şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sene oldu 2012 hala böyle bir şey var. evet var. yani bir öğrenci %70 oranla bir derse gitmezse o dersten kalıyor. yani bir öğrenci o derse %40 devamlılık ile gitttiğinde bile aa alabilecek kapasitede olsa bile, kalıyor. neden? çünkü hocalarımız o derste o öğrenciyi görmek istiyor. 22-23 yaşına gelmiş adamı, bildiğin konuları tekrar tekrar dinlemesi için 2 saat yol çektirterek o kampüse getirtiyor. bu neyin egosu, bu neyin kafası ben hiç anlamış değilim.
 • üniversitede malum kürsüsü yani sahnesi iyi olan her zaman amfiyi doldurur. mıymıy, sıkıcı, önündeki nottan başını kaldırmadan iki satır anlatamayan insanın dersini kimse dinlemek istemez. ben bölüm birincisi olduğum sene iki dersten devamsızlıktan kalmıştım. birinde vize ve finalden tam not almama rağmen dd ile geçirdi beni diğerinde ise neredeyse tez kadar ödev yazmam istenmişti. bir de devlet üniversitesinde (msü) öğrencisi olduğum ve yoklamaya her zaman karşı olan, kışla mı burası diyen bir profesörün, bir vakıf üniversitesinde tekrardan öğrencisi oldum ve ne yazık ki adamın 3 saatlik dersin çoğunu yoklamayla geçirdiğine şahitlik ettim. her saat başı on dakika aradan sonra tekrar yoklama yapıyordu, kendisi sanıyorum rektör olmuş hayırlı olsun.
 • vizeye sabahlara kadar çalışıp, sınava gelindiğinde, başlamadan önce hocanın "evet devamsızlıktan kalanlar var, okuyayım da boşuna sınava girmeyin" şeklinde anons ettiğinde başından aşağı kaynar sular dökülmesi durumu. hoca mal mısın, önceden söylesene, çalışmazdık.
 • yüksek öğrenimin kanayan yarası bir türlü anlam veremediğim uygulama hayır yani koskoca insanlar bırak kendilerine güveniyorlarsa gelmesinler derse geçen sınavdan geçsin kardeşim.
 • insana pişmanlık duygusunu gerçek manasıyla yaşatan durumdur. niye kalkıp gitmedim bok vardı uyuyacak sanki dedirtir. şimdi sıkıyosa klinikten kaçıp o dersin devamını ver bakalım. ulan o değil de girdiğim derslerin hesabını kim verecek lan? ben o mendebur karının suratını o kadar çekmişim sabahın köründe onun o sinir bozucu sesine tahammül etmişim ama neymiş efendim 8 değil 9 kere gelmemişim. gelip girdiğim derslerin karşılığı nerde lan. babamın hayrına mı girdim lan ben o derslere. dertliyim sözlük.
 • üniversite 1. sınıfta yaşadığım olay. son sınıfta olmama rağmen bugün tekrar bu olayı yaşamama ramak kalmıştı. hocayla gidip konuşunca %50 ihtimalle sorun çözülüyormuş bunu gördüm. neyseki çözülen tarafından. son sınıftaysanız ihtimal %70'e yükseliyor.
 • eğer istanbul üniversitesi astronomi ve uzay bilimleri bölümünde okuyorsanız gerçekleşmeyecek olaydır. normal bi' şekilde derslerini geçemeyen tipleri devamsızlıkla hiç muhattap etmezler zira.
 • bir de sırf devamsızlıktan kalmamak için sabahın köründe kalkıp her derse gelip derste uyuyanlar var ki onlar da salaklıktan kalırlar.
 • sınıfın %80 i devamsızlıktan kaldı la. böyle birşey yok yemin ediyorum.

  sen dersi sabahın körüne koyarsan gelmez tabi millet. lan bi de full makyaj geliyo anasını satayım. sınav bile sabahın köründeydi. 6da kalktım 1.5 saat yol gidip girdim lan ben o sınava.

  böyle sisteminde, hocanında, dersinde taa..