şükela:  tümü | bugün
  • üst edit3: buradaki eğitim ve yorum yapma kabiliyetinin - hatta yorum yapmayı geçtim okuyup anlama kabiliyetinin - yıllar geçtikçe gerilere gittiğinin göstergesi oldu bu başlık. ben sadece denk geldiğim twitter paylaşımının linkini ekledim. aktroll oldum. eyyamcı oldum. biatçı oldum.. oysa ki buraya: hem iddialar yazarak başlık açmışım hem de okumakta fayda olabilir diye not düşmüşüm. ama görüyorum ki içerikten çok başlık sahibiyle ilgili girdiler var burada. bazen sözlük yazarlarıyla alakalı fazla beklentilerim olmuş diye düşünüyorum. yine de herkese saygılarımı sunuyorum. aktrollük benim ulaşabileceğim bir mertebe değil.

üst edit2: içeriğe ulaşılamıyor. twitter kullanıcısı kaldırmış sanırım. ss alan varsa iletsin güncellerim.

üst edit: ilgili twitter hesabının benimle bir alakası yok. iddialar ilginç geldiği için paylaşmak istedim. saygılar.

evet sevgili yazarlar ve okurlar. sizlere şöyle bir flood bırakıyorum. okumakta fayda olduğunu düşünüyorum. özellikle bu parti son günlerde bu kadar popüler hale gelmişken sizlere bir fikir verir diye düşünüyorum.
    ...... burada twitter linki vardı..........

edit: aşağıda saygısızın biri bana aktroll demiş. yani bu kadar zavallı mısınız kardeşim? insan okur önce ya. gerçekten üzülüyorum. böyleleri sokaklarda geziyor. senin benim yöneticim, müdürüm oluyor. doktor oluyor tedavi ediyor. öğretmen oluyor birşeyler öğretmeye çalışıyor. üzücü.
  • bir okusa paylasanin da kendi kafasında biri olduğunu görecek ama okumadan ağzında salyalarla tek bir kelimeyle saldırıyorlar aktroll da aktroll.aferin oğlum gel bakalım
  • ali babacan'ı araştırıyorlar pürüz bulamıyorlar. şimdi tek tek deva partisinin kurucular listesini incelemeye kalkmışlar. ali babacan'a bok atmadan önce kendinize, tahsilinize falan bakın.
    gayet donanımlı, kültürlü, kibar, seviyeli ve demokrat bir insan. dünya çapında kabul görmüş bir isim. açıkcası kemalist hergele çocukların car curt zırvalamaları sinek vızıltısı gibi. değersiz.

kurucular listesinde bulduğunuz birkaç kişi hasbelkader o listede yer aldı. deva tek adam partisi değil. isimleri bir kişi belirlemiyor. ali babacan'ın görüşleri açık ve net. 90 listelik kurucular listesindeki insanların geçmişi için oturup ah, vah, tüh edecek halimiz yok.
  • deva partisini siyasal islamcı diye eleştiren muhalifleri anlamıyorum. kardeşim bu halkın zaten yaklaşık yarısı siyasal islamcı. bu kesim senin desteklediğin partilere asla oy vermeyecek. hatta siyasal islamın egemen olmadığı hiç bi partiye oy vermeyecek. bu insanları değiştirme şansın yok. ancak kime oy verdiklerini kısmen değiştirebilirsin.

yani deva partisi sağ cenah (eski ak partili ya da değil) barındırmasa sağ seçmenden nasıl oy alacak? deva partisini herşeyle elestirin ama "bu adamlar siyasal islamcı" demek baya saçmalık. bu parti sağ seçmeni hedefleyen bi parti. siyasal islamcı olmayıp da ne olacak?

kızıl derili kabilesinde siyaset yapacaksanız yerli inancını savunacaksınız. şaman kabilesindeyseniz siyasi şamanist olacaksınız. sağ seçmen için de islami yol izliceksiniz. bi sağ partiden siyasal islama karşı olmasını beklemek aşırı komik.

başkanlık sisteminde ittifaklar zorunlu. sen babacan'ı destekleyerek kiminle ittifak yapacağını seçebilirsin. birileri bu oya talip olmadan şu anki düzenin değişmesi imkansız. bunu anlamak bu kadar zor olmamalı.
  • `sanıyorum bu iddialar dün ortaya atıldı oysa bir hafta önce yazdık bunları. parti teşkilatı kurmak zor iştir akp küskünlerini teşkilatta kullanmak kolaycılığa kaçmaktır günü kurtarır ancak gelecekte ne getirir ne götürür göreceğiz. (bkz: #107366341)`
  • paylaşımların sahibi olan twitter kullanıcısı geniş bir araştırma yapacağına söz verdiği arkadaşına keşke isimleri ekşi sözlük'te isimleri arat deseymis. bu kadar zahmete girmeseymiş.
  • aktroll denmeleride zorlarina gidiyor. ne mesai yaptirdi ali babacan bunlara ya. okumaniza gerek parali trollerin son gunlerdeki yeni sacmalamalarindan. bu kadar cirpindiginiza göre gidiyorsunuz.
  • pensilvanyadaki şerefsizin eteğini gururla öpmüş eski siyasi, bürokrat ve onların eşlerinden oluşan kurul hakkında büyük ölçüde doğru ama eksik olan iddialardır.
  • aktrollerin aktrolleri savunduğu. neden "aktroll" yazıp ifşa ediyorsun diye ağladığı başlık.
153 entry daha