadır.
  • kendisi ile 2004 yılında yaşanmış bir olayı aktarmak istiyorum:

"deulcom ile ilgili problemim var! haziran ayinda ingilizce egitimi almak için deulcom a kayıt yaptirdim,haftasonu sinifi a¢ilcak denildi kurs a¢ilmadi,eylul ayı i¢inde kesinlikle a¢ilcak denildi, sinif yine a¢ılmadi.bu arada kredi karti ile ödemelerimin yarısını yaptım bile! daha sonra taksim deulcom şubesinden 18 eylülde sinif a¢ilcagi bilgisi geldi,18 eylulde taksim $ubesini aradim,"gün içinde derse ba$lamak için gelicem a¢ilcagina dair sizden teyit almak istedim" $eklinde telefon a¢tim.bana söylenen ‘kursumuz 3 hafta sonra açılcak’...
    18 eylülde iptal dilekçesi verdim 1 ay geçti henüz iptal edilmedi..olayın ilginç yanı 9 ekimde cep telefonumu ve evi arayip devamsizlık yapiyosunuz niye kursa gelmiyorsunuz $eklinde geri dönü$ yaptilar,meger sinif a¢ilmi$ ama ne "sinif a¢ilcak" diye aradılar ne de bu konuda haber verildi..."

sikayetvar com'da da benzer şikayetlerin çok olduğunu görüyoruz.
    (bkz: yorumsuz)
  • orda burda mantar gibi açılan ne idüğü belirsiz dil kurslarını hadi geçtim, dersane olayında kurumsallaştık, eğitim kurumuyuz biz bik bik derken maaşlar konusunda bu kadar lakayit oluşunu anlayamadığım ve beni isyan etme noktasına getirmiş bir kurs, eğitmenlerinden kuruma karşı olan sorumluluklarını yerine getirmelerini beklerken başkalarına karşı da bir sürü sorumluluğu(vaktinde ödenmesi gereken kart borçları,kira,faturalar vs.) olan bu insanlara karşı bu bu sorumsuzluk ve görmezden gelişi ile haklı bir öfke yaratmış, ne kurumu,bildiğin kurs olan bir yer.ha para basıyorlar o ayrı.

(bkz: darphane)
  • muhasebecılerı berbat olan kurs..
    kurum ve banka arasında surekli problem veya anlasmazlık olduunndan, bankadan evınıze sureklı protesto çekilmesine neden olan ılgısız muhasebecılere sahıp olan kurum. cok gereksız pahalı.
  • bu şirketin yukarıda yazılı entrylerin kaldırılması talebiyle beyoğlu 2. sulh ceza mahkemesi' ne yapmış olduğu başvuru 17.07.2009 tarihinde reddedilmiştir. itirazı kabil, o yüzden netice belki değişebilir ama bence değişmez.
  • sahibi baybars altuntaş'tır.
  • baybars altuntas'a gore deulcom'um acilimi "degisik egitimlerin uzmanliginda cari organizasyon merkezi" imis. biraz zorlama olmus baybars baskan.