şükela:  tümü | bugün
  • bir yeni evli adeti.

    yeni evli evinin böyle acayip olayları var. yeni mobilya kokusu, her kapıda kırmızı kurdeleli anahtarlar, boncuklu perdeler, simli halılar açık renk mobilyalar ve elbette ki oturma odasındaki dev düğün fotoğrafları!

    zaman içinde bu ev de normal bi eve dönmeye başlar ama. önce o kapılardaki anahtarlar kaybolur ortadan. sonra, yavaş yavaş yeni mobilya kokusu gider. sigara kokusu eve sinmeye başlar. sigara içilmiyosa da loc ve oda parfümü kokusu, yemek kokusu işte ev kokusu olur yani. sonra süpürülmekten halıların simleri dökülür. çocuk olur o perdelerdeki boncukların amına koyulur. he bir de, tabii ki duvardaki evlilik fotoğrafı yerinden edilir. çünküüü artık asılması gereken başka bir dev fotoğraf vardır. çocuklarının sünnet fotoğrafı. dev boy böyle, ailece.

    bu da bir çeşit alışkanlık sanıyorum ki. misal benim annemin dev boy evlilik fotoğrafı yoktu duvarda. o yüzden benim gözüme yabancı geliyor. gerçi bizim evde ben büyüyene kadar hiç çerçeveli fotoğraf olamadı. vazo bile olamadı sadfgdfsda neyse. ama misal evde annesinin düğün fotoğraflarıyla büyümüş binsan ister böyle fotoğraflarının olmasını. ama ne bileyim, bakın biz evliyiz diye gösteriş yapmak gibi geliyor bana biraz. benim duvarımda dev boy dünya haritası olur. istanbul panoraması olur. benden güzel bişi olur yani sadfggdfs ömrüm boyunca kendi çirkinliğime bakmak istemiyorum. kendime bakmak istersem ayna koyarım oraya. başkasına göstermek olayına gelince, benim evli yahut bekar olmamdan onlara ne diye düşündüğüm için, gereği de yok. düğün fotoğrafı anı olsun diye vardır. çekilir bi albüme konulur. bütün evi onlarla donatmak yerine, telefonla birlikte çektiğimiz fotoğraflardan 1 litrelik ayran kapaklarının içine kolaj yaparım ben. bi sergide görmüştüm çok hoşuma gitti.