şükela:  tümü | bugün
 • hiç durmadan çocuğunun hayat düzenini; ne yediğini, niye uyumadığını, ne zaman uyuduğunu; ne zaman sıçtığını ne zaman parka gidip resim çekildiğini detaylarıyla anlatan; yetmediği gibi çekildiği resimleri gösteren ve hiç durmak bilmeyen ebeveyn.
  en zeki çocuk elinin altındaki! şüphe edenin alnını karışlarım.

  çocuk desen bir dakika susmadı car car bağırıyor eve girdiğinden beri. sevimli sabi, yoksa çekilmez.
  odamdan peluş ayı getirdim üç dakika oynadı fırlattı attı. tavla takımınn yarısını balkondan hunharca fırlattı. babasının ayfonunu yoğurtlu kabak tabağına soktu.
  en az annesi kadar ısrarcı meselesinde.

  dört saat kadar aklımın almadığı bir enerjiyle evin anasını sikti. bi ara sakinleşir gibi oldu öpmek istedim bir yerini sıkmışım gibi çıldırdı. o ilgili hiç susmak bilmeyen ebeveyn başıma dikildi. tırstım yeminle.
  sevdirmiyor da kendini velet! obama'nın torunu sanki canına yandığım bi hava bi bi çalım!
  kısaca rakı*muhabbetini sikti attı.

  kararımı veremedim gerçi. rakı muhabbetine gitmeyen hiç durmadan çocuğunu anlatan ebeveyn miydi yoksa durmaksızın ağlayan küçük velet mi?
 • çocuğu asla "o" olmayan ebeveyn.

  "prima kullanıyoruz, gece sütünü bıraktık, ikiye gidiyoruz, paten yapıyoruz, çorabımızı kendimiz giyiyoruz" gibi cümlelerle dolu hayatları.

  kesemedikleri göbek bağları dillerine dolanmış.
 • ortaokulda vardı böyle bi hocam. dersi kaynatmak amacıyla hocam adınıneydihatırlamıyomşimdi abla dünkü deneme sınavında ne yaptı derdik, dönüşümlü olarak bi grup etrafını sarar geri kalan da kafasına göre takılırdı hey gidi günler.
 • hayatta tek başarısı çocuk yapmak olan ebeveynlerdir.
 • su götürmez bir kuralı vardır bu ebeveynin çocuk gag guh bile dese üstün zekalıdır.
 • kedilerim ve köpeğimden bahsederken "acaba bu tip insanlara benziyor muyum" diye şüpheye düşürten ebeveyn tipidir.
 • kuaförümdür. benimle aynı yaşta olan kızını o koltuğa oturduğum andan itibaren saatlerce anlatabilir ki kızını hiç görmedim her seferinde "şu derste çok zorlanıyor çalışıyor ama işte." gibi olayları bana anlatıyor sanki hocası benim de notu ona göre vermemi istiyor. yavaş yavaş bırakıyorum bu kuaförü çünkü birkaç ay önce yeni çocuğunu doğurdu açıkçası yeni hikayelere açık değilim.
 • eşinden beklediği ilgi/sevgiyi goremeyen ve herseyi ile çocuğuna kanalize olmuş ebeveyndir.

  bunlarin tüm dunyaları, çocuklarından ibarettir. hayattan kendi adlarına bi' beklentileri kalmamıstır. mutsuz ebeveynin mutlu cocuk yetistirebilmesinin mümkün olmadığını bilmeden, kendilerini hep yok sayarlar.

  tamam.... elbette ki; insanın çocuğu, herseyden kıymetli ve onemlidir. ama o'na iyi anne/baba olmak icin de kendin iyi olman gerekir be arkadaşım.
  ucaklarda bile oksijen maskesini "önce kendinize, sonra cocugunuza takın" derler. neden? evladın icin biseyler yapabilmen icin, once sen iyi olacaksın.
  yaa.....