şükela:  tümü | bugün
 • az önce okuduğum üzere şöyle bir yorumda bulunmuş denyo yayın organı: efenim turizm bakanımız erkan mumcu zina'nın geri gelmesine dair yasa tasarısına mesafeli davranmış çünkü gelecek yıl otellerin boş kalmasından korkmuş olabilirmiş. tabii, türkiye'ye 17 milyon turist törkiş pompa için geliyo çünkü. aferin doyçe velle, gazeteciliğinize de mantığınıza da sokayım ben sizin.
 • almanlar sıkıcı insanlardır ama bu kadar sıkıcı bir yayın kuruluşuna da sahip olunmamalıdır diye düşündürten tuhaf tv kanalı, radyo frekansı.
 • ismi cnn türk'te az önce "doçe wella" olarak yazılmış yayın kuruluşu. yurtdışına almanya'yı tanıtma gibi bir misyonu olduğu her halinden belli kanal.
 • cnntürk tarafından 18 eylül 2005 almanya erken genel seçimleri programında "doçe wella" [evet, wella] diye yazılan haber kanalı; kendilerini de "si en en türk" diye yazacakları günü bekleriz.
 • bundan yıllar yıllar önce çevre ile ilgili olarak düzenledikleri resim yarışmasına o zamanki almanca öğretmenimiz sayesinde katıldığımız ve bizi üçüncülüğe layık görerek uyku tulumu hediye etmiş radyo/tv kanalıdır kendisi. hala zaman zaman radyoda karşıma çıkar nostalji yaşatır bana.
  (bkz: iel)
 • hotbird uydusu üzerinden yayın yapan , ingilizce geliştirmek ve sermaye işbirlikçisi kanalların eline vermek için izlenmesi gereken alman kanalı.
 • kasım ayından bu yana ntv radyoda da türkçe servisi'ni dinleme imkanı bulabileceğiniz, merkezi bonn da bulunan alman haber kanalı.
  türkçe sayfası için:
  (bkz: http://www.dw-world.de/dw/0,,655,00.html)
 • almancadan daha çok ingilizce öğrenenlerin listening konusunda epeyce alıştırma yapmasına imkan veren güzide alman kanalı. vakti zamanında michael schumacher'in yarıştan sonra ki basın toplantılarını izlerdik, pür dikkat tv'nin sesini sonuna kadar açıp ne dediğini anlamaya çalışır az çok bişeyler kaptığımızda da ne çok sevindirik olurduk, tabi söz sırası david coulthard'a geçince kafa allakbullak olur gene anlayamadım diye hayıflanır dururduk. ama şimdi teledünya 57.kanaldan çıkan bu kanal gündelik yayınlarının yüzde 75'ini alman aksanıyla ingilizce olarak veriyorki bu da grammer i yutan ama listening konusunda kaynak eksikliği yaşayan ya da kaynağı yeterince amerikan aksanı içeren dizilerden oluşan fakat gel gör ki anlayamamaktan morali bozulanlara ilaç gibi geliyor. (bkz: sen çok yaşa emi)