şükela:  tümü | bugün
  • aranjesini sabi saltiel'in* yaptigi, 19 subat'ta cikacak olan yalın şarkısı.

"şiirse marifetim, yalan yok sensin kalemim."

ilk kez bir kadina dokunmatik hareketlerde bulunduğu ve hic sarki soylemedigi klip olmuş:)
  • bugün digital ortamlarda sunulan, fırından yeni çıkmış yalın şarkısı. diğer şarkılarından altyapı olarak bir fark göremedim.

bu adam yıllardır aynı şarkıyı söylüyor gibi gelmiyor mu size de?
  • bir yalın klasiği.

istemem solsun ümitlerin
    camdansa sözlerim bileği bükülmez adaletin
    yemin olsun hiç unutmadım sevgilim
    teninse cehennemim düşünmem koşarak gelirim

hayatın içinde her şey varsa benim de içimde sen varsın
    saparsam kaçarsam tut bırakma
    yüküm de derdim de aşktır

bir inada yüklenip dövülür mü sevinçler
    bizden geçmedi geçmez deva bize sevişler

bekliyorsun da ömür geçiyor sevdiğim
    şiirse marifetim yalan yok sensin kalemim

bir inada yüklenip dövülür mü sevinçler
    bizden geçmedi geçmez deva bize sevişler

• harika bir yalın şarkısı.
  • tamda şu an ki gibi tatlı talı ıslandığım... güzel yağmurlu hava şarkılarından..
  • yalın kişisini çok sevmesem dinlemesem de bu şarkıyı sevdim. neden diye düşünürken şu entryde (bkz: #86692479) ucundan bucağından mabel matiz le alakalı olduğunu görünce aydınlanma yaşadım.
  • yalın şarkıları her dinlediğimde içime umut dolduruyor nedenini anlayamadığım bir şekilde , şu sıralar bu şarkı kalbimin orta yerinde cumhuriyet kurdu.
    kulaklığı takıp ,"hayatın içinde her şey varsa , benim de içimde sen varsın" diye mırıldanarak ,uzun bir yolda yürüme hissi yaratan şarkı.
  • sanırım yalın zehirlenmesi yaşıyorum. 3 gündür kendimi bu şarkıyı dinlemekten alıkoyamıyorum. yalını zaten başarılı buluyorum orası ayrı. ama sanırım seneler oluyor bir şarkıyı bu kadar arka arkaya dinlemeyeli.
  • çok güzel bir yalın şarkısı.

" saparsam, kaçarsam tut bırakma...yüküm de derdim de aşktır. " kısmını tekrar tekrar dinliyorum. ordaki melodi muhteşem.