şükela:  tümü | bugün
  • bunun adı geoduck, türkçe ismi ise kral deniz tarağı. tabii bu videonun iğrenç olduğu gerçeğini değiştirmez.
  • yediği salyangoz değil zavallı bir pokemon.
  • asyalilara karsi sistematik irkcilik bir toplumsal bilinc ve kuresel savunma meselesi haline getirilmeli tum dunyada. bu isin sakasi yok, bunlar insanligin binlerce yildir edinilmis tum kazanimlarini riske eden vahsi bir topluluk yalnizca.
  • arkada da kopek eti hazirlaniyor sanirsam.
  • bu tip şeyler suç olmalıdır.
  • bu hayvanları canlı canlı pişirip tam öldürmeden kımıldarken müşteriye sunma çabası, öldürüp sunmaktan çok daha zor. esnaf neden buna çabalıyor. müşteri açısından da yarı canlı veya tam canlı bir hayvanı yemek daha zor.

sanırım burada ispatlanmaya çabalanan şey hayvanın tüm kanı içinde, zehirle öldürülmemiş veya bir hastalıkla ölmemiş yani yediğiniz hayvan sizi zehirlemez ve en önenlisi de bayat olmadığını ispatlama çabası olabilir diye bir teori aklıma geldi.

köpek çiftliğinde kasaplara satılacak köpekleri canlı canlı derilerini yüzüp bir kenara atıp istiflemeleri de sanırım müşterileri olan kasaplara sattıkları ve derilerini yüzüp hazırladıkları hayvanın taze ve kanında öldürücü zehir olmadığını veya hayvanın hastalıktan ölmediğni sağlıklı olduğunu ispatlamak için olsa gerek.

şeytanın avukarlığını yapmaktan ziyade ilk kez karşılaştığım yabancı ve uçuk bir kültürün tuhaf hareketlerini anlamaya anlamlandırmaya çabalıyorum

bu kadar vahşiliğe hayvanlara işkence çektirilmesine tanrının tokadı ise normaldir. bu coğrafyaları yamyam batılıların soykırımcı haçlı ordularının istilaları bunları köle gibi sömürmeleri bu hayvanların çektiği acıların bedeli de olabilir.

müslüman ülkelerdeki yaşayan halkın stresinin ve yaşadıkları savaşların zulmün hiç durmama nedeni de, bizdeki kurban bayramında toplu katliama uğrayan hayvanların ahının yoğunluğu da olabilir. allahın emri filan desek de bazı ilahiyatçılara göre kuranda kurban kesme zorunluluğu yok. hacca gidince fakir birine hediye verin deniyor sadece, onu parantez içinde kurban kesin diye tefsir ediyorlar insan ürünü yani kurban ibadeti, fakire destek sunmayı hayvan boğazlamak ve etini dağıtmak gibi sunuyorlar. bu adeti bu şekle koyan da kabenin yönetimine hakim olan muaviye nin dedesi ve sülalesiymiş. bu arada karmati arman isimli youtube kanalından ilginç bir yeni bilgi öğrendim muaviye uluyan kurt demekmiş kök sülaleye de beni kelb kabilesi yani köpekoğulları deniyor. yani arap değil türk bir boy olabilir. teoriyi şu videodan izleyebilirsiniz https://youtu.be/nzrx8ifkvde
    teoriyi ortaya atan araştırmacının adını hatta sesini değiştirerek gizlemesi islam toplumunun sorgulamaya kapalılığını vahşiliğini de sergiliyor bir bakıma.

muaviye ve yezit ailesinin anadoluda türk soykırımı yapmasına bakılırsa türk olduğu teorisi oturaklı da duruyor. çünkü türkler birbirini kırmalarıyla meşhur.

kabeye fakirler alsın diye bırakılan hayvanı bir fakir aldığında kabenin yönetiminde olan bu aileye bir şey kalmıyor. kesildiği zaman et kokmasın bozulmasın diye görevlilerce depolanır fakirlere biz dağıtıyoruz diye bir kısmını insanlara göstere göstere dağıtıp büyük kısmı kasaplara satıp para kazanma şansları oluyormuş. ihsan eliaçık bu şekilde anlatıyor. bu karakterleri de türk oldukları şüphesini uyandırdı bende :)

ben de türkçüyüm fakat objektif baktım sadece. malesef tanrının emriyle şeytani sistemi yıkıp aleme nizam veren türkler, zamanla tam tersine şeytanilere abucu ters giydirip aleme kaos veren bir kalıba evrilmiş.

mesela çinin başına gelen virüs salgınına bizim türkçüler uygurların ahı tuttu tengrinin sopası gibi bakmaya çabalıyor. wuhan virüsü ilahi tokatsa bile uygurlar için olmayabilir. tarih bilgim yok o yüzden emin değilim. uygur türklerinin göktürklerin yıkılmasında parmağı olduğu yani ihanet içinde olduğunu okumuştum. ihanetin bedelini çin zulmüyle ödüyor olabilirler.
  • türk kızlarını eleştiriyorsunuz ya hani, alın bir tane çinli. bakın masrafsız. yolda, bahçede bulduğunu yiyor. hadi koşun. sevdiceğiniz korona' ya yakalanmadan getirin türkiye' ye.
  • tipini siktiğimin mutasyon geçirmişi.

uzaylı gibi olmuş böcek yiye yiye, gözlere bak amk.

tanım: çinli denilen, bulduğu yarak gibi şeyi hart diye ısıtıp yiyen kız(?)

edit: ısıtıp değil, ısırıp. *
  • böceği yemiyor adeta fentazi yapıyor. :d
  • kurban bayramında, can çekişen hayvanı sağa sola çarpmasın diye zorla zapt ederken "ama canı yanmıyor" demen gibi birşey.
    100 kiloluk hayvanın canı yanmıyor, gelmiş buraya dinini sövdüğümün çocuğu başka memlekete laf ediyor.