şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kaliteli bir alman dağcılık malzemeleri (özellikle sırt çantası) markası.
  25 litrelik bir çanta 79 avro.
  karaköy vapur iskelesinin arkasındaki sokakta meydan av ve doğa malzemeleri dükkanında mevcut..
 • tam adi chaitanya g. deuter olan alman enstrumentalist. dogu ve bati muzik tarzlarini birlestirerek muzik yapar.
 • kampçılık, dağcılık, zirve-trekking çantalarında piyasanın tartışmasız en iyisi outdoor markası. sırt yapınıza uygunu bulduktan sonra geri kalan özelliklerine bakmadan gözü kapalı alabileceğiniz çantaları vardır. bazı modellerine tulum fermuarı koymamak gibi bi puştluk yaparlar ama dikkat.
 • uzun yıllar sırt çantasında deuter kullandım hala kullanıyorum. çantada en ufak deforme yok. kış faaliyetlerinde yeterince karşılıyor isteklerimi. uzun vadede kullanacağınızı düşünürsek fiyatı bir kereye mahsus ağır gelir ama rahatlığın son noktasını yaşarsınız.
 • avrupa'nın tartışmasız en iyi çanta markası. lowe alpine kalite olarak deuter'a yakın olsa da tasarım olarak yakınından bile geçemez. türkiye'ye meydan kamp getiriyor, dolayısıyla en uygun fiyatları da orada bulabilirsiniz.
 • 2003 yılında vietnam imalatı aırcontact 75+10 modelini aldığım, 1 ay boyunca interrail'da bütün kahrımı çeken, 11 yıl boyunca daha bir çok sefer kahrımdan kuduran ama tek bir dikişi dahi sökülmeyen konforlu sırt çantamı üretmiş olan alman firması.
 • dağcılık malzemeleriyle bilinse de, bisiklet için ürettiği sele altı, gidon, bagaj ve kadro çantaları da çok kaliteli olan alman firma.

  (bkz: http://www.deuter.com/…/en/bike-accessories-65.html)
 • çocuğu olan doğa yürüyüşü severleri de unutmamış über çanta markası.

  http://www.backcountry.com/…00t-bla-onesiz&rec=best

  yazdım bir köşeye eğer bir gün kafayı kırıp evlenirsem dursun kenarda
 • her yaşa, her tarza çanta üreten alman firması. profesyonel anlamda kullandığım ilk çanta deuter oldu. diğer markaları bilemeyeceğim ama kesinlikle işlevsel bi çanta. bikaç günlük seyahatlerde ve trekking, hiking gibi aktivitelerde işinizi fazlasıyla görür. şehirde kullanmak için biraz hacimli olabilecek ama kesinlikle sırıtmayacak bi model. daha küçük çantaları farklı modeller altında bulunabilir. en beğendiğim nokta sırta çok iyi oturması, kayışlarla istediğiniz gibi ayarlanabilmesi ve farklı amaçlar için birçok gözünün olmasi. malzeme kalitesinden dolayi siradan cantalara gore biraz agir gelebilir ama atla deve değil.

  trans alphine 30 modelinin özellikleri şöyle:

  - çanta su geçirmemesine rağmen sağanak yağışlar için çantanın altında yağmurluk bulunuyor. link
  -acil durumlarda işinize yarayacak bilgiler, numaralar vs. çantanın içine işlenmiş. link
  -airstripes olarak geçen bi sırt sistemi var, gayet rahat. aslında uzun yürüyüşlerde sırt kısmı fileli olan, iskelet sistemler yükü yaydığı için daha konforlu oluyormuş. link
  -bir adet ıslak çamaşır gözü
  -bir adet değerli eşya gözü
  -kask konulabilen, kayışlarla desteklenmiş bir bölüm
  -su torbası konulabilecek su bölmesi (su torbası-başka bi adı da olabilir- çantayla birlikte verilmiyor.)
  -oturma pedi
  -ve her yerinden çıkan bir sürü göz

  karaköyde bulunan meydan av malzemelerinden birçok outdoor markayla ilgili bilgi alabilir ve birçok modele göz atabilirsiniz.