şükela:  tümü | bugün
890 entry daha
  • ben gerçekten bu ülkedeki tatlı su muhaliflerini anlamıyorum, ali babacan'a siyasal islamcı dediğimiz için salakmışız, köstek oluyormuşuz yok iyi şeyler yapmaya çalışmış.

yahu bu adam 2002-2015 yılları arasında yani tam 13 sene *** bu iktidarla birlikte değil miydi? bu zaman zarfında bu iktidarın işlediği suçlara ortak olmadı mı? haberi yok muydu neyin ne olduğundan? bir ekonomi bakanının yolsuzluklardan haberi olmama imkanı var mı? bir dışişleri bakanının ülkenin itibarının yerle bir olduğunu görememe imkanı var mı?

buradaki çoğu kişi iktidardan oy çalacak, kararsızları toplayacak demiş. evet kararsız oyları toplayacak, peki kim bu kararsız oyların sahipleri? siyasal islamı destekleyen fakat akp tarafından başta ekonomik olmak üzere belirli konularda hayal kırıklığı yaşamış insanlar, çünkü vatan yerine parayı şeçen, dini her şeyin merkezinde görmek isteyen insanlar fakat dinden bile önemli gördükleri para azalınca akp'ye alternatif arayışına girenler, paramızı alalım sonrasında tekrar kefenleri giyeriz diyenler.

bu kişiler 20 yılımızı çalan kişiler para azaldı toplayıp tekrar çalmaya devam edelim diyen kişiler, bunlardan umulacak medeti, gelecek yardımı sikerler, bir tek ben mi yargılanacaksınız derken ciddiydim? birkaç pr ile unutuldu mu her sey? gerçekten anlıyorum, gitsinler de ne olursa olsun gitsinler diyen çok kişi var ama ne değişecek o zaman? öldürülenler ne için ölümü göze aldı? gençliğimizi neden başka ülkelerdeki yaşıtlarımız gibi yaşayamadık? bu ülkenin tarihine bu kara lekeyi sürenler rahat rahat yollarına devam edebilsinler diye mi? iktidar olmak için yardım edip iktidar olunca yargılayıp bir mağduriyet sebebi daha mı verilecek? vatan kelimesi yerine para kelimesini kullansak bir fark görmeyecek bir kesimle aynı toplumda yaşamaktan utanıyorum.

aynı şey "ankara katliamı sonrası partimizin oyları yükseldi" diyen şeref yoksunu için de geçerli.

yazılacak çok şey var fakat uzatmayacağım."zararın neresinden dönersek kârdır" diyenlerden olmayacağım, bazı zararların dönüşü yoktur, öldürdüğün kişinin cesedine bakıp "seni tekrar öldürmeyeceğim" diyemezsin. insanlar öldü. insanlar katledildi. yargılanacaksınız.
  • yaklaşıyor yaklaşmakta olan.
    ama fanları trollüğü azaltsa çok daha iiy olur
  • kesinlikle inanmadığım, başarılı olabileceğini düşünmediğim parti.

insanlar geçmişte yaptıklarının sorumluluğunu almalı. yolları ayırdıktan sonra ama ben yapmadım, onlar bunları bunları yaptı diyerek kurtulamaz, geçmişinizi temize çekemezsiniz ki hiçbiriniz ak kaşık değilsiniz.
  • siyasi görüşünü sevmem, kendisine karşı önyargılı değilim ama desteklememde mümkün değil.
    ama şu kadarına eminim ki ali babacan gibi bir adam bir yerlerden güçlü bir destek ve tutarlı bir proje olmadan kendi kararıyla hareket edecek, liderlik yapmayı göze alacak karakterde birisi değil, en azından ben öyle olmadığını düşünüyorum.
    yani bu adam “o” adam değil bence.

ne oldu, nasıl olduda parti kurmaya karar verdi kendisi?
    komplo teorilerini sevmem ve inanmam ancak karakter olarak tam bir görev adamı, yumuşak mizaçlı, kavgadan uzak, polemik sevmeyen, hitabeti ve liderlik vasıfları zayıf, kariyeri göz kamaştırıcı ancak siyaset arenasında özgül ağırlığı olmayan bir adam ali babacan.

birden bire ortaya çıkması, uzun bir parti kurma ve hazırlık süreci, zamanlama için bekliyor ya da bekletiliyor olması ve son olarak bugün ortaya atılan bir iddia, fehmi koru nun babacan ın parti kurma hazırlıklarına katkı sağlamak için yazılarına ara vermesi (ne alaka demeyin, fehmi koru akp nin kuruluş çalışmasında abd ile yakın temas etmiş 3 isimden birisidir. diğer 2 si mevcut ve bir önceki cumhurbaşkanlarımız) bu partinin daha doğrusu babacan ın sandığımızdan çok daha etkili bir şekilde ortaya çıkartılacağı (bakın çıkacak değil “çıkartılacak” diyorum) konusunda bazı ipuçları veriyor.

öyle ya da böyle “proje” olduğu izlenimi çok kuvvetli bende. yani durduk yerde “dur lan ben bi parti kurayım” demez ali babacan. bu arada arkasındaki isimde abdullah gül. ayrıca fehmi koru da yanlarında.

2020 çok karmaşık bir sene oluyor. bakalım bu senenin sürprizi olarak hazırlanan (bence hazırlanıyor, kendi kararı değil) ali babacan siyaset sahnesini nasıl şekillendirecek, şekillendirebilecek mi? yoksa abdullatif şener, numan kurtulmuş, süleyman soylu gibi sönük bir etki mi olacak, bekleyip göreceğiz.

not: ahmet davutoğlu konusunda buraya yazmak doğru olmasa da birşey söylemek istiyorum konuyla alakalı olduğu için.
    bence hocadan bi yol olmaz. akp den yüzde 2 dahi koparamayacak biri kendisi. kim gaza getirdiyse fena tufaya düştü eski başbakan.