şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 83'ü tutulunca 86'sı çekilmesi karar verilen deutschland dizisi, zaten bu şekilde seri yapılacağı biliniyordu fakat bu kadar tutacağını bildiklerini sanmıyorum, ingiltere'de yabancı bir dilde yayınlanan en yüksek reytingli dizi olmuş.
    83'ten kalan sorulara* umarım cevap verirler.
    haber alan herkes gibi benim de kafamda duvarın yıkılışının nasıl işleneceği var, muhtemelen finalde bolca gerçek yıkılış görüntülerini izleyeceğiz.
  • watchlist'ime ekledim, bekliyorum. *
  • beklemedeyiz
  • zaman geçmek bilmiyor, bekliyoruz.
  • (bkz: 19 ekim 2018)

darısı duvarın yıkılması ve 2020'deki deutschland 89'un başına.
  • resmi fragmanı youtube'a düşmüş. geçen sene tam bugünlerde deutschland 83'e başlamıştım. günde 1 bölüm olarak çeviriye ara verip izliyordum. acaba deutschland 86'nın başlıyor olması işlerimin de açılacağının bir işareti olabilir mi? ay hadi inş

illegal yollardan yayınlayacak şerefsizleri tespit ederseniz şikayet etmem için mesaj kutumu yeşillendirebilirsiniz.

4...3...2...1...
  • almanya'nın iki ayrı ülke olduğu dönemde gerçekleşen casusluk olaylarını anlatan dizidir.

üç yıllık uzun bekleyiş sonrasında yeni sezonu bugün yayınlanmıştır. yine izlemeye kıyamayıp yavaş yavaş tüketeceğim.

almanca'yı az çok bilen biri olarak küçük nüanslarından etkileniyorum. örnek olarak

kaufhalle - supermarkt veya plastik - plaste yi görebilirsiniz.

bitirdikten sonra uzun bir yazı yazmayı düşünüyorum. yavaş yavaş izleyeceğimden epey uzun zaman sonra yazarım. zaten yeni sezona nasılsa 3 yıl var.
  • deutschland 83 gibi yeni bir şaheser yaratmayı başarmış olan dizi (veya 2. sezon).

spoiler vermeden anlatmak gerekirse olayların sadece doğu-batı almanya ekseninde gelişmediği, çok daha büyük bir perspektif sunan bu sezonda yine hem oyunculuklar, hem de ortam çok kaliteli.

soğuk savaş, yakın tarih ve almanya gibi konulara ilgisi olan herkesin izlemesini kesinlikle tavsiye ederim.