şükela:  tümü | bugün
 • kaliteli bir alman dağcılık malzemeleri (özellikle sırt çantası) markası.
  25 litrelik bir çanta 79 avro.
  karaköy vapur iskelesinin arkasındaki sokakta meydan av ve doğa malzemeleri dükkanında mevcut..
 • tam adi chaitanya g. deuter olan alman enstrumentalist. dogu ve bati muzik tarzlarini birlestirerek muzik yapar.
 • kampçılık, dağcılık, zirve-trekking çantalarında piyasanın tartışmasız en iyisi outdoor markası. sırt yapınıza uygunu bulduktan sonra geri kalan özelliklerine bakmadan gözü kapalı alabileceğiniz çantaları vardır. bazı modellerine tulum fermuarı koymamak gibi bi puştluk yaparlar ama dikkat.
 • tipik bi alman markası. lowa, vaude, edelrid gibi o da tercih edilesi.

  sırt çantaları hakkında artık bikaç kelam etmek gerekiyor...

  deuter gerçekten çanta konusunda çok iyi! özellikle çanta işinde oldukları için olabilir tabi, ama fazlaca ürünleri yok. dolayısıyla da bütün dikkatlerini çanta işine verdikleri için iyi olabilirler.

  türkiye'de fiyat olarak timberline, karrimor, lafuma ya da loap'a göre pahalı, kalite olarak ise karrimor hariç diğerlerini ezip geçecek kalitede. ikamesi olarak lowe alpine gösterilebilir.

  çanta serilerinde guide tercih edilebilir. litre bazında daha düşük hacimli çantalar bu sınıftadır. ortalama 35-55 litre arası bir backpack arıyorsanız tercih edilebilir.

  daha büyük litrelerde, kamp/etkinlik çantaları arıyorsanız, bütçeyi biraz daha kasmanız gerekebilir. 60 litre ve üzeri sınıflarda aircontact ve aircontact pro serisi işinizi gayet iyi görür. zaten aralarındaki bariz fark sırt sistemindedir, başkaca bir farkları yoktur.
  türkiye'de , k2 outdoor, everest outdoor, meydan kamp gibi dükkanlardan edinilebilir.
 • uzun yıllar sırt çantasında deuter kullandım hala kullanıyorum. çantada en ufak deforme yok. kış faaliyetlerinde yeterince karşılıyor isteklerimi. uzun vadede kullanacağınızı düşünürsek fiyatı bir kereye mahsus ağır gelir ama rahatlığın son noktasını yaşarsınız.
 • avrupa'nın tartışmasız en iyi çanta markası. lowe alpine kalite olarak deuter'a yakın olsa da tasarım olarak yakınından bile geçemez. türkiye'ye meydan kamp getiriyor, dolayısıyla en uygun fiyatları da orada bulabilirsiniz.
 • 2003 yılında vietnam imalatı aırcontact 75+10 modelini aldığım, 1 ay boyunca interrail'da bütün kahrımı çeken, 11 yıl boyunca daha bir çok sefer kahrımdan kuduran ama tek bir dikişi dahi sökülmeyen konforlu sırt çantamı üretmiş olan alman firması.
 • dağcılık malzemeleriyle bilinse de, bisiklet için ürettiği sele altı, gidon, bagaj ve kadro çantaları da çok kaliteli olan alman firma.

  (bkz: http://www.deuter.com/…/en/bike-accessories-65.html)
 • çocuğu olan doğa yürüyüşü severleri de unutmamış über çanta markası.

  http://www.backcountry.com/…00t-bla-onesiz&rec=best

  yazdım bir köşeye eğer bir gün kafayı kırıp evlenirsem dursun kenarda