şükela:  tümü | bugün
32 entry daha
 • reklamda ali babacan'ın göründüğü 1 saniyelik kesit, birkaç gün önce cüneyt özdemir'in youtube kanalındaki canlı yayınında ilk kez kendisi tarafından söylenmiş ve benzer bir konudaki soruya cevaben yapılmıştı.

  muhtemelen pr ekibi bunu kullanmak istedi.
 • bence olmamış reklam. matrak geçilmeye son derece müsait.
 • fikir güzel uygulama kötü.

  tabi açılışı 140jurnous ile yapınca yanında ne yapılsa biraz yavan durur fakat bu kadar kötü olmamalı.

  parmak şıklatmanin iyi bir çıpa (bkz: çıpalama) olduğu kanaatinde değilim.
  çıpanın anap'ın iki el birleştirmesi veya akp'nin rabia işareti gibi durağan olması gerekiyor öteki türlü seçim meydanlarında parmak şıklatan bir lider ortaya çıkar ki bu tip lider burada makul karşılanmaz.

  ali babacan bir kaç yerde özal gibi elinde kalem ile konuştuğunu gördüm bu başlangıç için iyi olabilir fakat yapılacak en kotu şey özgün olmak yerine kopya çekmektir.
  babacan in sürekli olarak yanında taşıyabilecek bir çıpaya ihtiyacı var. ben ilk gözlüğün ali babacan için ideal olduğunu düşünüyordum fakat halkta gözlük zayıflık işareti olarak algılanabilir.
  bence en uygun çıpa çift cüzdan taşıması olur bu yolla devletin parası ile kendi parasının asla karışmadığı vurgulanirsa çok güzel olur.

  bir lider yaratmak istiyorlarsa bunlara dikkat etmelerini tavsiye ederim. lider yaratmadan bu topraklarda başarı çok uzak bir ihtimal.
 • güle güle babacan bu memlekete eski değil yepyeni güvenilir bir sağ lider lazım. hepiniz mevcut iktidarla az çok çalıştınız. (çok afedersiniz) istanbul sözleşmesi bokunda, ekonominin üretime değil tüketime, sanayii ye değil inşaata dönüşmesinde, kadroların liyakata değil riyakarlara verilmesinde hepinizin "çok değerli" katkıları var. o yüzden geçiniz, lütfen geçiniz, lütfen...
 • olacak okadar da ki şu skeç akıllara gelmiştir olacak o kadar el işareti
 • bu hareket cuneyt ozdemirin youtube programında özgürlükle alakalıydı yanlış değilsem. direk oradan kesilip editlenmis. dogal ama etkisiz reklam
 • 20ye yakın beden dili kitabı okumuş birisi olarak bu reklamdaki eksik ve yanlışları belirtemem gerekirse:

  1-babacanın parmağını şıklattıktan iki üç saniye sonra parmakları güçlü ve dik durması gerekiyorken, güçsüz kalıp, çözülüp öne eğiliyor bazı parmaklar. bu, reklam çekimine o an için hazır olmadığından da olabilir, heyecan ya da özgüven probleminden de olabilir.

  2-parmağı şıklatmak mesaj açısından son derece pratik ve akılda kalıcı; ancak o parmağın şıklama sesi biraz daha kararlılık imajı veren ses tonunda olmalı idi.

  3-beyaz özellikle kar beyaz gömlek siyasi adaylar için önemlidir. özellikle kolları sıvalı. verdiği mesaj ehemmiyetlidir bu imajın. ancak kesimi klasik değil daha genç olmalı beyaz gömleğin. çünkü hedef kitlesi babacanın gençler.
 • muhtemelen instagram storysi olarak pompalamak için hazırlanmış kısa video. o nedenle kullanıcı reklamı geçmeden en fazla mesajı vermek ve akılda kalmak üzere tasarlanmış.

  ana mesaj: özgürlük ortamını sağlarsanız gençler düşünür, üretir, yazar.
  tanınmış (güvenilir) yüz: ali babacan
  değişimin mümkün ve kolay olduğuna inandırma mesajı: parmak şıklatma
 • parmak şıklatmayı umarim siyasi bir hareket olarak kullanirlar dedigim reklam.

  dusunsenize tum mitinglerinde herkes gun teyzesi ve damatin yakin arkadasi gibi parmak şıklatip oynuyor.

  (bkz: rabia vs. parmak şıklatma)

  edit : duzeltme