şükela:  tümü | bugün
1545 entry daha
 • chp'liler islamcı dedikçe akp'den, akp'liler bunlar bizden değil dedikçe chp'den seçmen kazanan parti.

  ilk mitingini akp'nin kalelerinden birisi olan gaziantep'te yapmış ve ciddi bir kalabalık toplamıştır.

  (bkz: 21 mayıs 2022 deva partisi gaziantep mitingi)
 • dip dalga yapacak olan partidir. antep mitingi tıklım tıklım.
 • deva partisine uye olurum fakat tek bir sartim var;

  bu aralar uye toplamak icin actiklari standlarin uzerine bir pankart asmalari.

  "memleketin en buyuk orospu cocugu fethullah gulen" yazsinlar yeter.
 • deva fetocu değildir. fetoyla fotosu olan bakanlar devlet yönetiyor. deva her kesime eşit mesafede yaklaşır. babacan'ın da ben bugüne kadar küçük pürüzler dışında majör bir falsosunu görmedim. efendi, kibar ve zeki bir kişilik. bu profil bizim millete ters ama kesinlikle şans verilmeli. diplomasız ve nezaketsiz "ekonomist!" rte ile kesinlikle bir tutulamaz.

  deva'nın plan ve projelerini web sitelerinden inceleyebilirsiniz.

  antep mitingi ilk mitingleriydi ve akp'nin hem belediye hem de valilik aracılığıyla yaptığı tüm engellemelere, çirkefliklere rağmen başlangıç için gayet başarılıydı. babacan bundan sonra miting meydan tecrübesi kazanarak yola devam edecektir. an itibariyle 154.000 üyeleri var ve ayda 13.000 üye kaydı yapılıyor. halk bıktı çünkü tek adam zorbalığından!

  "demokrasi atılım derhal bugün!"
 • ilk başlarda pozitif baksam da babacan'ı mülteciler konusundaki görüşlerinden sonra koptuğum partidir.
 • almanya'daki fdp avusturya'daki neos kıvamında liberal bir partiyse üye olmayı düşündüğüm parti.

  unutmayın türkiye gibi çok etnik kökenden ve dinden gelen insanları yalnızca liberalizm kurtarabilir.başarıya ulaşmış versiyonunu kanada,avustralya,hollanda'da görmek mümkündür.
 • iyidir-kötüdür, beğenirsiniz-beğenmezsiniz bilemem ama geleceğe yatırım yapan ve birkaç seçim sonra iktidar olacak bir parti. mevcut hükümet sadece destekçilerini değil muhalifleri de kendisine benzettiği için onların oylarını almak için illa düşman göstermek gerekiyor. kutuplaştırma ve popülizm olmadan olmuyor. yani ya siyah olacak ya beyaz, ya toptan kabul olacak ya toptan red. grilerin varlığının olmaması gerektiği algısını pekiştirmişler. realitede birleştirici bir parti programı var. yarın öbür gün muhalefetin büyük oy alan partileri iktidara geldiğinde arkalarında lobileşen yapılar (evet onların sırtlarından da beslenenler milletin kaynaklarını sömürenler var) kavgaya girişip birbirini yok etmeye başlarlar. şu an millet ittifakı partileri hükümet ve yanındakiler karşısında birlik oldukları için iktidarı devraldıklarında da aynısının olacağını sanıyorlar. hayır öyle olmayacak onlar da dağılacak. şu an muhalefetin derdi bunlar ülkeyi çok yedi sıra bize gelsin de biz de sömürelim. aslında hiçbir özellikleri yok sadece muhalif duruyorlar. bir şey yaptıkları da yok. bu götle iktidar olsan kaç yazar sanki.
 • yukarıda bir arkadaş "beklentilerimin altında kalan parti" yazmış. bir çok kişinin ortak görüşü bu. çıkışları fena olmasa da daha sonra ciddi bir durgunluğa girdiler. son dönemde ise tekrar canlanmaya başladılar.
  antep mitingleri görüldüğü kadarı ile başarılı. zaten daha 1-2 yıl evvel kurulmuş bir partinin miting kararı alması bile oldukça iddialı.
  miting yapıp, insan toplayabilmek kolay iş değil.
  yine de deva partisinin, akp dağılmadan, iktidar veya anamuhalefet olabilmesi pek mümkün gözükmüyor. onlar da daha kuruluşlarından itibaren esas olarak akp sonrasına hazırlandıklarını söylediler.
  ama bu seçimde alacakları oy oranı da oldukça önemli. beklentilerin çok altında kalırlarsa parti akp sonrası için de şansını zora sokar. hatta devamı tehlikeye girer.
  kendilerinin ve taraftarlarının umutlarını sürdürebilecek bir oy almalılar.
  bu da, bu ortamda, %5 ve üzeri olacaktır.
  mitingi henüz izleyemedim, fırsat bulduğumda özellikle yerel kaynakların paylaştığı videolara bakacağım.
  fotoğraflardan anlaşılan bu orana ulaşabilecekleri sinyalini veriyor.
  akp+mhp'nin %65 oyu olan bir ilden bahsediyoruz. yine mitinge katılım sağlamayacağı garanti olan %10 civarı hdp seçmeni mevcut. chp ve milliyetçi iyi parti seçmeninin de babacan mitingine katılım sağlamayacağına göre bu kalabalık çoğunlukla akp seçmeninden oluşuyor.
  dünkü mitingler ile partiler seçim startını verdi. bence deva ilk mitinginde %5 sinyalini verdi.

hesabın var mı? giriş yap